Glosa MM: Po čem touží Rusové?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Daniel Sterzik alias Vidlák okomentoval slova šéfa NATO, že největší obavou Ruska jsou nikoliv fyzické zbraně, ale demokracie:
Obyčejní Rusové totiž nejvíc touží po LGBT, genderových univerzitách, nemohou se dočkat Moskva Pride, chtějí elektřinu obchodovat přes lipskou burzu a v potravinách chtějí mít různé šmakulády a přestanou se stydět za svého prezidenta, až si budou moci zvolit nějakou místní obdobu Petra Fialy.
Dodávám:
To se ovšem v tom výčtu držel velmi zkrátka, těch radostných zítřků je nám vnucováno mnohem a mnohem víc…

Stále vám tento svět připadá normální? Co se to, proboha, s těmito lidmi děje???
Šestnáctiletá tenistka Elizaveta Kotlyarová pobouřila na Australian Open rodnou Ukrajinu. Po prohře v 1. kole juniorky s ruskou Vladou Minčevovou podala své soupeřce u sítě ruku. Tím vyvolala vlnu nevole u fanoušků i Ukrajinského tenisového svazu. Otec Kotlyarové se za dceru omluvil. V prohlášení uvedl, že je ještě mladá a nezkušená, nyní ovšem své chyby velmi lituje.

Jindřich Rajchl:
Nedávno jsem studoval letošní rozpočet Evropské unie. Jeho výše činí 187 miliard eur. V jednotlivých rozpočtových kapitolách je 92krát zmíněno slovo Ukrajina, 74krát slovo klima a 98krát výraz gender. Slovo rodina byste však v tomto dokumentu hledali marně.

Armáda spěchá s nákupem 82 nových obrněných vozů pro ženijní vojsko, první vozy chtějí vojáci už příští rok. Ministerstvo obrany se proto chystá podle informací Práva nakoupit australské obrněnce Bushmaster.
To se ale nelíbí českým zbrojařským firmám, protože podobný stroj dokážou české armádě nabídnout tři čeští výrobci. Ministerstvo obrany ale neoslovilo ani jednoho z nich a hájí se tím, že armáda chce obrněnce, které jsou zavedené v jiných armádách a prošly už ohněm bojů.
Bushmaster, který se vyrábí od roku 1997, toto splňuje, protože ho alianční armády používaly ve válce v Afghánistánu nebo Iráku a nyní je nasazen i na Ukrajině.
Tolik zpráva. Předpokládám, že zvláště v Afganistánu a Iráku silně přispěly k vítězství USA a jejich spojenců…

Financial Times:
Podle firmy Begbies Traynor Red Flag Alert, která měří základní finanční stav společností, se ukazuje, že počet podniků ve finanční tísni vzrostl ve Velké Británii ve srovnání s předchozím čtvrtletím o 25,9% apočátkem roku 2024 se více než 47 000 britských podniků blíží ke kolapsu.
Spojené království poskytne Ukrajině v letech 2024 až 2025 vojenskou pomoc ve výši 2,5 miliardy liber (téměř 72 miliard korun), což je o 200 milionů liber více než v předchozích dvou letech.
Zdá se, že většina evropských premiérů se cítí být premiéry Ukrajiny, a tak svůj zájem logicky upírají tam, a ne na domácí problémy.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Já bych takové demokracie,kterou nastolili západní vrahouni v Iráku,Libyi,Afghánistánu,bývalé Jugoslávii,Chile a jiných státech bál jako čert kříže také!

  2. O.Srovnáváte pane jablka s hruškama.Irák,Libie atd.byly feudální státy pod bičem magorů typu Husajn,Kadafi.Amici měli perfektní důvod vlítnout do Iráku když napadl Kuvajt a dostat se k ropě pro svůj zbrojní arzenal a důvod si našli(chemické zbraně).Když magoři padli,lid jásal.Co pak udělali se svobodou je tragédie pro ten lid.Amici si nepřisvojili ani metr území k USA,tak jak RF likviduje Ukrajinu, a kam se dostanou je to prý jejich.Jinak je to na dlouhé povídání včetně Jugoslavie.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*