Mravnost nade vše (aneb dvakrát z Brna)
Sdílet článek:

Nelze dnes začít jinak, než „střípkem“ gigantických rozměrů z probíhající prezidentské kampaně.

Favoritka vládní koalice, miláček médií, žena, která z billboardů hlásá, že „nastartuje Česko“, suverénka vynášející autoritativní soudy na adresu předcházejících českých prezidentů, Danuše Nerudová z Brna, o sobě prohlásila, že jejím „hlavním hendikepem je to, že je mladá a pohledná“.

To je tak výjimečně a neuvěřitelně samolibý soud, že tím o sobě paní Nerudová prozradila všechno. Především však nekonečnou nafoukanost, nadutost a – dutost. Pokud si myslí, že její věk a vzhled jsou hlavními hendikepy, pak je načase říci, že jejích hendikepů jsou tisíce. Od její názorové povrchnosti, kterou v kampani předvádí, přes argumentační plytkost a prázdnotu, až po naprosté míjení se s politikou. Dnes o sobě nechtěně prozradila, že je i člověkem osobnostně nezralým, arogantním a povýšeným. Nechme tuto paní z Brna mluvit víc!

Z Brna je i lidovecký kandidát na ministra životního prostředí Petr Hladík. Už nějaký týden je „pouze“ kandidátem, neboť nekonečná série brněnských korupčních skandálů točících se kolem komunálních politiků „vyvrhla“ i jeho jméno a premiér Fiala zřejmě takticky čeká, až se „prach usadí“. Hladík s funkcí ministra počítá a sděluje, že v budoucnu jeho ministerstvo „vyhlásí 4 manažerské pozice“(sic!). Činí tak dopisem, ve kterém adresáty oslovuje „sestry a bratři“. To v letité tradici zažrané do samotných základů českého politického lidovectví znamená, že ony čtyři pozice nejsou pozicemi určenými k výběrovému řízení, ale jsou určeny lidovcům. Stačí tedy mít členskou knížku KDU-Čsl a kamarádit se s vedením strany.

Je to vlastně skandální. Celá léta jsou českými médii vláčena jména takzvaných „trafikantů“ i těch, kteří jim ony „trafiky rozdělili“, celá léta je domácí politika průběžně rozvracena zcela smyšleným a účelově vykonstruovaným „trafikantským“ skandálem. A nyní tu máme lidovecké „manažerské pozice pro sestry a bratry“ v černém na bílém. Ano, jeden rozdíl tu je. Teď se vládne „slušně a morálně“. Takže mravnost nade vše!

Ivo Strejček, IVK

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*