Verdikt
Sdílet článek:

OTTO KAMM

Ústavní soud je asi taková pojistka, jako je pojistka pod názvem Senát, neboli Konírna. Ale čert vzal peníze, tedy peníze důchodců.

Nelze než připomenout, že oproti tvrzení Ústavního soudu, že zpráva o vývoji inflace v roce 2022 byla řečena dostatečně brzo. To bylo jinak. Inflace nabírala zběsilé tempo a jenom bláhový (ministr financí) jedinec si představoval, že bouchnutím šampáňa o půlnoci se všechno změní. Takže se vědělo měsíce dopředu, i když to nebylo na fermanu s razítkem.

Rovněž se tušilo, že nepopulární kroky vyhlášené „včas“ ohledně důchodů by mohly ovlivnit volbu prezidenta, budoucího cestovatele po horách a luzích naší země. (Bez většího užitku).

Ale ze všeho největší zhůvěřilostí byla tvrzení o budoucím vývoji důchodů a nepředstavitelných nákladech na ně. Důchody lze kdykoliv regulovat, dokonce i zmrazit, nejlépe zákonným způsobem, to je řádným legislativním procesem. Takže v budoucnu, mimo zátěže řádově ve výši 20 miliard v roce 2023, by k dalšímu růstu nemuselo dojít a určitě by nedošlo. Takže tvrzení o 100 až 400 miliardách nutných v budoucích letech na důchody byla účelová chiméra.

Takže ministr financí si oddechne, ministerské křeslo si udrží a důchodci si nadále budou kupovat nyní „levnější“ potraviny za stávající – zredukované důchody.

Tak sláva, jeden by si skoro myslel, že naše pětikolka necítí s lidem a porušuje zákony. Jeden by si skoro myslel, že Ústavní soud mohl rozhodnout jinak. Tak, tak, dobře nám tak.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (54 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Ještě si někdo myslí, že zárukou demokracie je oddělení moci zákonodárné, výkonné a soudní? Když se rohodnutím dobře zmanipulované “většiny” dostane k moci klika bez jakýchkoli zábran, máme i s tou slavnou demokracií po žížalkách.

    • Jaké oddělení mocí? Když jsou poslanci (zákonodárná moc) zároveň i ministry vlády (výkonná moc) a nebo když platy soudců (soudní moc) určuje parlament (zákonodárná moc) na základě doporučení vlády (výkonná moc)?

  2. Jak jednoduché to mají třeba lidè v RF.Tam se přeřeknou slovem válka a jdou do basy zákonodárná,nezakonodarná výkonná,nevýkonná,soudní,nesoudní,moc,nemoc.Ti se mají.A my se tady musíme otravovat s demokracií.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*