SPD a Trikolora podepsaly smlouvu o spolupráci
Sdílet článek:

TRIKOLORA

V úterý 14. 11. 2023 podepsaly politické hnutí SPD a politická strana Trikolora smlouvu o spolupráci, která vymezuje pravidla koaliční spolupráce mezi smluvními stranami ve všech volbách, které se budou konat v příštím roce, tzn. ve volbách do Evropského parlamentu, do krajských zastupitelstev a do Senátu.

Na tiskové konferenci v poslanecké sněmovně, ba přímo před televizními kamerami smlouvu podepsali za SPD předseda Tomio Okamura a místopředseda Radim Fiala a za Trikoloru předsedkyně Zuzana Majerová a 1. místopředseda Petr Štěpánek.

Smlouva obsahuje společné programové priority obou smluvních stran, například přijetí zákona o referendu včetně referenda o EU, zachování české koruny, obhajobu demokracie a suverenity České republiky proti nelegální migraci, zachování práva veta, podporu klasické rodiny, odmítnutí škodlivé zemědělské a energetické politiky EU, odstoupení od tzv. Green Dealu a zrušení emisních povolenek, reformu školství včetně zrušení plošné inkluze, odstřižení politických neziskovek od veřejných rozpočtů či zrušení tzv. koncesionářských poplatků.

Smlouva dále upravuje pravidla vytváření společných kandidátek, způsob financování volebních kampaní i zásady další povolební spolupráce.

SPD a Trikolora zároveň na tiskové konferenci deklarovaly, že jsou otevřeny spolupráci s dalšími vlasteneckými a konzervativními uskupeními.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. No konečně! Opozice se měla spojit už dávno a zabránit vítězství Fialovo pětidestrukci.

  • Nebo měli mít voliči rozum a volit rovnou na jistotu SPD. Protože pidistrany jsou zbytečné. Škodí všemu co prosazují. Zahazují opoziční hlasy do kanálu. Kdyby byly zodpovědné, tak by vůbec nemohly kandidovat, nebo by se spojily už dávno.

 2. Chápu, že Trikolora a SPD mají trochu odlišný program, než některé další ministrany. Ale pro účely vítězství nad 5kolkou by stále za to zapomenout na chvíli na osobní animozity a snažit se přesvědčit i další subjekty.

 3. Úlohy sou dvě🙂
  a)zabránit znovuzvolení “klubu” profesora Nutelly
  b)zamezit návratu hnutí agenta Bureše

  Tak snad to už konečně dopadne

  • To je nereálné. Takovou podporu bude opozice mít, až na unijní ideologické nesmysly doplatí mnohem víc lidí. Jenže to už bude nejspíš zakázaná.

   Za současných poměrů bude úspěch, když z vlády vypadne pětipakáž. Dobré by bylo, kdyby Bureš potřeboval k vládnutí tichou podporu SPD (její přímou účast na vládě mu údajně zakázala už Merkelová). To by Bureše mírnilo.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*