Americký zelený plán
Sdílet článek:

Demokraté se snaží protlačit ke schválení zákon zkráceně nazývaný infrastrukturní. Jeho cílem je za pomoci vládních výdajů rozhýbat ekonomiku postiženou pandemií. Oponenti zákona upozorňují, že obsahuje řadu výdajů, které s infrastrukturou vůbec nesouvisí a že prosazuje zejména zelené výdaje.

Návrh zákona z dílny demokratů předpokládá federální výdaje ve výši těžko představitelných 3,5 tisíce miliard dolarů. To je zhruba 10 tisíc dolarů na každého amerického občana.

Republikánská komise, která zkoumala návrh zákona, nazvala zákon socialistickým převratem. Ve své zprávě komise upozorňuje, že zákon má více než 2 500 stran a je velmi obtížné obsáhnout vše, co navrhuje. Připravila proto dvoustránkové shrnutí návrhů, které jsou podle jejího názoru nejkontroverznější.

Nemalá část kontroverzních návrhů se týká zelené agendy, která je známá pod jménem Zelený nový plán.

Zpráva republikánské komise ve svém shrnutí například uvádí, že návrh zákona:

Ustavuje klimatickou policii. Demokraté navrhují rozpočet ve výši 8 miliard dolarů na vytvoření organizace s názvem Civilian Climate Corps, tedy Občanský klimatický sbor, jehož cílem je podpora klimatických projektů.

Podporuje zavedení výuky o enviromentální spravedlnosti částkou 10 miliard dolarů. Mimo jiné zavádí termín „kvalifikovaný program o enviromentální spravedlnosti”, který má informovat o „stresujích faktorech vyplývajících ze životního prostředí a jehož cílem je zlepšit ekonomické vyhlídky pro nízkopříjmové osoby vystavené takovým enviromentálním stresům”.

Zavádí daň z metanu a zemního plynu, která domácnostem výrazně zdraží účty za energie.

Zavazuje Ameriku k tomu, aby v horizontu 8 let produkovala 40% svých energetických potřeb z obnovitelných zdrojů.

Navrhuje 100 miliard dolarů na dotace, půjčky a další formy pomoci pro poskytovatele obnovitelné energie.

Navrhuje amnesti pro miliony ilegálních imigrantů. Demokraté navrhují udělit amnestii zhruba pro 8 milionů ilegálních imigrantů. Náklady na udělení amnestie ve výši 100 miliard dolarů v horizontu deseti let budou vynaloženy zejména na sociální dávky.

Usnadňuje udělení azylu. Návrh zákona odstraňuje mnoho podmínek pro udělení azylu. Umožňuje například prominutí předchozího usvědčení z pašování nebo neoprávněné účasti ve volbách.

Podporuje ilegální imigraci. Ilegální imigranti budou moci nově čerpat podporu na studium.

Navrhuje rekonstrukci ‘rasistických’ silnic a mostů. Rasistické mosty a silnice jsou podle demokratů takové, které vedou částmi měst, které jsou obývané převážně menšinami. Plánovači mezistátního systému dálnic plánovali v minulosti dálnice údajně přímo skrz komunity obývané menšinami. Podle ministra dopravy tyto dálnice mešinové komunity rozdělují a zvyšují tak jejich izolovanost. Nové investice by měly odstranit historické nespravedlnosti a komunity znovu spojit.

Navrhuje tresty pro republikánské státy, které nebudou chtít uzákonit ustanovení Zeleného plánu.

Zvyšuje daně pro malé firmy.

Porušuje právo občanů na soukromí. Zákon navrhuje rozpočet ve výši 80 miliard dolarů na najmutí téměř 90 tisíc federálnich agentů, kteří by zkoumali každý účet, na kterém je zůstatek nebo pohyb vyšší než 600 dolarů za rok.

Na závěr zpráva uvádí: „Není přehnané říci, že tento zákon, pokud by byl přijat, změní podstatným způsobem navždy naši zemi. Američané se za několik let probudí a budou se divit, co se stalo s jejich svobodou.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*