Mírnej vztek s mírnou hlavou, tam v Karviné?
Sdílet článek:

VK

Mírnej vztek s mírnou hlavou, tam v Karviné? Ministr vnitra Vít Rakušan dostal v debatě s občany naloženo a dokonce došlo i na argument, že v roce 1968 neokupovali Československo Rusové, ale Sovětský svaz včetně Ukrajinců! A prověřili jsme neuvěřitelnou informaci Rakušana, že Ukrajinci příští rok odvedou v ČR do rozpočtu 50 miliard korun! Nějak to nesedí!

Ministr vnitra Vít Rakušan splnil svůj slib a opravdu vyrazil na turné po republice a první cesta ho zavedla do Karviné na Ostravsku. V tomto regionu Hnutí STAN má přitom naprosto marginální voličskou podporu, necelá 2% voličů v posledních volbách a jak jsem zaregistroval, mnoho českých novinářů a analytiků kroutí hlavou nad tím, co takovou akcí Vít Rakušan sleduje. Celé setkání můžete zhlédnout na YouTube [1].

Ve skutečnosti nemůže být tahle výjezdní estráda nikým míněna vážně. Rakušan nemůže být tak naivní, aby si myslel, že v prostoru, kde STAN nikdo nevolí, bude někdo ochoten vést s Rakušanem dialog. Podle mého názoru se jedná o něco, čemu s v americkém politickém marketingu říká “political stunt” ve smyslu šíleného politického cirkusu, jehož cílem není ve skutečnosti politika a diskuse s občany, ale obyčejné přitažení pozornosti médií ke křiku, skandálu a k cirkusu pro zvýšení politické imprese.

Hnutí STAN prostě propadá a tahle akce má přitáhnout pozornost českých médií a novin, rozvířit hladinu stojatých vod českého informačního prostoru po Novém roce a zahájit proces odchodu Hnutí STAN z vládní koalice, což se očekává již tento rok v souvislosti s děsivým propadem preferencí celého pětikoaličního slepence. Stánkaři se těmito šílenými akcemi a provokacemi chtějí zviditelnit a hlavně vyhranit vůči ostatním stranám Pětikoalice. Vít Rakušan se proto rozhodl, že bude dělat diskuse s “dezoláty” a oni na něj, podle kalkulu a očekávání, budou křičet a nadávat na něj. Je třeba si uvědomit, že jde o klasický politický marketing, který není namířený na nové voliče, to by mohlo napadnout jen debila.

Politický cirkus Víta Rakušana v Karviné a poddolovaný a současné vytunelovaný region

Tyto akce jsou namířeny na konsolidaci vlastních neoliberálních voličů, kteří začali STAN opouštět a Vít Rakušan potřebuje odliv těchto lidí zastavit. A to je možné v podstatě v této chvíli jen jedním způsobem, a to je politický cirkus zinscenovaný v prostoru a na jevišti, kde je obrovská koncentrace nepřátel Hnutí STAN a tzv. anti-liberálů. A to je přesně Karviná.

Když ve zlatých 90. létech minulého století kapela Yo Yo Band složila skladbu “Karviná” [2] a uvedla ji do médií, byl z toho obrovský hit popisující těžký osud tohoto, nejprve poddolovaného a nakonec definitivně vytunelovaného regionu. Polistopadová transformace ekonomiky a průmyslu dolehla na Karvinsko jako černá deka a ten kraj se dodnes z toho nevzpamatoval. Komunisté tomu regionu dali práci, průmysl a do roku 1989 se tam dolovalo a hloubily štoly, aby bylo uhlí, práce a peníze pro lidi. Po roce 1989 se místo dolování začalo pro změnu tunelovat.

Vít Rakušan v Karviné v debatě s občany

To se obešlo už bez horníků, tunelovalo se totiž v kvádrech, v luxusních autech, vyváděly se majetky, horníkům se kradly kvartýry po privatizaci OKD dolů. Hlavní tunelář té doby dnes žije v luxusní vile za několik desítek milionů švýcarských franků na břehu Ženevského jezera. A do Karviné dnes přijede lídr strany, která má v regionu jednu z nejmenších podpor. Co se od toho očekává?

Prostě cirkus, estráda a spousta křiku. Vít Rakušan se chce před vlastními voliči a liberály ukázat jako neohrožený bojovník proti tzv. dezolátům a ruským švábům v ČR. Je to laciná agitka. Otázkou je, jestli to na odcházející voliče STAN zabere. Ti totiž odchází ne kvůli tomu, že by vláda málo bojovala proti tzv. ruské hrozbě, ale kvůli tomu, že Fialova pětidemolice zvedla daně a zrušila slevy na daních.

Voliči STANu jsou na odchodu a Rakušan se je snaží přesvědčit k setrvání cirkusovým úderem proti “dezolátům”

To je totiž krok proti voličům na obcích a městech, ze kterých STAN vychází. Fialovy kroky proti živnostníkům, podnikatelům a domácnostem jsou totiž kroky proti voličům hnutí STAN. A ti voliči to dávají Vítkovi pěkně sežrat, opravdu fest. A proto Vít Rakušan natočil to video z fotbalové šatny [3], že takhle to dál už nejde, že STAN hraje při zdi, že přistupuje na kompromisy, aby zůstal ve hře.

To video z šatny je zásadní, protože je v něm řečeno, i když kryptograficky, úplně všechno. Hnutí STAN je na odchodu z Fialovy vlády, to je už naprosto zjevné. STAN se začíná vymezovat proti vládě a snaží se konsolidovat svoje voliče tou nejlacinější formou, tedy mediálním cirkusem v sále kulturního domu v Karviné, který byl naplněn nevoliči Hnutí STAN až k prasknutí.

Z celé akce jsem vybral krátký úsek, kde jeden z účastníků upozorňuje Rakušana na omyl, že Československo v roce 1968 neobsadili Rusové, ale Sovětský svaz, tedy tím pádem i Ukrajinci. To je přesně teze převzatá ode mne z Aeronetu a současný režim přepisuje historii, protože tehdejší invaze vojsk Varšavské smlouvy byla řízena ze Sovětského svazu z Nejvyššího Sovětu, kde seděli ve vedení Ukrajinci, a nejen tam. Na invazi se podílely tankové brigády kyjevského okruhu Sovětské armády, tedy Ukrajinci a dnes se invaze dává za vinu explicitně Rusům. Co oni s tím mají společného, když tehdy žádné samostatné Rusko neexistovalo?

Za rok 2023 pracovalo v ČR nějakých 113 000 uprchlých Ukrajinců a odvedli 12 až 15 miliard korun

Ovšem v tom vystoupení Rakušana zazněla velmi zarážející informace. Rakušan na margo ochrany Ukrajinců v ČR prohlásil, že příští rok (2025) přinesou do státního rozpočtu 50 miliard korun na odvodech. Tohle číslo nás v redakci šokovalo, protože se diametrálně rozchází s údaji samotného ministerstva vnitra.

Na serveru Nebát se a nenaletět, který provozuje Ministerstvo vnitra, je uveden článek [4] z dubna 2023, že Ukrajinci v ČR odvedli dosud do systému v ČR nějakých 8 miliard korun. V září minulého roku Deník N informaci upřesnil [5], že za celý rok 2023 odvedou Ukrajinci na odvodech odhadem 12 až 15 miliard korun, a že v ČR pracuje z řad uprchlíků 113 000 Ukrajinců. Pomoc Ukrajině přitom ČR podle Fialy stála dosud 38 miliard korun [6].

Mluvíme přitom o datech z konce minulého roku. Kde proboha vzal Vít Rakušan číslo 50 miliard korun, které by měli pracující Ukrajinci v ČR odvést příští rok? Na základě jaké algoritmiky je tato předpověď založena? To znamená, že ekonomický výkon ukrajinských uprchlíků v ČR bude za 2 roky odteď 3x nebo dokonce 4x vyšší, než byl za rok 2023? To jako fakt? To by potom Ukrajinci v ČR měli větší ekonomický výkon, než který měli Němci po II. sv. válce při obnově tehdejší NSR, jejíž ekonomika a odvody rostly meziročně o 55% a od té doby se to žádné jiné zemi na světě nepodařilo.

V roce 2025 prý Ukrajinci odvedou do rozpočtu 50 miliard korun, to je zhruba 4x více než dnes… kde vzal Rakušan takové hausnumero?

Kde proboha chodí Rakušan na taková hausnumera? Pro takové obrovské číslo nárůstu odvodů ze strany pracujících Ukrajinců je možné jen jediné vysvětlení – Obrovský příval nových ukrajinských migrantů v roce 2024! Rakušan se zřejmě prokecl a řekl, co neměl, protože je absolutně vyloučeno, aby současný a de facto stabilizovaný stav zhruba 113 000 pracujících Ukrajinců se tak dramaticky změnil, že za dva roky začnou ze svých odvodů odvádět 3x až 4x více peněz než za rok 2023.

Článek Deníku N

A to mluvíme o odvodech, ne o příjmech těchto Ukrajinců. To by znamenalo, že za dva roky se platy a mzdy těchto Ukrajinců také musí zvednout 3x až 4x, což je absolutně vyloučeno. Ukrajinci sice mají nějaké děti v ČR, které dospějí a začnou pracovat za 2 roky, ale ne všechny, a nepovede to k tomu, že by už za dva roky pracující uprchlí Ukrajinci měli v ČR odvádět až 4-násobek toho, co odvádí dnes. Jediným možným vysvětlením, kde Rakušan vzal to šílené číslo 50 miliard na odvodech, je očekávání obrovské migrační vlny z Ukrajiny tento rok do ČR. Pokud opravdu vláda očekává takové vysoké odvody od Ukrajinců za rok 2025, potom je jasné, že nás čeká tento rok opravdu velký nárůst ukrajinských gastarbeiterů z Ukrajiny.

-VK-

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. A co ty zbývající stovky tisíc Ukrajinců u nás? Z čeho jsou živeny převážně matky s dětmi, lidé v důchodovém věku? Kolik z nich čerpá sociální dávky, zdravotní péči atd? Kolik dalších neziskovek vzniklo spolu s touto agendou? Je už těch 12-15 mld. očištěno od výše uvedeného? Já jenom, abychom se pak nedostali do červených čísel po vzoru Německa, kde větší část Ukrajinců bohatě zneužívá bohatého sociálního systému Německa. A nejen oni…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*