LIBOR ČÍHAL
Navzdory další soudní obsílce by Trumpa preferovalo za prezidentského kandidáta 52,4% republikánů, jeho oponent ve straně de Santis by dostal pouze 15,4 %. Podle průzkumu New York Times Trump a Biden by měli stejné šance 43 % na zvolení americkým prezidentem. Zvláštní newyorský prokurátor Jack Smith zbastlil proti Trumpovi padesátistránkové obvinění (viz), kde figurují zločiny nejhorších odrůd. Obvinění těchto inkvizitorů jsou už od dob svaté inkvizice a českého prokurátora Urválka velmi podobná, Trump měl udeřit přímo na srdce demokracie do Kapitolu a páchat zločiny proti americké ústavě. Většina lidí na světě v tomto demokratickém srdci vidí hnízdo zmijí. Americký prokurátor se v televizi FoxNews vyjádřil oč mu vlastně jde: bude se snažit o rychlé řízení, aby Trump definitivně vypadl z prezidentské hry. Nikdo, ani v Americe, ani jinde ve světě, nevěří, že v obsílce kromě politického vydírání může jít o spravedlnost.
V Americe dnes panuje podivná stabilita, stojí proti sobě dvě nesmiřitelné fronty, Trump i Biden jsou jenom poznávací znamení obou táborů, vyměňovat poznávací znamení oba tábory považují ze ztrátu času. Tradičně prezidentským sítem mohli projít jenom kandidáti, kteří přinášeli nové ideje, v Americe s novým prezidentem nastupoval jiný typ politiky a zemi se otvíraly nové možnosti. Žádná politická strana si nebyla jistá podporou svých tradičních přívrženců, stoupenci politických táborů rigidně nesetrvávali u stranického kandidáta a volili podle programu a přesvědčivosti i kandidáta druhé strany. Amerika tímto demokratickým aspektem fascinovala ostatní svět, USA byly modelovým příkladem toho, jak je politika mocná a významná pro život každého jednotlivce. Volič např. vybral Nixona a úplně to změnilo fungování světové ekonomiky, podobně u dalších prezidentů. Ve společnosti, která spíš než demokraticky je strukturovaná peněžní hierarchií, demokratický aspekt prezidentské volby zproblematizovával stávající společenskou hierarchii. S novým prezidentem se obnovovala vize společenské meritokracie. Clinton se stal těsnou většinou v dvaadevadesátém prezidentem po obsáhlé společenské diskuzi, po období studené války byl příslibem nové éry. Společenská diskuze, která Clintona vynesla do úřadu byla poslední. V devadesátých letech usurpovala média totálním způsobem veřejný prostor a nastolila témata, která s přirozenou společenskou debatou nesouvisí, média zlikvidovala možnosti demokratického systému.
Princip kandidáta, který si toho nejvíc zaslouží, přestal v mediální diktatuře platit. Stejně tak přestala platit úcta k soudům, které by mohly být symbolem spravedlnosti. Všem je jasné, že newyorský Jack nemůže ani minimálně ztělesňovat spravedlnost. Tradičně konzervativnější část občanů, tj. stoupenci republikánské strany, kteří soudy ctili, dnes bez problému ignorují soudní obvinění proti Trumpovi. Většina médií na druhé straně je bude do nekonečna každodenně rozmazávat s jasným záměrem politicky rychle Trumpa zlikvidovat. O trestních aférách Bidenovy rodiny, které sahají od Ukrajiny po Čínu, média mlčí.
Amerika byla v minulosti často rozdělená, např. v otázce Vietnamu, ale vždy byla připravena se sjednotit pod americkou vlajkou. Dnes něco takového není myslitelné. Amerika se stala zemí dvojí identity, zemí dvou nesmiřitelných táborů. Na jedné straně jsou to malé státy, prérijní dálky a americký venkov, které zůstávají skálopevně věrní 77letému Donaldu Trumpovi, obvinění proti Trumpovi považuje tento tábor za politický komplot. Na druhé straně je to politicky korektní, pokrokářská Amerika velkých metropolí, která je dnes vyzbrojena médií i soudci. Tato Amerika se domnívá, že 81letý fyzicky i duševně degradující Biden je jediným možným demokratickým kandidátem. V přední linii za ním stojí podivná koalice LGBT, genderoví teoretici a producenti zbraní.
To je kapitalizmus !