Roušky pro všechny?!
Sdílet článek:

EVA HRINDOVÁ

Všude jsem mluvila o tom, že se už podruhé nepodaří vyděsit lidi tak, jak se to podařilo s covidem. Což se nyní potvrzuje. Sice se mnozí pokouší nákazou strašit, ale lidi se už nebojí. Jen někteří. U nás na Moravě prakticky nepotkáte lidi s rouškou. Ale v Praze jsem jich pár viděla. Je mi jich líto, protože o sobě vysílají do světa zprávu, jak jsou neinformovaní a jak ze strachu uvěří čemukoliv.

 

Za celou dobu nepotvrdila ŽÁDNÁ studie, že by hysterické nošení roušek bylo jakkoliv pozitivní. Naopak, studiím se podařilo prokázat, že roušky mají jednoznačně negativní vliv! A netýká se to jen covidu. Obecně platí, že roušky přenosu nemoci nijak nebrání. Prakticky stačí, když pečujete dobře o své tělo, neničíte si imunitu a nemusíte se “infekčních” nemocí vůbec bát. Celá lapálie s rouškami ale je důkazem i pro oprávněnou nedůvěru vůči zdravotníkům. Většina jich nošení roušek tvrdě vyžadovala, bez ohledu na to, že už v době covidu byly k dispozici studie, které nepotvrzovaly vliv roušek na přenos nemoci. Lékaři a sestry nutili seniory dodržovat opatření, ti se dusili v rouškách a respirátorech, ve strachu z nemoci a z buzerace lékařského personálu. O rouškách při výuce ve škole ani nemluvě. Za vysokou nemocností z té doby hledejte nejen stres a hysterii, ale i neblahý vliv dusivých roušek.

Ony ty roušky jsou dost chimérou samy o sobě. Dokonce se objevila studie, která neprokázala, že by měla pozitivní vliv operatérova rouška. A tak se chirurgové a sestry na operačním sále dusí v rouškách a jejich schopnost soustředění je tak omezena. Operatérské týmy bez roušek mají stejné, ne-li dokonce lepší výsledky ohledně pooperačních infekcí. Čísla z provedených studií to dokazují.

Ale co chcete od zdravotnictví, které lpí na dogmatech a vedle naprosto špičkové akutní péče nedokáže pomáhat pacientům s chronickými problémy, které dokonce často samo zdravotnictví způsobuje. Nedávno jsem viděla dokument o dětech nemocných rakovinou a bylo tam tolik hysterie právě okolo roušek, na stolech jsem viděla nezdravé sladké nápoje, odporné bílé rohlíky a tavený sýr. Napumpujeme tělo toxickou chemoterapií a necháme děti pít a jíst věci, které dále zatěžují organismus. Jakou to má logiku?

Vliv stravy na zdraví je už nevyvratitelně prokázán, přesto je většině doktorů jedno, co jíte. Mezi lidmi panuje názor, že jídlo řešit nebudou, protože zdraví se přece řeší pomocí léků! Kdo je to naučil, kdo pomohl tento dojem vytvářet? Samotní lékaři a nikdo jiný. Oni sami k nemoci přistupují jako k nějaké náhodné události a v tomto duchu s pacienty hovoří. Jak jinak by se mohlo podařit vyvolat paniku ohledně covidu?

Mnoho nemocí vzniká jako důsledek nežádoucích účinků léků a vakcín, jako důsledek chemie v potravinách a kosmetice, jako důsledek nedostatku živin v potravě. A žádné roušky ani léky v tom nic nezmůžou. Jen sám člověk a jeho otevřená mysl a neochota podřizovat se autoritám, které se neřídí logikou a skutečnou vědou, vás ochrání před nemocemi.

Mnoha lidem to evidentně docvaklo, proto se už nepodaří vyvolat hysterii z nemoci, jako byl covid. Bylo by fajn, kdyby se do toho vložil stát a korigoval zdravotnictví a svou politiku tak, aby ochránil i ty nevědomé a neschopné to pochopit. Někdy se toho snad i dočkáme.

 

blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

 1. Já lidi nesoudím, kdo chce hadr na hubu, ať si ho tam namotá třeba kilo.
  Když zpocená babka funí do respíku, ať si funí do respíku. Kdyby si ho sundala, nejspíš se jí bude líp dýchat, ale ze strachu ji nejspíš klepne pepka. Dokonce když to bylo povinný, nosil jsem to taky s vohledem na to, aby se právě ty babky nezkácely strachem, že bych na ně třeba prskl vybájenej moribundus.
  Víte, brejlatý taky nevodsuzuju za to, že skočili na špek bílopláštní mafii, a místo cvičení vočí zvolili cvikr, co jim dál kazí vidění.
  Kdo chce v hubě plomby, holt má mít plomby na nezvratně poškozený sklovině.
  Kdo sedí v čekárně u felčara, ať si sedí, když věří, že ten je zodpovědnej za cizí zdraví.
  Kde je vůbec hranice mezi nesmyslem a normalitou?
  Holt každej je zodpovědnej sám za sebe, tak ať žije, co mu bylo daný prožít.
  Mým úkolem je totéž.
  Kdyby se každej mudrlant sral do života každýmu, kdo dělá voloviny, asi by ho vostatní brzo měli plný zuby, ačkoliv by třeba byli celoživotně bez léků a v plný síle.

 2. Souhlas. Roušky mi na tom covidění vadily nejmíň, Japonci je nosí i při rýmě. Kdyby nic horšího!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*