Za lepší a krásnější zelený svět




Sdílet článek:

Evropská unie se rozhodla zachránit svět novým Zeleným údělem. Česká vláda to považuje za krok správným směrem. Nadchlo mě to, ale myslím si, že přijmout výzvu jen elektromobilitou je málo. Hnán duchem souznění s vítěznou ideologií jsem se rozhodl přijít s vlastním inovativním návrhem – vozidlo poháněné zmutovanými veverkami v kolečku.

Ideologicky správný název je základ

První, nad čím je potřeba se zamyslet, zda slovo zmutovaný splňuje nároky kategorie dostatečně pokrokové pojmenování. Nemůžete se pustit do vynalézání něčeho a pak zjistit, že název se jeví diskriminační nebo nějak urážlivý. Může se objevit nějaká menšina v budoucnu, která chová nehynoucí lásku k veverkám, a přece je nechceme utlačovat kvůli jejich naprosto pohodové orientaci. Neboť komu škodí svazek mezi osobou a veverkou? Přece byste je nechtěli utiskovat, jen kvůli banalitě, že prostě chodí do lesa šukat veverky. Takže mne napadají samé lepší názvy, ale asi nejlepší je biologicky lepší biotechnologií obohacený skvělý tvor. Název splňuje vše, co od něj čekám, jen má nevýhodu, že zkratka zní blbost. Na to téma si potom v našem startupu dáme pár porad po teambuildingu a ten název dopilujeme, neboť ten je naprosto podstatný.

Vyrobitelný? Proč? Důležité jsou znalosti!

V Evropské unii převažuje přesvědčení, že stačí technologie, pouhé ideje jako u Platóna, a výroba už je přežitek. Stačí vědět jak, a pak to někdo vyrobí. Optimalizací této ideje dojdeme k závěru, že klíčové jsou nápady, které rozhýbají zatuchlé vody staré ekonomie. No a já mám naprosto úžasný nápad splňující nejvyšší ideologické nároky na bezemisní dopravu. Kombinace elektronických, mechanických a biologických technologií. Naprostý vrchol ideově správného vědeckého myšlení. Všichni přesně chápeme, že dekarbonizace je naléhavé téma k řešení. Nevím sice proč zrovna uhlík je nepřítelem a ne třeba jiný prvek, ale skvělí odborníci to tak tvrdí. Takže je to potvrzené a netřeba nad tím dál bádat. To, že větší podíl kysličníku uhličitého ve vzduchu dává rostlinám více růst a ty pak vyrábí více kyslíku, jsou naprosté dezinformace. Protože také vím, že systematické bádání a znalosti oboru jsou pro sraby, kteří nejsou na výši doby a nechápou výzvy měnícího se moderního světa, tak nepotřebuju ani rozumět tomu, co dělám. Takže tuhle jsem viděl veverku, jak řádí v kole. Běží, běží a kolo se otáčí. Po chvilce se unavila a přestala s kolem otáčet. To mne vedlo k inovativní myšlence, použít přirozenou potřebu těchto tvorů po pohybu v kole k řešení problému ekologické dopravy.

Díky podpoře EU tuto ambiciózní výzvu zvládneme

Naštěstí tu máme dotační tituly a granty na podporu inovativních lidí jako jsem já, které penězi naplňují lidé bez fantazie pracující na takových banalitách jako věci běžné spotřeby. Ale pokrok kupředu posouvají lidé s nápady, proto je nanejvýše spravedlivé odebrat jedněm lidem peníze a dát je druhým, aby měli čas a prostor vymýšlet nové technologie. Je to pro vaše dobro, rozumět tomu nemusíte. Jenom musíte věřit, že jsem ten správný, kdo má vaše peníze dostat. Jak rozhodnout si sami, co budete podporovat? Ne, to moudře za vás rozhodnou jiní. Právě díky tomuto systému je Evropská unie na čele ve všech myslitelných ukazatelích. Usiluji tedy o žádost ideálně ve výzvě HORIZONT 2020, protože můj projekt se zaměřuje na přechod na spolehlivý, cenově dostupný, všeobecně přijatý, udržitelný a konkurenceschopný energetický systém a na snížení závislosti na fosilních palivech. Můj nápad bude naprostou perlou v nízkouhlíkové ekonomice a bude znamenat rozhodující předěl v boji s globální oteplováním, ehm to už vlastně neplatí a používá se klimatická změna. Protože počasí se mění neustále, takže to vypadá, že máme pořád pravdu. Dokonce tento nápad odstraňuje problémy s baterií a jejich ekologickou likvidací, protože pár baterií se nahradí veverkami. Veverky prostě vypustíte do lesa a ekologická likvidace je hotová. Samozřejmě budeme vyplácet kompenzace pěstitelům ořechů, když jim vypuštěné veverky sežerou úrodu. Pokud veverky k tomu sežerou i samotnou osobu pěstitele ořechů, tak to jsou jasné dezinformace mající zabránit našemu skvělému technologickému rozvoji. Sám sežraný to potvrdí pod sankční pokutou na příslušném úřadě.

Veverky v kole jako symbol pokroku

Princip mého nápadu spočívá v tom, že veverky poběží v kole vyrábějíce elektrický proud a pohánějíce tak tempo naší mobility. Aby to byly schopny zvládnout bez prostojů a přestávek, tak hlavní výzva pro biotechnologie bude spočívat v tom, že svalovina bude u těchto mutovaných jedinců tvořena myokardem. Což má za následek, že mohou a co mohou, dokonce mají nutkavě neodolatelnou potřebu neustále běžet. Zachraňují si tím jejich životy a zároveň dekarbonizují planetu. Pochopitelně se vyskytne pár problémů, ale od toho tady máme ambiciózní výzvy. První věcí, kterou výzkum musí optimalizovat, je enormní potřebu krevního průtoku u takových veverek a s tím související výživy. Klíčovým prvkem je také volba barvy srsti, kterou mohou mít v základu třeba zelenou. Dokonce máme v plánu modrou se žlutými hvězdičkami jako poctu moudrosti představeným Unie. Taková veverka, podle mých propočtů, spotřebuje o 847,4% více potravy, než normální běžná veverka. Tady se hlavně projevuje prozíravost mého nápadu, neboť veverky jsou z podstaty věci býložravci a nepotřebují zejména hovězí maso. Takže další benefit, odpadá produkce metanu dobytkem chovaným jako pohonné maso.

Veverky umožní odstávku jádra

Takže s ohledem na to, že veverky jsou v podstatě vegani, tak jejich spotřeba nezanechá ani malou uhlíkovou stopu. S jejich nadměrnou výživou však souvisí i jejich zmohutnělý zažívací trakt a tomu odpovídající produkce odpadu. Zde se opět projevuje, ve vší skromnosti, genialita mého řešení. Neboť tak ve velkém produkujeme odpad, který se stává palivem v bioplynových elektrárnách a zajistí tak ekologickou produkci elektrické energie nezávislé na ruských zdrojích nebo na jaderných elektrárnách. Bude tedy možné v celé Unii odstavit tyto zastaralé zdroje energie a přejít na prdící pohon se vším všudy. Možná dokonce přebytky bioplynu budeme vyvážet zkapalněné do zahraničí. Takové skvělé nápady člověk produkuje povzbuzen četbou strategických materiálů Evropské Unie.

Veverky ve sdílené ekonomice

Pohonné jednotky hodně otylých veverek nacpaných ořechy (ve zkratce hovno) však budou muset být trochu změněné ve své biologické podstatě, aby zvládly příjem potřebného množství potravy. Takže budou muset mít osm párů ledvin, náhradní plíce, čtyři srdce a troje játra zapojená paralelně, aby zvládaly příjem takového množství potravy. Celkově se veverka díky tomu zvětší na devatenáct až čtyřicet kilo. Příjem potravy musí být prakticky kontinuální umožňující konzumaci v běhu, což zase limituje možná velikost a hmotnost nádrže na potravu. To se vyřeší tím, že se za toto ekologické vozidlo připojí přívěs s potravou a bedýnkou na odpad na kolečkách. Pak to ovšem zvýší hmotnost soupravy a vyžádá si další veverky na výrobu elektrické energie, kterou bude auto vyrobené z recyklovaných strategických dokumentů a žádostí o granty poháněno. Zároveň tu bude problém, že veverky nemohou při běhu kousat ořechy, takže jim je musíme dodávat už namleté. Proto za soupravu bude nutné připojit další přívěs s mlýnkem na ořechy. Ten však bude disponovat datovým propojením s centrálním palubním počítačem a bude umožňovat aktualizaci statusu na Facebooku. Uživatelé tak mohou pohodlně a snadno sdílet svůj cestovní zážitek s mnoha dalšími přáteli na síti. Což podpoří také principy sdílené ekonomiky a chod datového spojení potřebuje jen jednu a půl veverky. To by mohla být příplatková výbava pro náročné uživatele, kteří chtějí chránit planetu více.

Reakční pojetí účinnosti

Ve výsledku se dá očekávat, že si veverky budou hezky hrát a zároveň pohánět dopravu, aniž by se zatěžovalo životní prostředí. S ohledem na množství veverek nutných k výrobě elektrické energie, počtu nutných připojených zařízení a hmotnosti nezbytných baterií, se prostor pro jejich ustájení dost navyšuje. Existuje konstrukční škola, která říká, že v tom případě může být lepší veverky neuskladňovat v prostoru ekoelektrojednotky, ale rovnou je zapřáhnout do postrojů před vůz. Což by ale logickou implikací vedlo k tomu, že ztráta účinnosti při převodu živé síly veverky na elektrickou energii je zbytečná. Proto je logicky lepší nenechat v autě žádné baterie a nechat sílu veverek zabírat v nejvyšší možné účinnosti. Tato světlá perspektiva ekopohonu je narušena konzervativními škarohlídy, kteří zpátečnicky tvrdí, že když si odmyslí vývoj geneticky upravené veverky a optimalizují celou sestavu, tak výměnou za veverky v postroji dám koně a jsem u starého osvědčeného koňského potahu. Což popírá veškerý smysl pro krásno při budování nového báječného světa a jeho zeleného údělu. O takové divné názory se postará odbor boje z dezinformacemi. Sláva zelenému údělu!

PF 2022

Milí čtenáři, děkuji Vám za přízeň v tomto roce, přeji vše nejlepší do roku 2022 a co nejméně zelených nesmyslů z Bruselu.

Josef Vohnout

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*