Rádio Jerevan hlásí: Je tu nový způsob řízení fotbalových zápasů (satira)




Sdílet článek:

SYRZDARMA

No, je to tak. Fotbal čeká revoluční změna. První to ví, ostatně jako vždy, jediný zdroj pravdy v oceánu dezinformací. Ano, dokonce už i v křížovkách lze nalézt heslo „zdroj pravdy na sedm”.

Dva občané a dvě tajné depeše z centrály NATO. To jsou dotazy tohoto týdne.

Fotbalový fanoušek se ptá:

„Milé rádio,

proč bude muset od podzimní sezóny pískat každý fotbalový zápas patnáct rozhodčích?”

Rádio Jerevan:

„Milý fanoušku, to je nové nařízení Evropské unie. V minulém roce byla dokončena studie, která měřila počet úředníků a kontrolorů v porovnání s počtem lidí, kteří se zabývají produktivní prací v průmyslu a zemědělství. Výsledkem studie je koeficient 0,7 úředníka na jednoho pracujícího. Podle metodických zásad inkluzivní europokracie musí být tento poměr udržen ve všech činnostech provozovaných na území unie. No a 22 hráčů krát 0,7 je patnáct.”

„Unie ale ukázala svoji milosrdnost, neboť povolila výsledek součinu zaokrouhlit směrem dolů, byť ve směrnici výpočtu, který má 53 stránek, je chytře uvedena povinnost zaokrouhlovat směrem nahoru, aby se podporovala zaměstnanost.”

Sekce strategického řízení armád NATO posílá poštovního holuba, který má na prostředním drápu levé nohy dotaz napsaný neviditelným voskem v němčině:

„Milé rádio,

musíme se uchýlit ke starým metodám komunikace. Naše hovory prý na Zoomu odposlouchávají. Jak se má NATO postavit k riziku jaderného konfliktu?”

Rádio Jerevan:

„Milí generálové,

je lepší si užít jadernou střílečku hned, než zbytečně riskovat, že by bylo možné se jí nějak vyhnout. To by nám budoucí generace mohly vyčítat. Navíc může Evropa ušetřit na investicích do zelené energie, neboť se podle vědeckého konsenzu na nějakou dobu ochladí.”

Občan Jaroslav P. napsal dopis s milým překlepem:

„Milé rádio,

proč nemohou do pásma gázy poslat peníze arabské země, když mají více ropy než písku? Proč je tam musí posílat Evropská unie?”

Rádio Jerevan:

„Milý Jardo, peníze našim spoluobčanům v pásmu Gazy musí posílat lidé Evropy ze tří velice dobrých důvodů. Cena ropy klesla, za druhé arabské země vyčerpaly svoje rozpočty na výstavbu klimatizovaných fotbalových stadionů, na kterých se celkem odehraje deset fotbalových zápasů, a za třetí musí financovat výstavbu nových tunelů pod sídlem OSN pro palestinské uprchlíky. Poslední důvod je vysoce politický. Arabské země řekly, že se jim nechce posílat peníze teroristům. Tak co má Evropa dělat?”

Z centrály NATO přiletěl další holub. Šifra je tentokrát skryta v zaschlém trusu na jeho pravé noze:

„Milé rádio,

podle posledních zpráv můžeme jít klidně spát, neboť válka na Ukrajině skončila. Je to pravda?”

Rádio Jerevan:

„Milí generalisimové,

Ano, můžeme to potvrdit. Ukrajinské ministerstvo oznámilo, že jejich armáda sestřelila všechna ruská letadla a potopila všechny ruské lodě. Zbylé pozemní jednotky ruské armády se podle zprávy ministerstva stahují, neboť jim došla munice, a lopatky, se kterými dosud bojovali, směnili vojáci za americkou čokoládu zaslanou v poslední dodávce z NATO. Ukrajinské ztráty nepřesáhly 106,5 vojáka. Ten poloviční přišel jen o nohu.”

„Jaderný konflikt je též zažehnán, neboť ukrajinské ministerstvo průmyslu oznámilo, že ruští vědci špatně spočítali podkritické množství v jaderných pumách, protože měli k dispozici jen logaritmické pravítko. Následkem toho se jim pumy roztekly a způsobily lokální klimatickou změnu.”

„Je konec, jděte klidně na kutě.”

Upozornění pro kontrolory, čtenář nechť laskavě přeskočí.

Ústavní soud ve svém nálezu z roku 2018 pod číslem N 13/88 uvedl:

„Úlohou médií není poskytovat sterilní informace, nýbrž odrážet realitu včetně v ní obsažených kontroverzí, nejednoznačností, vrstevnatostí a emocionality.”

Někteří lidé cítí drobné emoce při představě jaderné války, a proto se rádio Jerevan rozhodlo zpracovat téma emocionálně.

Nelze informovat sterilně o zprávě OSN o sexuálním násilí z loňského října.

Jerevan se snaží takovou vrstevnatě humornou formou upozornit na fakt, že když válečná propaganda přesáhne určitou úroveň, stane se méně důvěryhodnou. Pokud mají občané radostně podporovat jadernou střílečku, doporučují specialisté rádia ubrat. Ne moc, ale přeci.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*