Vše se děje ve jménu šílenství Green Deal
Sdílet článek:

TOMIO OKAMURA

Evropská unie via facti prosazuje brutální zdražení bydlení a domů. Evropský parlament v úterý schválil, že majitelé domů a bytů budou muset do deseti let výrazně snížit jejich energetickou náročnost. Nové budovy mají mít od roku 2028 nulové emise a povinné solární panely. To brutálně zdraží už tak drahou výstavbu a přinese to obrovské náklady na starší domy. Vše se děje ve jménu šílenství Green Deal. Green Deal schválil tehdejší premiér Andrej Babiš a podporuje ho i vláda Petra Fialy. Hnutí SPD odmítá klima-šílenství Evropské unie a diktát Bruselu!

O věci informoval iDnes.cz. Pro směrnici hlasovali pouze čtyři čeští europoslanci. Tři z nich, pirátští zástupci Markéta Gregorová, Mikuláš Peksa a Marcel Kolaja, jsou z frakce Zelených. Podporu návrh získal i od Luďka Niedermayera z lidovecké frakce. Návrh pochází z pera Evropské komise, jejíž místopředsedkyní je Věra Jourová z Babišova hnutí ANO.

Předseda Občanského sdružení majitelů domů (OSMD) Milan Krček považuje schválený návrh směrnice na podporu renovací budov v Evropské unii za nereálný a aktivistický. Podle něj jde o bezprecedentní zásah do práv především soukromých majitelů nemovitostí. Podle schváleného návrhu by obytné budovy měly do roku 2033 dosáhnout minimálně energetické náročnosti třídy D, což může podle Krčka vyvolat i paniku a způsobí to další nárůst cen stavebních materiálů i prací.  Křeček že EU tímto dává zhruba osm let na renovaci zhruba 35 až 40 procent všech budov v unii.

Nově vzniklé budovy mají mít nulové emise a povinně solární panely na střeše, pokud je to technicky a ekonomicky možné. Pro soukromý sektor má nařízení platit od roku 2028, pro nové budovy, které vlastní či využívá veřejný sektor, dokonce od roku 2026. Podle návrhu mají nové a významně renovované budovy přestat používat od roku 2035 jakákoli fosilní paliva pro vytápění.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. měli by se zeotat hasičů,jak se hasí dům se solárkou na střeše, když solárka zkratuje….hašení hořících elektroaut…

  2. V člens.st. EU Německo….Pokuty až 50 000 eur: Porušení nového zákona o vytápění se pořádně prodraží!Revidovaný zákon o vytápění vstoupí v platnost v roce 2024 a přináší s sebou nové povinnosti pro vlastníky nemovitostí. Od ledna mohou porušení zákona znamenat nemalé náklady.Od roku 2024 vstoupí v Německu v platnost nový zákon o energetice budov (GEG). Cílem zákona je omezit používání fosilních paliv, jako je topný olej nebo plyn, a místo toho podporovat obnovitelné zdroje energie, jako jsou tepelná čerpadla nebo lokální a dálkové vytápění. V budoucnu musí být nově instalované topné systémy napájeny alespoň z 65 procent obnovitelnými zdroji energie.Od ledna se zvýší tresty za porušení zákona. Mohou být uloženy pokuty od 5 000 do 50 000 eur. Porušení stavebního energetického zákona (GEG) se počítá jako správní delikty, Ale jak drahé to ve skutečnosti bude? Za „nedodržení lhůty pro uchování faktur“ vám bude účtováno až 5 000 eur. Pokud uvedete nesprávné údaje v energetickém průkazu, prodraží se pokuta ve výši 10 000 eur. V budoucnu zaplatíte až 50 000 eur za chybějící izolaci na potrubí a armaturách nebo stropu nejvyššího patra. To platí i pro ignorování povinnosti výměny topení po 30 letech.Nedodržování GEG se v budoucnu stane výsadou pro vyšší příjmy.Na dotaz Berliner Zeitung mluvčí ministerstva hospodářství Susanne Ungradová řekla: „Uložení přiměřené pokuty je na uvážení odpovědného státního orgánu.
    A kdo kontroluje, zda je dodržován energetický zákon budov?V rámci kontroly krbů kominík kontroluje, zda jsou dodržována přechodná období. Jak uvádí Haus & Grund Germany , dodržení konstrukčních požadavků zákona o energetice budov (GEG) obvykle kontroluje příslušný stavební úřad .Konkrétní předpisy pro to stanoví každá spolková země samostatně. Pro tepelná čerpadla byl do novely GEG zařazen samostatný odstavec (§60a): „Tepelná čerpadla, která jsou instalována nebo zřízena jako topný systém za účelem uvedení do provozu […] po 31. prosinci 2023 musí, po úplném topném období musí být nejpozději do dvou let od uvedení do provozu podrobena provoznímu auditu.“ zdroj, no všem v Německu uveřejněné zákony člen.státu EU ))) )))no, co dodat…bude mexická green deal vlna v EU?

  3. prej…desítky bezplatných lekcí,,, NIC , opravdu NIC není bezplatně, vždycky to někdo zaplatí, třeba euotrok v daních , někdo to financovat musí, není to pokec venku u pařezu ))) zadáča za svoje ))) ne není!
    https://ucimoklimatu.cz/prehled-lekci/ ne les brčí, ale vědci…nad těma pst )))

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*