Trestní oznámení na premiéra Fialu a min. obrany Černochovou pro přípravu trestného činu genocidium
Sdílet článek:

My, níže podepsaní, plníme tímto zákonnou oznamovací povinnost, neboť jsme se hodnověrným způsobem dověděli, že se na území ČR konají přípravy k páchání trestného činu genocidium dle § 400, odst.3 tr. zák. tím, že se zde připravuje výcvik ukrajinských vojáků, kteří potom budou posláni na téměř jistou smrt ve válce na Ukrajině, kde budou s největší pravděpodobností usmrceni obdobným způsobem, jako se to stalo v případě asi 123.000 ukrajinských vojáků, kteří už v této válce zahynuli (3).
Jedná se tedy dle našeho názoru o systematické a organizované vyvražďování obyvatel Ukrajiny, což se jeví jako naplnění skutkové podstaty trestného činu genocidium, který je nepromlčitelný.


Tento zločin proti lidskosti je obzvláště zavrženíhodný a odporný tím, že má být prováděn za peníze českých daňových poplatníků a ve spolupráci s cizí mocí, tedy s ukrajinskou a  ruskou armádou, která jej dokoná.
Přitom dnes už je téměř každému jasné, že se zde nejedná o obranu Ukrajiny, ale o úmyslné prodlužování a eskalaci tohoto válečného konfliktu, na který doplácejí milióny lidí.

Za hlavní podezřelé si dovolujeme označit tyto osoby:

Petr Fiala, předseda vlády ČR
Jana Černochová, ministryně obrany ČR

 

Odůvodnění

 

Vláda ČR schválila dne 16.11. 2022 výcvik ukrajinských vojáků v Česku.

„Výcvik ukrajinských vojáků v České republice by se měl do konce příštího roku uskutečnit v pěti čtyřtýdenních turnusech, každého se může zúčastnit až 800 vojáků. Na středečním zasedání souhlas s pobytem a výcvikem vojáků vyslovila vláda, oznámila ministryně obrany Jana Černochová (ODS)….
Celkové náklady na výcvik v Česku se odhadují na 975 milionů korun. „ (2)

Počty zabitých ukrajinských vojáků od února 2022 se liší podle různých zdrojů, ale jen nepodstatně. Americký generál Mark Milley jich odhaduje na 100.000, bylo to zveřejněno 10.11.2022 (1).

Zpráva z 13.10.2022 hovoří o vyšších počtech: „ Od začátku zvláštní vojenské operace ruských ozbrojených sil k osvobození Donbasu a demilitarizaci Ukrajiny činily celkové ztráty ukrajinské armády 123 133 vojáků. Takové údaje jsou hlášeny Ministerstvem obrany Ruské federace v odvolání na ukrajinskou armádu.“ (3)

Další zpráva informuje o denních ztrátách ukrajinské armády:

„Na frontě u Lymanu byly dny, kdy Rusové ztratili deset lidí a Ukrajinci dvě sta. Ale je jim to jedno. Opravdu jsou tak bezcitní ohledně ztrát, není to ruská propaganda. A i přes všechny průsery okolo Lymanu postříleli hodně Ukrajinců. Hlavně TOSem (raketomet s termobarickými hlavicemi). Je to absolutně strašlivá zbraň a způsobila velké ztráty útočícím Ukrajincům. T90ky (tanky) se také osvědčily, tedy ty nové, T90M,“ tlumočil slova důstojníka z Lymanu podcaster.“ (4)

Na závěr můžeme citovat z brífingu ruského ministerstva obrany, který vychází každý pracovní den:
25. 11. 2022
„…Nepriateľ bol zastavený delostreleckou paľbou a aktívnymi akciami ruských vojsk a zahnaný späť na pôvodné pozície. Zničených bolo 30 ukrajinských vojakov,…
Straty ozbrojených síl Ukrajiny v tomto smere za deň predstavovali 70 zabitých a zranených ukrajinských vojakov, …
V doneckom smere rozhodné akcie ruských jednotiek pri obci Bachmutskoje odrazili protiútok rotnej taktickej skupiny Ozbrojených síl Ukrajiny. Zlikvidovaných bolo až 60 ukrajinských vojakov,….
V južnodoneckom smere sa nepriateľ pokúsil o protiútok na pozície ruských jednotiek pri obciach Novomichajlovka, Novodoneckoje a Novodarovka v Záporožskej oblasti. Aktívne akcie brániacich sa jednotiek a delostrelecká paľba rozprášili nepriateľa a zahnali ho späť na pôvodné pozície. Zničených bolo viac ako 50 ukrajinských vojakov,….(5)

Na základě těchto skutečností jsme přesvědčeni, že zde jsou důvody k zahájení úkonů trestního řízení směřujících k objasnění a prověření uvedených skutečností. Zároveň tímto žádáme, abychom byli do jednoho měsíce od podání tohoto oznámení vyrozuměni o výsledcích vyšetřování a učiněných opatřeních.

PAVEL DUDR

Prameny:

(1) Rusko i Ukrajina přišly ve válce o 100.000 mužů, míní americký generál Milley (ceskenoviny.cz)
(2) https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3544230-kabinet-schvalil-vycvik-ukrajinskych-vojaku-v-cesku-navrh-musi-projit-parlamentem
(3) Ministerstvo obrany Ruska ve výzvě ukrajinské armádě: Celkové ztráty ozbrojených sil Ukrajiny činily více než 120 tisíc lidí (topwar.ru)

(4) Nebezpečí? Rusové prý mají celou novou armádu. Podivné zvěsti | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

(5) Dnešný brífing ruského ministerstva obrany 25. novembra 2022 – CZ24.NEWS

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Moje nervy! Veľmi pozoruhodná sonda do duše dezoláta. Výcvik vojakov je vraj príprava na ich genocídu? Ja byť ten zástupca, či vyšetrovateľ, čo toto dostane na stôl, tak s plnou vážnosťou a rýdzo oficiálne na to odpoviem: “Vám JEBE?”

  • Ukrajinci jsou mi úplně ukradení,ať si třeba pochcípají,když si celou situaci sami zavinili-ale za svoje!!!!Já nevím,proč by jsme to měli furt platit my???Proč jim to nezaplatí ti strašně “hrdí ukrajinci”,kteří svou zem a svoje spoluobčany okradli o miliardy dolarů???Proč jim to nezaplatí zelenský,který okradl svoji hrdou vlast o miliardu a půl dolarů podle banana papers???A takovýchto zlodějských kurev tam mají tolik,že je to snad to jediný,co by mohla ukrajina úspěšně vyvážet a taky to myslím ve velkým dělá!!!

   • Co by jste rekl na to,kdyby ceska republika byla napadena,z Vas by se bombardovanim stal s rodinou promrzly hladovy štvanec hledajici zachranu a cizi staty misto pomoci by rekly,ze nema cenu pomahat,protoze to tam za 30 let ta sebranka rozkradla.Souhlasil by jste,nebo odsoudil ze nepomohli?

    • Pamatuji, že se na nás vždy každý vykálel. Vroce 1968 informoval ruský velvyslanec am. prezidenta Johnsona, že ráno přihopsá armáda Varšavské smlouvy do Československa. A víte co mu ten blbec americkej řekl? Já si to zítra přečtu v novinách. Tak si nedělejte iluze, že by se nás někdy někdo zastal. Nechali akorát otevřené hranice do dubna 69 a pak byl šmytec. Jenom my furt musíme někoho “zachraňovat”. Jsme stádo tupců a proto si zasloužíme to, co se děje.

  • Ten výcvik je kamufláž, české zbraně jim nepomohou, tady je skutečnost:” A ještě nastavili na Ukrajince past: spojili satelitní rozvědku s údernou, dělostřeleckou jednotkou, která zničila všecko, co ustupující vojsko sledovalo. To je naprosto revoluční způsob boje, který zničil obrovské množství ukrajinských vojáků. Rusové měli podstatně menší ztráty na životech, asi v poměru 1:8, nebo 1:10.” PP

   • Ano, tato čísla jsou známá, jen na Č T se to takto neprezentuje. Tam jsou prezentována významná dobytí pole u Váni….za přijetelných ztrát, které jsou SAMOZŘEJMĚ u protistrany tj RF přifouknuty. Je mně líto všech mrtvých, stačilo se “jen” dohodnout. Krym, Luhansk, Doneck tj rusky mluvící a perzekuovaní 8 let neutrální cca 2 roky a pak referendum, Zbytek Ukrajiny neutrální for ever (no NATO) A bude klid.

    • Nejakemu Hitlerovi pry taky ze budou stacit sudety a bude klid.No a pak se vsichni nestacili divit,jak ten klid podle jeho predstav vypadal.

  • Dezoláte, kde jsi slyšel tento výraz dezolát? V ČT? Pak je to jasné. Nepapouškuj, a více se zajímej a čti jak to OPRAVDU bylo, kdo co začal. Kapišto?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*