Vítězem voleb jsou améby
Sdílet článek:

 

Alespoň trocha dobrých zpráv

Začnu dobrou zprávou, kterou je vyřazení ČSSD ze Sněmovny. Za jejich prosazení trestného činu předsudečné nenávisti je to v naprostém pořádku. Navíc protáhlý obličej Rudého Svetru stál za všechny prachy. Ale neboj, Hami, třeba je ještě funkce velvyslance v Kanadě k mání. Takže možná socialisté konečně prodají Lidový dům a zaplatí svoje dluhy Altnerovým dědicům. Ano, jsem naivní optimista. Další podporovatelé Babiše, komunisté, se odporoučeli taktéž. Osobně socialismus považuji za projev úpadku a degenerativní rys společnosti, jehož prosazování v jakékoliv kultuře vedlo vždy k rozvratu a bídě. Takže tohle lze považovat za úspěch. Bohužel roli relativně předvídatelné levice přebraly nedefinovatelné améby. Skutečné soupeření pravice a levice je dneska už mrtvá záležitost. Vůbec tohle rozlišení se natolik rozmazalo, že se již nedá mluvit o pravici a levici.

Náš milovaný Vůdce jde do opozice

Začneme od vítěze z minulých, ale i letošních voleb, a to soudruha Babiše. Ať si hlásné trouby hlásají, co chtějí, aby byl Babiš poražen, tak se muselo spojit celkem 5 stran. Jeho politická síla a schopnost oslovit voliče je nezpochybnitelná. Přiznám se, že nerozumím tomu, komu Babiš může imponovat a kdo je jeho voličská základna. Možná se pohybuju v divné sociální bublině. Jeho opakované selhávání v řízení země korunované vyjádřením, že se bude řídit doporučením expertů a z toho plynoucí rezignace na řízení státu měla být jasným varovným signálem, že jeho rozhled a možnosti nedostačují řízení na vrcholové úrovni. Jeho taktika slib všechno všem, podraz koho můžeš a kdokoliv se znelíbí, letí přes palubu, slaví u české populace úspěch. Což mělo za následek jeho nulový koaliční potenciál, který mu přisoudil místo v opozici. Ale jeho styl neurčitých slibů o budoucím makání, či boji do roztrhání těla jsou zřejmě rajskou hudbou pro velkou část obyvatel. Že se do parlamentu sveze i Dortová Fena s 5 168 preferenčními hlasy, to mne ale opravdu dostalo.

Stačí si vzpomenout na Babišova slova „Já jsem zařídil, Já jsem udělal“. To já s velkým J tam vždy zřetelně vyslovil. To je podle mne přiznání naprosté neschopnosti řídit cokoliv. Jeho úkolem není zařizovat a udělat, ale nastavit systém tak, aby krize pokud možno nevznikaly. Aby systém fungoval v rámci kádrových a hospodářských možností bez zádrhelů. Leč lidé zřejmě oceňují dobrý pocit, když se o ně zajímá sám velký vůdce a řeší jejich každodenní problémy. Co si vzpomínám na hodiny dějepisu, tak podobně stát řídil Václav IV. Staral se o pekaře, kvalitu lázeňské péče, tehdy to byly především de facto nevěstince, a podobné další klíčové věci, načež to skončilo jeho zajetím šlechtou a v konečném důsledku občanskou válkou zvanou husitská éra. Souhlasím, že Babiš dostal produkt, který si objednal. Mediální obraz obhájce národních zájmů a bojovníka za práva řadových občanů, byť nic podle mne není vzdálenější tvrdé skutečnosti. Chápu a přijímám i námitku, že národní zájmy nejsou nic přesně popsaného se srozumitelným obsahem a sám pojem je pojmem obecným.

Debakl Pirátů

Největším poraženým voleb jsou Piráti. Jak nesouhlasím s Piráty a jejich programem, tak na jejich obranu je nutno říct, že si na nic nehráli. Otevřeně řekli, budeme dělat to a to, byť to prohlašovali bruselským jazykem, kdy se neříká, že z vašich měst uděláme multikulturní stoku, ale dodáme rovné příležitosti a posílíme rozmanitost. Piráti to řekli na rovinu. Jsme banda zmrdů, a když si nás zvolíte, tak vám to dáme sežrat. Ať už se mi jejich nápady líbí nebo ne, tak respektuji jejich právo na to mít názor a prosazovat ho. Zůstává tedy faktem, že svoje myšlenky hlásali zcela bez skrupulí a dostalo se jim odpovědi. A tak by to mělo být. To považuji za volnost názorů a občan má možnost výběru, co upřednostní.

Zato nekorunovaným vítězem voleb se stává Vít Rakušan, který se k problému vyjadřuje rozpačitým zakašláním, případně nicneříkajícími slovy. Se svým naprosto beztvarým postojem sklidil bohatou úrodu. Nepříjemnou práci za něj udělali Piráti a on slízl smetanu. Je to docela tvrdá lekce z reálné politiky pro Bartoše. Inu, když média někomu dělají reklamu a prohlašují ho za budoucího vůdce národa, tak to neznamená, že zvítězí. Naopak tento motiv převezmou všichni okolo a soustředí se na něj hlavní palba. Vítězem se tak stává muž v pozadí.

Fialové vítězství bez výhry

Ale v čem se liší od Babišova ANO taková ODS v čele s Fialou? Babiš maká do roztrhání těla, Fiala dává zemi do pořádku. Nebo má lepší oblek než Babiš snažící se vypadat lidově. Ale když šlo o skutečnou svobodu, v klidu se spojili a odhlasovali si pandemický zákon. Když Babiš vyhlásil nouzový stav skrz hejtmany, tak to vzali naprosto v klidu a odhlasovali, co si Babiš přál. Fiala si vzal profesorské brýle a rázem byl za slušného a hodného. Jeho naprostá beztvarost a nijakost ve vyjadřování značnou část populace nadchla, zejména prý tu mladší. Vypadat jako solidní člověk vedle někoho jako je Babiš, není nic složitého. Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že Babiš slovně odporuje EU, ale pak udělá vše, co se po něm chce. Fiala se ani nesnaží předstírat, že bude něčemu odporovat. Vždy nám vysvětlí, jak je zodpovědné převzít bez diskusí to, co Brusel žádá. Stačí si připomenout jeho neurčité mumlání ohledně Zeleného údělu (Green Deal), že to je věc, která je nevyhnutelná. Trochu odbočím a položím otázku. Proč Evropský svaz stále používá ve svých názvech angličtinu, která není jazykem ani jediné země EU? Můžete namítnout něco o Maltě s tím, že druhou úřední řečí na Maltě je angličtina, ale ta není hlavním jazykem.

Udávám a jsem na to hrdý – váš křesťanský politik nového střihu

Opravdové dno politiky ale reprezentuje KDU-ČSL v čele s hrdým udavačem Jurečkou, který ideologicky neochvějně udal důchodce fízlům za nevhodný příspěvek na facebooku. Ironické je, že daný důchodce byl dříve politik za koaliční ODS. Dokonce ve svém rozhořčení zašel tak daleko, že všechny, kdo příspěvek viděli a nenapsali ideologicky správný komentář plně odsuzující rasismus, nazval spolupachateli. Jako ministr vnitra by byl dokonalý, ale asi mu dají jen to zemědělství. Člověk by si řekl, že když jedno z přikázání Desatara je, že nelze křivě svědčit proti bližnímu svému, tak by to křesťanský politik dělat neměl. Hrdý práskač si musel být dobře vědom toho, že nejde o žádný trestný čin. Navíc jako politik znalý věci také musel vědět, že tomu pánovi zájem aktivních soudruhů ze státního zastupitelství bude poměrně komplikovat život. Tak nějak nechápu, proč vyčítá Babišovi, že pracoval pro StB. V čem je rozdíl? Oba udávali za politicky nesprávný názor. Dovolím si poznamenat, že práskač veřejně se chlubící tím, že je práskačem, byl jev nevídaný za bolševika i za nacistů. Vůbec tahle partaj je líhní tvrdých neomarxistů, která může směle soutěžit s Piráty. Stačí třeba připomenout známe sirotky cituplné soudružky Šojdrové. Skutečná křesťanská politika je, podle mého názoru, především silně konzervativní orientovaná podle hesla, co bylo dříve, je dobré a není důvod to měnit. To rozhodně KDU-ČSL nepředstavuje.

Co čekat od nové vlády?

Co čekat od vlády Spolu a Stanujících Pirátů? Radostné přejímání směrnic z EU ještě zesílí. Kovidové šílenství se rozjede naplno a bez překážek. Jistě jste zaregistrovali, že se zase v médiích začali objevovat soudruzi Smejkal, Hořejší, Prymula a další oblíbení bojovníci za naši bezpečnost, kteří před volbami pro jistotu byli staženi z oběhu. Zavedení covid pasů nás zřejmě nemine, ale to je samozřejmě konspirace. Podle zkušenosti tedy již brzy pravdivá informace. Bude se bojovat s Ruskem a proruskou propagandou do roztrhání těla. Budeme si zřejmě hrát na veselé vyhazování ruských diplomatů a soudruh Koudelka, či jeho nástupce, se bude tetelit blahem. Dráždit bez ohrožení klíčových zájmů státu velmoc s jadernou výzbrojí, je doslova a do písmene debilita, ale to těmhle mopslíkům nikdo nevysvětlí. Bude nám vtloukáno do hlav, že jediná cesta našeho státu je pevné ukotvení v EU, neboť to je světlo pokroku, pravdy a práva. Bez účasti v tomto obskurním spolku bychom jistě zemřeli hladem. Mimochodem pamatuji si, že podobně strašili komunisté, když se nastoloval v devadesátých letech kapitalismus. Nebude odbyt v zemích RVHP a nebudou suroviny ze Sovětského svazu, a proto všichni umřete v chudobě. Podobnost argumentace čistě náhodná. Nicméně pokud v EU zůstaneme, tak díky Zelenému údělu hlady nezemřeme, protože dřív zmrzneme potmě, ale s malou uhlíkovou stopou. Volby nic zásadního nezměnily, protože klíčové normy už teď nařizuje EU a odliv svrchovanosti státu tímto směrem bude pokračovat až do hořkého konce. Lídři hlásající hesla o tom, že mají rádi vše, co všichni milují a jsou proti všemu, co nikdo nemá rád, budou stále více a více vyhrávat a volby budou o to více formální.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*