Američané si musí vybrat: Civilizaci, nebo ničení
Sdílet článek:

VICTOR DAVIS HANSON

Nihilismus je náboženstvím levice. Anarchie je nyní jádrem nové Demokratické strany.

Kdyby si levice přála radikálně změnit demografii Spojených států, mohla by rozšířit legální imigraci prostřednictvím legislativy nebo soudů.

Místo toho jednoduše vymazala hranice a dynamizovala federální imigrační zákon.

V důsledku tohoto kroku nihilisté ukončili stavbu zdi a zcela přestali zadržovat a deportovat nelegální přistěhovalce.

Nebo to bylo ještě horší, když prezidentský kandidát Joe Biden v září 2019 vyzval potenciální nelegální přistěhovalce, aby „přepadli“ hranice?

V důsledku toho se za Bidenovy vlády na jižní hranici vyrojilo 8 milionů nelegálních přistěhovalců.

Zaplavují pohraniční města, ruinují rozpočty velkých měst a rozčilují i demokratické voliče.

Stejný nihilismus se uplatňuje i v případě zločinu.

Za starých časů dávali liberálové zločincům mírné tresty nebo snižovali kauce. Dnes však levicoví prokurátoři kauci ani nepožadují. Stěží stíhají krádeže nebo náhodná přepadení.

Zločinci jsou zatčeni a propuštěni ještě týž den. Je plánem nihilistů zničit celou americkou judikaturu a zajistit „spravedlnost“ v tom, že se stanou oběťmi?

Je „woke“ myšlenka, že všichni Američané – včetně různorodé elity z Beverly Hills, hollywoodských celebrit nebo členů Kongresu – musí sdílet rovnost obětí, a tedy na vlastní kůži zažívat pouliční loupeže, krádeže aut, přepadení a vloupání do domů?

Spojené státy mohou ročně vytěžit více zemního plynu a ropy než kterákoli jiná země na světě. Kdysi byly průkopníkem jaderné energie. Mají obrovské zásoby uhlí a důmyslné vodní elektrárny.

Stará myšlenka spočívala ve využití těchto nepřekonatelných zdrojů k postupnému přechodu na jiná čistší paliva, jako je vodík, energie z jaderné fúze, sluneční a větrná energie. Spotřebitelé by tak měli stále k dispozici cenově dostupnou energii. A Spojené státy by mohly zůstat nezávislé na nátlaku ze strany Blízkého východu, který produkuje ropu.

Ale to nebyla nihilistická cesta.

Místo toho levice záměrně omezila výstavbu plynovodů, pronájem nových energetických zdrojů a frakování. Chlubí se chystaným zákazem fosilních paliv. V suchem sužované Kalifornii, která má nedostatek energie, stát vyhazuje do vzduchu, nikoliv staví nové přehrady.

Je cílem nihilistického programu potrestat bankrotem střední třídu, která využívá energii?

Je nadějí, že Američané budou muset prosit Saúdy, Íránce, Venezuelany a Rusy, aby v náš prospěch pumpovali více nenáviděného sajrajtu, abychom si nemuseli špinit ruce a pomáhat si sami?

Když prezident Biden v lednu 2021 nastoupil do úřadu, Spojené státy se přirozeně vzpamatovávaly z více než rok trvající nucené výluky covid-19.

Přetížené dodavatelské řetězce byly stále křehké. Stále rostla poptávka. Spotřebitelé měli dostatek vládních peněz. Byly vytištěny biliony dolarů, které byly napumpovány do ekonomiky, aby odvrátily obávanou recesi.

Všichni ekonomové doporučovali nezvyšovat deficit, dále nezvyšovat spotřebitelskou poptávku a nerozšiřovat finanční nároky.

Místo toho levice udělala pravý opak.

Byly vytištěny a distribuovány 4 biliony dolarů. Američané, kteří se vzpamatovávali z covid-19, zažili v krátké době nejhorší inflaci za posledních 40 let, které se však dalo zcela zabránit.

O tři roky později jsou ceny základních potravin stále o 30 až 40 % vyšší než v době nástupu prezidenta Bidena do funkce. Úrokové sazby hypoték se ztrojnásobily.

V zahraničí je nihilismus ještě nevysvětlitelnější a děsivější.

Všechny národy trpí vojenskými neúspěchy. Žádná z nich však dosud neodešla z bojiště s takovou ostudou jako my z Afghánistánu.

Jen málokterá země si dokáže představit, že by se zbavila zbraní a techniky za miliardy dolarů a předala je do rukou teroristického hnutí Taliban nebo že by se vzdala nového velvyslanectví za miliardu dolarů a obrovské přestavěné letecké základny.

Proč Bidenova administrativa jednoduše dovolila obrovskému čínskému špionážnímu balónu, aby se vznášel a bezstarostně fotografoval nad kontinentem Spojených států?

Naivní země by mohly vydržet dva nebo tři útoky na své zahraniční základny bez vážné odvety. Ale jak by mohla americká armáda připustit 135 raketových útoků teroristů dodávaných Íránem na americké vojáky bez zásadní a trvalé reakce?

Je smyslem ponížit naše vlastní vojáky? Zničit zbytky amerického odstrašujícího potenciálu?

Populární kultura je zvláště v zajetí levicového nihilismu.

Nestačí vznést námitku proti soše nebo uměleckému dílu. Místo toho je třeba je bez projednání a bez účasti veřejnosti znehodnotit nebo zničit, a to nejlépe v noci a nenápadně.

Po masakrech 7. října – ale mnohem dříve, než Izrael na barbarskou invazi vůbec zareagoval – se na elitní univerzity nahrnuly tisíce studentů, kteří násilnostem fandili.

A co je tak vzrušovalo?

Nihilistické, hrůzostrašné stínání hlav, mučení, mrzačení, hromadné znásilňování, rozčtvrcování a nekrofilie neozbrojených, civilních izraelských starších lidí, žen, dětí a kojenců.

Celkově jsme svědky epidemie levicového nihilismu podobné evropské šílené vlně obrazoboreckého ničení náboženského umění v 16. století.

Nebo je lepší paralelou sebevražedné šílenství, které rozpoutal Mao Ce-tung během své kulturní revoluce v 60. letech?

Stará politika pravice versus levice a republikánů proti demokratům nyní ustoupila novému existenciálnímu boji: Američané se musí rozhodnout: buď civilizaci, nebo ničení.

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*