Vládní koalice znatelně oslabila. Opozice posílila. Trend je jasný
Sdílet článek:

PETR KRÁTKÝ

Co bych já řekl k volbám? Vždy jsem preferoval tzv. reálnou politiku dle reálných možností dle reality dané získanou podporou pro jednotlivé politické subjekty.

Takže jen krátce. Ač se to bude zdát možná podivné, považuji je pro sebe za úspěch. Vládní koalice znatelně oslabila. Opozice posílila. Trend je jasný a byl predikovatelný. Možná se nám nemusí líbit, že to nejsou změny zásadní ale ruku na srdce, čekal je reálně někdo?

Náše politika jde vždy v závěsu za děním v západní Evropě. A politika tam se taktéž vyvijí dobře, lépe jak u nás ale to je dané jejich náskokem ve zhoubném libtardím progresivismu, který tam již nese své zhoubné ovoce v plné síle. Jak některý z politologů včera řekl, ten obrovský trajekt v podobě EU se otáčí, či brzdí velmi těžce a dlouho vzhledem k pomyslnému času.

Teď ale přece jen nepatrně změnil kurs ve své trajektorii. A to je důležité.

Jsem rád, že drtivě zvítězilo ANO. I to nabírá jiný kurs a z dosavadní trajektorie má potenciál nás vychýlít. Jsem rád, že výrazně oslabilo SPD, které po dvou volebních sebestředných fackách dostalo lekci, která snad povede ke zdravé sebereflexi konečně podpořené členskou základnou tak, aby stalo z mrtvých a přetransformovalo se ve skutečně demokratickou stranu s vládním potenciálem. Bylo by škoda ji ztratit.

Jsem rád, že výrazně uspělo uskupení Stačilo. Jsem rád že uspělo PRO jako nejsilnější mimoparlamentní strana. Ikdyž jsem čekal více %, je to velmi hezký úspěch na to, že jsou na politickém trhu chvíli a začali nedávno od nuly a s handicapem totální ostrakizace ze strany médií. Ted by se to mohlo změnit a PRO nabere drive a poroste se skvělou vyjednávací pozicí. Jsem rád i za Svobodné. Nejsem moc rád za motoristy s Turkem ale třeba překvapí a také trochu pohnou společným kormidlem. Dejme jim šanci.

No tak to by snad stačilo. Jsem prostě rád. Za to málo. A měli bychom se radovat z maličkostí. Jsme na dobré ikdyž dlouhé a složité cestě.

Mějte hezký optimistický den a hlavu vzhůru. Bitva nekončí ale znovu začíná…

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Z bláta do bahna a zase zpátky. Má-li to být trend i pro příští volby do parlamentu ČR, můžeme se rozhodně na leccos těšit. Štíhlý stát, nízké daně, nedotknutelnost majetku, svoboda slova a svoboda podnikání to ale nebudou.

  2. No, Turek bude rychlokvaška, kometa na jedno dvě období – ale jeho přínos je v tom, že přetáhl voliče Pirátům a STANu.

  3. Vyhrála šestikoalice a to nadpolovičním ziskem. Takže tu stále převažují lidé, kterým nevadí, když jsou v čele státu masoví vrazi. Jako za komára – ostatně prezidentská volba v tomto směru jasně naznačila mnohé dopředu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*