Západní Evropa hodila východní Evropu přes palubu
Sdílet článek:
Když NATO nechce do války, je na čase válku přivést do NATO. Polsko a Ukrajina mohou vytvořit společní státní celek a najednou by zde byla válka proti členu NATO. Je také nutné, aby země východní Evropy získaly atomové zbraně.

Válka na Ukrajině načala druhou stovku dnů a svět, kromě oběti a agresora, přestává zajímat. NATO i jeho členské státy odmítli jít napadené zemi na pomoc. Americký prezident Joe Biden, s nediplomatickou idiocií dokonce veřejně ujistil Rusko, že Aliance nebude nic dělat. Tím mu vystavil bianco směnku k vraždění, ničení a rabování. Na Ukrajinu nepřijeli ani „dobrovolníci“ ze Západu s moderními zbraněmi, tak jako to provedli Rusové v roce 2014 na Donbase. Dnešní tolik vychvalované dodávky zbraní jsou nedostatečné, liknavé, typově „každý pes jiná ves“, což vytváří logistickou noční můru. Předávaná západní výzbroj představuje jednu i dvě generace staré krámy. Na Rusko by stačily, jen by jich musel být dostatek v čase i co do objemu a jednoho druhu. Ukrajinské armádě se také pod tlakem bojů nedostává času na zvládnutí obsluhy. Německo v tomto hraje roli dezinformačního kolaboranta Ruska. Po tlaku veřejnosti nebo spojenců z něj vypadne nějaký slib, kterým všechny uchlácholí. Říkáme si, krize je zažehnána, Německo stojí za Evropou. Jenže ke splnění žádných slibů nedošlo a nikdy nemá dojít.

Nabízelo se řešení, že státy bývalého východního bloku poskytnou Ukrajině všechny sovětské zbraně a jejich bezpečnost budou garantovat nově rozmístěná vojska Aliance. Vše ale uvázlo v půli cesty v důsledku neochoty na obou stranách. O to více politici zastírají nutnost vojenské porážky Ruska řečmi o rekonstrukci Ukrajiny. Což bude mimochodem jedním z témat nadcházejícího českého předsednictví v Evropské unii. Bez vítězství ale nebude ani rekonstrukce.

Pro Rusko je „jednání“ součástí vojenské taktiky, levným nástrojem, jak znejistit a oslabit protivníky. Vedle přemístění kolony tanků, vybombardování města, odstřelu nemocnice jednoduše pustí do světa, že je ochotno k dialogu. Nic to nestojí a Západ opakovaně „sedá na lep“. Proč? Protože chce. Telefonáty a osobní rozhovory s Vladimírem Putinem nic nepřináší, jenom jej posilují před domácím publikem. S Adolfem Hitlerem po zahájení války také nikdo nejednal.

Objevují se návrhy, aby Ukrajina vyměnila území za ukončení bojů. Představme si, že dojde k zastavení palby a vypukne příměří. A Rusku zůstane, co má teď v moci? Včetně podniků, infrastruktury, přírodního bohatství, soukromého i firemního majetku (obilí), obyvatel? Co potom? Kdo a jak zabrání Rusku dokončit to, co začalo v roce 2014? A my mezitím budeme Rusi vítat na rekreaci v Karlových Varech a k nákupům módních hadříků Miláně či Paříži? McDonald’s a Starbucks otevřou pobočky v Moskvě, podnikatelé začnou uzavírat nové „dealy“, včetně prodeje francouzských zaměřovačů do ruských tanků, na turné po Evropě vyrazí Alexandrovci? Pokud Francie nechce Putina ponížit a Německo rozhněvat, mají možnost. Ať Itálie předá Rusku Sicílii, Francie Korsiku a Německo Šlesvicko-Holštýnsko. Hlavně aby nové ruské gubernie nesousedily s Českem. Jenže, v představách Emanuela Macrona, Olafa Scholze a Maria Draghi má tribut barbarům před branami zaplatit někdo jiný než oni, a to Ukrajina. Historie poskytla nespočet příkladů, že ústupky si dlouhodobou bezpečnost koupit nelze.

Vladimír Putin považuje Západ za zdegenerovaný. My přitom chválíme sami sebe za údajnou jednotu a sílu. Realita však ukazuje, že pravdu má Putin. Už nás válka štve, důkaz síly nikde, jednota se rozpadá, vysoké ceny energií, potravin dáváme za vinu politikům, nikoliv Putinovi a jeho válce. Proč školské a úřednický odbory si spolu se všemi nespokojenci nejdou stěžovat na velvyslanectví Ruska? Někdo říká, že má Ukrajinu v paži, jiný, že jej jakýsi vzdálený lokální konflikt nezajímá.

Přitom Putin vyhrožoval ultimáty všem bývalým zemím sovětského bloku, tedy i nám a dnes hovoří o navracení území. Pro Rusko totiž neexistuje něco jako dočasná přítomnost v daném místě, tak jako byl dočasný pobyt sovětských vojsk v Československu. Za dočasné považuje naopak stažení svých vojsk. Putin si zkrátka myslí, že mu patří Ukrajina, ale i půl Evropy. A nejhorší je, že západní půlka Evropy si to myslí také.

Co dělat v okamžiku bezprecedentního ohrožení naší bezpečnosti, když Německo, Francie, Itálie nic podobného nepociťují a jsou ochotné východní Evropu obětovat? Jak je vytrhnout z letargie? Mimochodem, jak Německo bere současnou situaci vážně ukazuje nulová změna ve zbrojní výrobě po 24.2.2022. Jediná fabrika na tanky v Evropě, KMW (Krauss-Maffei Wegmann) u Mnichova, vyrábí dva až tři tanky Leopard. Ne denně či týdně, ale měsíčně.

Když NATO nechce do války, je na čase válku přivést do NATO. Po napadení Francie nacistickým Německem v roce 1940, navrhla vláda Velké Británie Paříži vytvoření politické unie. Polsko a Ukrajina mohou vytvořit společní státní celek a najednou by zde byla válka proti členu NATO. Samozřejmě to stejné může provést Rumunsko a Moldavsko po předchozím osvobození Podněstří. Z dlouhodobějšího pohledu je nutné, aby Polsko a další země východní Evropy získaly vlastní jaderné zbraně, protože tzv. unijní lídři totálně selhali.

Vilém Barák

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 1,70 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

12 Comments

 1. ,,budeme vítat rusi”? To mi stačí autore. Bohužel jste přímo vzorová ukázka odvrácené tváře demokracie. Vyjádřit svůj názor kdykoliv, k čemukoliv může dnes opravdu každý. I Vy. I když je otázka zda papouškování mainstreamových lží lze považovat za názor. Ale budiž. Věříte vládě,médiím. Vaše věc. Ale mateřštinu byste takto prznit nemusel. Chyby faktické i gramatické dělají z Vašeho příspěvku blábol pacienta na uzavřeném oddělení. Více znalostí a méně fanatismu. Děkuji. Červený Jiří,,Jiruna “

  • Prosím Vás jakou mateřštinu, dnešní tzv češi z mateřštiny znají minimum, to by nebyli IN. A divíte se? Podívejte se na TV vždyť ti tzv reřiséři jenž dnes točí ty sr*čky neumějí Česky. Je pravda že se na to nemusím a ani nedívám, stačí mi ty reklamy, ovšem ti mladí v tom žijí od mala a rodiče? Škoda mlčet, za mých mladých let by létaly vzduchem kdyby se tak chovaly, a světe div se žádnou újmu na jejich zdraví jsem nikdy nepozoroval.

 2. No koukám, že ta zchátralá chatrč, jenž píše tyto výblitky už má taky dost, nemá náhodou také vytetované hakyng krojce na té dutine co má na krku aby mu tam nepršelo?

 3. “Mimochodem, jak Německo bere současnou situaci vážně ukazuje nulová změna ve zbrojní výrobě po 24.2.2022. Jediná fabrika na tanky v Evropě, KMW (Krauss-Maffei Wegmann) u Mnichova, vyrábí dva až tři tanky Leopard. Ne denně či týdně, ale měsíčně.”

  „Nemecké úrady využili konflikt na Ukrajine na schválenie návrhu zákona o zvýšení obranného rozpočtu Nemecka,“ v rozhovore pre nemecký Junge Welt sa vyjadrila aktivistka aliancie Civil Times Turning Katarina Jessenová.
  „V Nemecku už dlhšie pripravovali plán na prijatie legislatívneho balíka o prezbrojení a zvolili si ten najvýhodnejší okamih,“ zdôraznila Jessenová. Podľa jej názoru, nemecké úrady využili všeobecný šok obyvateľstva z udalostí na Ukrajine a „urýchlene prijali už dávnejšie pripravený návrh zákona“.
  Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová predtým oznámila, že krajina zvýši rozpočet na obranu takmer o 3,5 miliardy eur. Berlínski predstavitelia vyhlásili, že Nemecko má v úmysle vytvoriť najväčšiu armádu spomedzi európskych štátov NATO (možno dokonca silnejšiu ako britské ozbrojené sily) a najsilnejšiu armádu v EÚ.

 4. Tam to nějak šacujou. 🙂 Vyskočil na mne error 522

  Maximus 29.6.2022 16:12:24 Odpovědět
  ANOfert, strana toho StBáckého šmejda nás všechny chtěla mimo jiné na příkaz povinně naočkovat tím chemickým genovým svinstvem mRNA a tak nás postupně velmi zdravotně poškodit a velkou část z nás zabít a tahle druhá fialová banda lumpů co se dostala podvodem k moci nás chce všechny doslova ožebračit a udělat z nás Ukrajinu! A blbý národ těm lumpům skáče na špek a zase ty šmejdy volí! Kdy ti všichni hlupáci co takhle volí pochopí, že tohle povede k likvidace i jich samotných?

  :bye: Než jsem tu vůbec otevřel stránku tak mne napadl termín:
  mrtvolná sociopatáž.
  Ale mám to spojené s inkluzkou odpadu školastiky od 5.let. :mail:
  Tam mi to nešlo.
  https://pravyprostor.net/kecy-neschopneho/

 5. Jak napsal nade mnou Garik, autor článku demagogicky posouvá “vznik světa” ke dni 24. 2. 2022, aby se nemusel zabývat příčinami ale účelově jen následkem. A poroto je třeba připomenout, že Ukrajinci, především ti tzv. západní, nedokázali za třicet let existence samostatného státu uspořádat rozumné soužití s několika milióny Rusů žijících na administrativním území Ukrajiny vymezeném po chaotickém rozpadu SSSR. Výsledkem jejich “úsilí” o rozumném soužití bylo uplálení padesáti Rusů v Oděse v roce 2014 (za nnečinného přihlížení policejních a záchranných složek) a přijetí jazykového zákona zakazujícím Rusům (a nejen jim, ale Maďarům a Polákům) na veřejnosti bez souhlasu mluvit rodným jazykem. Upozorňuji, že právo na nárorodní sebeurčení je jedním ze základních lidských práv chráněných chartou OSN. Ukrajincům se náramně hodila snaha USA začlenit Ukrajinu do NATO, protože potom by mohli s Rusy na “svém” území naložit bez okolků zcela podle svého, jak již naznačovali prohlášením o nerepektování Minských dohod. Američanům se zase hodilo eskalovat situaci tak, aby Rusům znemožnili dodávat plyn a ropu do Evropy, což by znamenalo mocenský ústup Američanů z této části světa. Zároveň pro ně rozhodně nebyla nepříjemná představa, slovy papeže Františka, štěkajících zbraní NATO u bran Ruska, včetně bran přímořských u Černého moře. Tak a teď teprve přichází den 24. 2. 2022.

 6. USA – přestože tahá za všechny nitky v pozadí – si nepřipouští, že v případě jaderného konfliktu půjde polovina hlavic na jejich území. Anebo si to uvědomuje?

 7. Zavřou vás do bedny a budete šlapat za kolečko salámu, jak to radil na cvičení jeden postiženému semetrikou. 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*