Odsuď válku nebo nestuduj!
Sdílet článek:

Odsuď válku, nebo nestuduj. Rusům na ČVUT pomůže dopis, za který hrozí i vězení …

To, co se stalo na ČVUT považuji za degradaci českého vysokého školství. Nutit ruské studenty, aby prohlásili, že odsuzují válku na Ukrajině, jinak budou ze studia vyloučeni, se podobá lustracím po „návštěvě“ spřátelených armád v roce 1968, kdy k setrvání v zaměstnání byl nutný souhlas se vstupem vojsk Varšavské smlouvy.

Byl jsem sedm let rektorem vysoké školy (1990-1997) v době, kdy vznikala Konference rektorů a jsem si jist, že by tehdy něco podobného nebylo možné.

Považuji takové jednání za ostudu akademické půdy, která si zakládala na své svobodě a doporučuji studentům a pedagogům ČVUT rektora odvolat.

Říkalo se, že do škol politika nepatří, ale zdá se, že se svět změnil tak, že mu nerozumíme. Alespoň já mu nerozumím.

Styďte se kolego rektore i všichni ti, co Vás podporují!

Prof. Milan Knížák, Dr.A., emeritní rektor AVU

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Už před pěti lety se mi stalo na ČVUT na přednášce na standardní ekonomické téma, že se mě studentka zeptala: “A to se smí říkat? O tom se smí mluvit?” Do dneška nevím, jestli jsem víc vyrazila dech já jí nebo ona mně.

  2. Naprostý souhlas s panem emeritním rektorem. Nutit Ruské studenty k vlastizradě je nehorázné vydírání, ještě před několika lety zcela nepředstavitelné. Neměly by školy být zcela apolitické? Jsme zpátky před rokem 1989 a možná i trochu dále. To říkám již 3 mesíce, co začala v Čechách politicky motivovaná hysterie kolem UA. A kazdy další den tento můj dojem jen potvrzuje…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*