Zeman perlil: Padesát nápadů k občanské nespokojenosti
Sdílet článek:

PZ

Konsolidační balíček představila vláda minulý týden ve čtvrtek. Za výrazné škrtání dotací a daňové změny se dočkala kritiky z řad opozice, ekonomických expertů i odborů. A nyní zkritizoval vládní kroky i bývalý prezident Miloš Zeman.

Vláda se setkala se silnou kritikou svého konsolidačního balíčku, který představila minulý týden. Kromě opozice a odborů se ke kritikům přidal i bývalý prezident Miloš Zeman. Ten na facebooku označil balíček za neprovázanou tříšť více jak padesáti nápadů, které povedou k občanské nespokojenosti.

Konsolidační balíček představila vláda minulý týden ve čtvrtek. Za výrazné škrtání dotací a daňové změny se dočkala kritiky jak z řad opozice, tak i odborů, které varují, že dojde k poklesu životní úrovně a vyhlásily stávkovou pohotovost. Nyní se ke kritikům přidal bývalý prezident Miloš Zeman.

„Vládní návrh konsolidačních opatření považuji za neprovázanou tříšť více než padesáti nápadů, jejichž společným jmenovatelem je to, že jejich ekonomický efekt bude nižší než očekávaný a občanská nespokojenost vyšší než očekávaná,“ uvedl Miloš Zeman ve své reakci na vládní balíček. A sám přišel s vlastním návrhem řešení nebezpečně rostoucího schodku.

„Naproti tomu dlouhodobě navrhuji, aby daň z příjmu právnických osob byla vrácena na původní hodnotu, a aby v rámci rušení daňových výjimek byla zrušena i sleva na poplatníka. I tyto návrhy jsou bolestivé, ale vedly by k odstranění strukturálního deficitu státního rozpočtu,“ uvedl dále exprezident Miloš Zeman k balíčku.

Vláda chce konsolidačním balíčkem snížit vysoce rostoucí zadlužení České republiky. Výrazně ve svém návrhu proškrtala některé národní dotace a zvýšila DPH u některých položek, které předchozí vláda Andreje Babiše snížila. Naopak snížila DPH u potravin nebo například knih, které se dočkaly nulové sazby DPH.

Zemana také ve středu v jeho kanceláři navštívili bývalí vrcholní komunističtí politici. Bývalý předseda KSČM Vojtěch Filip a bývalá poslankyně Miloslava Vostrá.

„Středeční čas v místě setkávání v Praze věnuji rozhovorům s novináři a také návštěvám. Tentokrát jsem přivítal bývalého místopředsedu Poslanecké sněmovny Vojtěcha Filipa a bývalou poslankyni Miloslavu Vostrou,“ uvedl na sociálních sítích Zeman.

prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*