Když ta, která chtěla zavírat nepohodlné weby, volá po respektování médií
Sdílet článek:

HSP

Na zvracení se udělalo Eduardu Chmelářovi z počínání prezidentky a musel k tomu napsat komentář, který vám přinášíme v plném znění.

Prezidentka Zuzana Čaputová si na sociální síti zamoralizovala, že význam médií je pro demokracii nenahraditelný, že odmítá jejich dělení na ušlechtilá a nepřátelská a že všechna média, která působí na našem trhu v mezích zákona, jsou legitimní… Promiňte, ale z tohoto slizkého pokrytectvími je doslova na zvracení.

Kdo nám to káže o legitimitě kritických médií? Stejná osoba, která je až tak posedlá jejich regulací, že o tom vypráví úplně všude doma iv zahraničí a doslova prosí Evropskou komisi a majitele sociálních sítí, aby jí pomohli cenzurovat internet? Stejná osoba, která pateticky káže, že liberální média představují „krevní oběh demokracie“, zatímco ta alternativně se snaží zakázat? Stejná osoba, která po světě sbírá ceny za „ochranu demokracie“ (tak se v nejnovějším centristickém newspeaku jmenuje její oklešťování) a doma omezuje komentování ještě i toho statusu, ve kterém píše o svobodě projevu?

Zuzana Čaputová a její podobní politici se rádi nechávají slyšet, že všichni potřebujeme liberální média. Ne, potřebuje je jen ona, aby nadále pěstovali její kult. Kdo potřebuje Petra Schutza z deníku Jsme, který si dovolí napsat, že neočkovaní lidé by měli kvičet jako svině na jatkách? Kdo potřebuje šéfredaktora Deníku N, který napíše, že musíme porazit Fica a Směr? Kdo potřebuje šéfredaktora Aktualit.sk Petra Bárdyho, zbabělého propagandistu, který trčí Prezidentskému paláci ze zadku pouze jednou nosní dírkou, aby měl čím dýchat?

Toto přece není a nikdy nebyla žurnalistika. Takoví pisálci nehledají pravdu, neanalyzují realitu z nadhledu, nepracují ve veřejném zájmu, jsou to jen žoldnéři jistých politických sil. Víte, že nemám rád silná slova a namítám proti zbytečnému ponižování nevládek a médií prohlašujíc je za „zahraniční agenty“ nebo „nepřátelské“. Ale oni se opravdu chovají nepřátelsky. Nijak se netají tím, že nechtějí seriózně informovat veřejnost, chtějí vás porazit a zničit. Jim naprosto nezáleží na tom, že vám už ani nepřinášejí komplexní zpravodajství, jen to, co jim vyhovuje, že neplní své informační povinnosti, že to už ani nejsou noviny, ale reklamní letáky určitých politických sil. A s tímto stavem mediálního prostředí prostě je nezbytné něco dělat, neboť až pluralita médií a všestranná informovanost obyvatelstva jsou demokratické disciplíny, které jsou v nejvyšším veřejném zájmu – nikoli ochrana špinavých praktik spřízněných novinářů.

Kdyby to Zuzana Čaputová s tím „respektujícím soužitím“ myslela vážně, tak by napomněla v první řadě média, aby se chovala profesionálně a nezvyšovala napětí ve společnosti. Ohradila by se vůči jejich hrubému slovníku a dehonestujícím metodám. Jenže ona to nikdy nemyslela vážně. Ona si jen (jako vždy) farizejsky přihřívá polévečku u těch, kteří by jí ještě mohli jako tak držet upadající popularitu. A s takovými úmysly se, milá paní prezidentko, račte dát vycpat.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*