Americká základna v ČR?
Sdílet článek:

Ministryně obrany Jana Černochová bude vyjednávat o možnosti zřízení americké vojenské základny na českém území. Informaci přinesl Deník N, kterému Černochová poskytla rozhovor na kongresu ODS.

Po dlouhých letech se otevře znovu otázka možného zřízení americké vojenské základny v ČR. Ministryně obrany Černochová o tom hovořila v rozhovoru pro Deník N. Černochová bude jednat o tématu po Velikonocích, kdy se vydá na pracovní cestu do USA a setká se se svým protějškem Lloydem Austinem.

Příznivcem americké vojenské základny na našem území je rovněž europoslanec Alexandr Vondra, záporně se k ní nestaví ani premiér Petr Fiala, který na zmíněném kongresu obhájil předsednický post.

Detaily ohledně americké základny Černochová zatím odhalovat nechce. ,,Nechci mluvit o konkrétních detailech, myslím si ale, že by pro nás bylo důležité, že se nějaká dohoda bude chystat. Může chvíli trvat, než by se akceptovala z obou stran, schvalovaly by ji totiž obě komory parlamentu,” řekla v rozhovoru pro Deník N. To ostatně potvrdil i předseda vlády Fiala, kromě vlády by musely rozhodnutí o americké základně schválit Senát i Poslanecká sněmovna.

 

SM

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

10 Comments

 1. Ať jde Afroameričanka do háje s americkou základnou. Na to se musí zeptat občanů ČR a ne nějakého nýmanda Austina. A pokud se jí líbí americké základny, tak ať se odstěhuje někam, kde už jí mají, nána.

 2. Proč?? Proč?? Proč nemáme vlastní armádu? Neměla by ta paní rovnou zařídit, aby si tady někdo udělal protektorát. Bylo by po starostech a měli bychom na sto let legendu o tom, jak nás zase někdo přepadl…Nějaká slušná civilizovzná země by z nás udělala kolonii. Třeba Zimbabwe.

 3. Co jedna – hned dvě základny přicházejí v úvahu (Přerov a Mošnov).
  Musíme přece být alespoň tak dobří jako Slovensko (Malacky a Sliač).

  • Že je něco na Slovensku v plánu bylo jasné, když jsem již loni u Malacek viděl směrovou ceduli “Airbase” …

 4. Z jaderné války není úniku. dokonce i ti, co se schovávají v bunkru, umírají později na následky radiace nebo hladem

  Dnešní jaderné zbraně jsou stokrát silnější než americké atomové bomby svržené na Hirošimu a Nagasaki. Ve srovnání s dnešními jadernými zbraněmi to byly hračky.
  Lidstvo je tak nemocné …
  Smrt spálením a ozářením je jistá!
  .
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  .
  .
  Zbraně hromadného ničení
  .
  Co bychom měli vědět o jaderných zbraních
  .
  Jaderné zbraně patří mezi nejtemnější vynálezy lidstva. Samotné vlastnictví zásadně mění poměr sil ve světě.
  .
  .
  .
  Jaké jsou účinky jaderných zbraní?
  .
  Výbušná síla atomových bomb
  .
  Výbušná síla jaderných zbraní byla popsána v ekvivalentech TNT od jejich vývoje ve 40. letech 20. století. Srovnání dává smysl, protože tato výbušnina (trinitrotoluen) je známá již od konce 19. století.
  .
  Výbušná síla dvou atomových bomb odpálených nad Japonskem byla asi 16 kilotun (tj. 16 000 tun) a 24 kilotun – dohromady 40 000 tun TNT. Zemřelo 150 000 až 246 000 lidí. O sedm let později USA testovaly první vodíkovou bombu. Výsledek: 10,4 milionů tun ekvivalentů TNT.
  .

  https://www.quarks.de/gesellschaft/was-wir-ueber-atomwaffen-wissen-sollten/

  pak už nebude krok zpět, fakt skvělej počin, myšleno ironicky.

 5. „Decentralizované“, abych tak řekla.
  Jakmile se rozběhne řetězová reakce (Čína-Tchaj-wan, Indie-Pákistán, Turecko-Řecko/Kypr, Írán-Izrael atd.), nebude možné se zastavit. A to není celý výčet.

 6. Kdepak, váleční štváči a naši loutkovodiči pokoj nedají. Horliví vyznavači Nového světového řádu na čele s destruovanými USA to do té pérdele dovedou. Jako EUROatlantická aliance se se*rou už i do Asie, velmi rádi by chtěli Čínu ve vojenské podpoře Ruska.

 7. Je pravděpodobné, že mnozí politici a váleční štváči jak mediální, tak i ti dealeři zbraní z EU kteří se věnují válečnému štvaní, nejsou schopni ani začít přemýšlet o obrovských rizikách , která jsou s tím spojena.

  Zejména jaderné střely mají několik jaderných hlavic, které jsou pak ve velké výšce odděleny od odpalovacího zařízení a rozmístěny na velké ploše.

  Jediná střela může tímto způsobem zdevastovat obrovské oblasti, například sovětská SS-18 “Satan” – v závislosti na vybavení – může rozmístit své hlavice na plochu až 60 000 km². Pro srovnání: Bavorsko má rozlohu 70 552 km².

  Ostatní naváděcí střely mají své jednotlivé hlavice ovladatelné, což umožňuje každé hlavici zaútočit na jeden cíl.

  Z toho je vidět, že není nutné odpalovat stovky raket k tomu, aby bylo obrovské území do značné míry „srovnáno“ a zabity miliony lidí.

  Každý eu politik kartelu zbraní, který má ještě rozumně jasnou hlavu, si musí položit otázku:
  Má cenu nadále zastupovat údajné „západní hodnoty“ s ohavnými principy a dodávkami zbraní a předvídatelně směřovat do propasti????
  Pak už bude pozdě, takhle uvažovat a pamatujte že silnější pes m.rrdá, at chceme , nebo ne. Otázka do jakých fatálních následků si to chceme zjištovat, kdo to je? A zda vůbec je nějaký takový, zde prohrajeme všichni!! Na tohle musí být referendum, jinak si to vládnoucí pětikorbáč na lidi bere jako rukojmí nás.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*