SLOVANKA
Od pátku je v USA jedním z hlavních témat krach tamní velké banky a vše nasvědčuje tomu, že další krachy přijdou záhy.
Krize z roku 2008, která postihla celý svět, byla započata hypotéční krizí a následným krachem bank v USA, což záhy postihlo celý svět.
I když již nyní se v Evropě projevuje bezprecedentní krize v důsledku mizerné covidové, zelené a sankční politiky, problémy avizované z USA logicky zasáhnou přinejmenším i všechny kolonie – včetně EU.
V pátek musela federální vláda zabavit Silicon Valley Bank – šlo o největší krach banky od roku 2008. Existují obavy, že se to může rozšířit a způsobit recesi.
Silicon Valley byla 16. největší bankou v USA.
Vrcholní manažeři Silicon Valley Bank také prodávali akcie před velkým krachem ve čtvrtek a v pátek.
Banka údajně drží vklady ve výši 173 miliard dolarů.
Společnost poskytla finanční prostředky 44 % všech technologických a zdravotnických společností podporovaných rizikovým kapitálem, které byly v loňském roce veřejně kotovány na burze cenných papírů.
Zákazníci se pokusili vybrat miliony dolarů a nedaří se jim to. Online bankovnictví a mobilní služby jsou pro některé zákazníky nedostupné.
Generální ředitelka Marco Havens Stephanie Pomboy se připojila k Tuckeru Carlsonovi, aby diskutovala o stavu ekonomiky.
Řekla: „To, čemu právě teď čelíme, je opravdu vážné a jsme na pokraji finanční krize ve stylu roku 2008 – a to se nesnažím přehánět.“
Ekonomka dále říká, že se to v podstatě dalo očekávat. Mimo jiné říká: „Myslím si, že je to nezamýšlený důsledek měnové politiky Fedu, na kterou je navrstvena opravdu špatná fiskální politika…“
Mnoho politiků a investorů vyzvalo zákonodárce, aby zkrachovalou banku zachránili.
Ti, kteří obhajují záchranné balíčky, se vyhýbají tomu, aby řekli veřejnosti, že zaměstnanci SVB a přidružené společnosti hlasovali pro vůdce zodpovědné za současnou ekonomickou krizi.
Data Open Secret odhalují, že ve volebním cyklu 2020 darovali zaměstnanci a přidružené společnosti Silicon Valley Bank politickým kandidátům více než 188 000 dolarů.
Více než 90% darů, které činily 173 434 dolarů, šlo demokratickým kandidátům, zatímco 7,2% – tedy 13 763 dolarů – šlo na republikánské kandidáty.
Volební dary z roku 2022 (volby do Kongresu) ukázaly stejný příběh, když zaměstnanci Silicon Valley Bank darovali mnohem více demokratům než republikánům.
Zaměstnanci zkrachovalé banky Silicon Valley dostali své roční bonusy jen několik hodin předtím, než banka zkrachovala a byla převzata regulačními orgány.
Podle dalších informací dochází k dominovému efektu a zdá se, že další banky čeká podobný krach. To se samozřejmě bude – podobně jako v roce 2008 – brzy týkat také Evropy, jejíž politika je na USA velmi úzce navázána.
Buďte první kdo přidá komentář