Zákaz spalovacích motorů bude ekonomickou katastrofou. Fialova vláda ho odhlasovala
Sdílet článek:

PETR MACH

Jednou ze součástí Green Dealu, „zeleného šílenství“ Evropské unie je schválený zákaz prodeje aut se spalovacími motory od roku 2035. Volební cíl je jasný: Posílení euroskeptického bloku v EU a začít tato nařízení rušit.

Jednou ze součástí Green Dealu, „zeleného šílenství“ Evropské unie je schválený zákaz prodeje osobních aut a dodávek se spalovacími motory od roku 2035. Výrobci a dovozci mají postupně od letoška snižovat podíl aut na spalovací motory a když stanovené cíle překročí, mají za každé auto platit pokutu přibližně 275 tisíc korun. To auta na benzín zdraží zhruba na dvojnásobek. (zdroj)

Důsledkem bude, že auto se stane luxusním statkem jen pro bohaté. Důsledkem forsírování elektroaut bude také silný růst poptávky po elektřině, který požene ceny elektřiny dále nahoru s neblahými dopady na životní úroveň lidí a jejich schopnost zajistit si jednu ze základních potřeb – teplo. Důsledkem bude i ekonomická pohroma pro Českou republiku, která z velké části na výrobě aut stojí; mnoho lidí v automobilovém průmyslu přijde o práci, protože aut se bude vyrábět podstatně méně. Mezinárodním důsledkem bude také to, že ropu přenecháme ostatním zemím světa, které podobné regulace nemají, a můžou se jen smát našemu ekonomickému úpadku.

Kdo hlasoval pro: Piráti, TOP09 a Fialova vláda

Omezení výroby aut na spalovací motory má nabíhat postupně, aby prodeje zcela skončily v roce 2035.

Smutným faktem je, že to byla česká vláda – vláda Petra Fialy (ODS), kdo tuto dohodu svým hlasem stvrdila.

Nejprve pro návrh hlasovali europoslanci 8.6.2022. Pro bylo 340, proti 279. Z českých pro zákaz hlasovali Gregorová, Kolaja a Peksa za Piráty a Niedermayer za TOP09. (zdroj)

Když návrh komise prošel Evropským parlamentem, putoval do Rady, kde hlasují zástupci členských států. Rada návrh schválila 28.3.2023. Jen Polsko bylo v Radě proti. Bulharsko, Rumunsko a Itálie se zdržely, ostatní včetně české vlády byly pro. (zdroj)

Česko při hlasování zastupoval ministr průmyslu Jozef Síkela (STAN). Síkela byl aktivním podporovatelem zákazu. Už v průběhu vyjednávání si pochvaloval, že zákaz „vydláždí cestu k modernímu a konkurenceschopnému automobilovému průmyslu“ a dodal, že „svět se mění a my musíme být v čele inovací.“ (zdroj) Jednal tedy v duchu poblouznění, podle kterého EU se svými regulacemi je jakousi avantgardou nového lepšího světa bez emisí CO2, ať to stojí, co to stojí.

Síkela nejednal sám za sebe, ale na základě mandátu od vlády. Souhlas se zákazem byl tedy souhlasem celé vlády a jejího premiéra Petra Fialy (ODS).

Někteří, včetně českého premiéra, se nechali obelhat nicotným příslibem, že by výjimku mohla do budoucna dostat auta spalující syntetický benzín, jehož výroba je ale v plenkách a je drahá a splnění příslibu pofidérní. (zdroj)

Co s tím: Posílit euroskeptiky v EP a normu zrušit

Zákaz spalovacích motorů (stejně jako ostatní podobné regulace v balíčku označovaném jako Green Deal, má bláznivý cíl. Udržet na stávající úrovni průměrnou teplotu zeměkoule. Skeptik by jednak namítl, že když ropu nespálíme my, spálí ji rád někdo mimo EU, a s teplotou naší atmosféry to neudělá nic. Ještě větší skeptik by namítl, že i kdyby ropu nespálil nikdo jiný, člověk je moc malým pánem na to, aby řídil teplotu země, protože sopečná činnost, aktivita slunce a další faktory nás přesahují. To ale zastánci regulací nevnímají. Pro ně je boj s CO2 jakýmsi novým náboženstvím.

Pokud se neřadíte k příslušníkům tohoto nového zeleného náboženství, co s tím?

Volby do EP budou jakousi vzpourou proti této zelené ideologii a masivnímu zdražování a ekonomické stagnaci, ke kterým to vede.

Blok euroskeptických stran má šanci výrazně posílit a když dosáhne kritické většiny, může vyvolat hlasování o výzvě komisi ke zrušení příslušného nařízení. Osobně si kladu jako jeden z hlavních cílů a závazků mé kandidatury předložení a prosazování tohoto návrhu.

Není to tak naivní, jak by se mohlo zdát. Poslední hlasování o nařízení dopadlo 340:279 ze 705. K většině odpůrcům stačí nahradit 74 eurohujerů 74 euroskeptiky. Blok euroskeptických stran Identita a demokracie značně posílí: čeká se velký nárůst poslanců německé AFD, nizozemské Strany pro svobodu i české koalice SPD-Trikolora.

Cílem zkrátka je začít šílené regulace EU jednu za druhou rušit!

Petr Mach je ekonom, bývalý europoslanec a nyní lídr kandidátky SPD a Trikolory pro volby do EP 2024

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

 1. Tento článek byl ráno zveřejněn na Idnes mezi blogy a během jedné hodiny zmizel z těchtomstránek, aby jej čtěnáři nemohli číst. To byl fofr. prostě cenzura jak hrom.
  Ještě, že zůstal tady, ale dosah bude menší.

 2. EU není reformovatelná, stejně jako kdysi Sovětský svaz. Musí být v zájmu lidí rozpuštěna. Stává se z ní čtvrtá říše.

  • Na základech SS, nelze postavit, nic jiného, než-li IV.říši.
   Jinak, na špatném stromu, nevypěstujete dobré plody.

 3. Lidi, nevzrušujte se, komu nepraskne žilka, dočká se.
  Idiot bude hlasovat pro idiotovinu vždycky, to je daný jako program v komplu. Nečekejte vod fyjalovýho hnusu hezký barevný spektrum.
  Kdo se někdy rozhlíd, ví, že se střídaj vobdobí, kdy idioty vykopaj neidioti. Idiocii srovnaj do pohody, pak se logicky spokojej s normálem, a hledí si svýho. No a to se zas idioti postupně votřepaj, rozkoukaj, namnožej a všecko rozeserou. Načež se zas neidioti proberou, nevěřícně změřej škody, vodhodlaj se, semknou, idioty vykopou, a tak furt dokola.
  Takže fyjalovo hňupů hlasování změní leda hovno.
  Hlavně nedovolit žilce rupnout.
  No, pomalu prohrabte botník. Jsou tam pohorky? Fajn, půjdeme si brzo zakopat.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*