Žurnalistika budoucnosti: Vytvořte si vlastní názor
Sdílet článek:

GUSTAV SITAŘ

Všichni mohou říkat, co si myslí, noviny o tom napíšou, lidé si to přečtou a pak si na to udělají nějaký názor. Vědí, že výběrem informací lze hodně věcí ovlivnit, a proto se nespoléhají jen na jeden informační kanál. Na konci by měl převážit nejpřesvědčivější argument.

Zcela subjektivní výběr zpráv. Kompletní zdrojová informace na konci článku.

(1) Nekvalitní čínské vakcíny

Březen 2021, televize CNBC

Anthony Fauci, šéf protipandemických opatření v USA uvádí:

Čína má několik problémů. Zavření společnosti se používá, aby se lidé naočkovali, takže když se společnost otevře, nedojde k prudkému nárůstu nakažených. Problémem je, že vakcíny, které používají, nejsou zdaleka tak efektivní, jako vakcíny používané v USA, Evropské unii a dalších zemích. Takže oni nemají úroveň ochrany, která je optimální.

(2) Západní vakcíny Čína nechce

Prosinec 2022, televize CNBC

Redaktorka: Tomu nerozumím. Minulý týden náš host říkal, že mluvili s Čínou o tom, že by jim dodali mRNA vakcíny. Bílý dům říká, že by Číně dali vakcíny, kdyby si o ně řekli.

Host redakce, politička Michelle Cabrera: To je velká záhada. Mluvila jsem s několika lidmi, kteří mají velmi dobré kontakty na čínské vedení a ptala jsem se jich na tu samou věc. Proč si Číňané nevezmou tu mRNA vakcínu? Odpověděli mi pokrčením ramen a řekli, že nemají nejmenší ponětí, proč ne.

(3) Cenzura pravdivých informací

V polovině minulého měsíce zveřejnil Twitter další dokumenty dokazující rozsáhlou cenzuru.

Čtyři neziskové organizace financované americkou vládou vytvořily pracovní skupinu s názvem Virality Project. Jejím úkolem bylo identifikovat příspěvky na sociálních sítích, které mají být smazány nebo jejichž šíření má být omezeno. Pro sociální sítě připravila vládní skupina instrukce pro mazání obsahu. V jednom z odstavců, který se týká očkování, uvádí :

Nadpis: Pravdivý obsah, který může podporovat nedůvěru vůči očkování

Text: Příspěvky, ve kterých jednotlivci vyjadřují svoje pochybnosti o očkování nebo pravdivé informace o vedlejších účincích vakcíny. Tento obsah evidentně není dezinformací, ale může být zavádějící. V této skupině jsou také pravdivé příspěvky, které mohou zvýšit váhavost, jako například informace o tom, že jednotlivé země zakázaly určité vakcíny.

Pozn. autora: Pokud je někdo ochoten cenzurovat pravdivé informace, které se týkají lidského zdraví, lze se důvodně domnívat, že neexistuje žádná informace, kterou by nebyl ochoten zatajit.

(4) Co zaznělo v parlamentu

Březen 2023, nezávislý poslanec Andrew Bridgen v anglickém parlamentu: 

Dostali se moji kolegové k tomu, aby si přečetli studii publikovanou tento týden Western Norway University, která zjistila výraznou korelaci mezi očkováním proti nemoci Covid-19 a zvýšeným počtem úmrtí za prvních devět měsíců roku 2022 v celé Evropské unii? Korelace je tak silná, že je možné říci, že nárůst proočkovanosti o 1% v roce 2021 vedl ke zvýšení počtu úmrtí o 0,1%.

Video s projevem poslance Andrew Bridgena bylo z Youtube odstraněno, podle Youtube pro porušení pravidel.

Březen 2023, senátor Alex Antic v australském senátu:

Údaje australského statistického úřadu za poslední čtyři období ukazují nárůst počtu úmrtí o 15 až 17% oproti dlouhodobému průměru. Stejný, ne-li horší trend, existuje v dalších západních zemích. Zjevně se něco vážného, já bych řekl katastrofálního, děje, ale politici a cenzorský průmysl se nemají k tomu, aby zahájili vyšetřování.

Pozn. autora: Když někdo něco říká, neznamená to, že to, co říká, je pravda. Ale reportáž vychází z prostého předpokladu, že lidé mají právo vědět, o čem se také mluví v parlamentu.

(5) V novinách to píší také

Březen 2023, Wall Street Journal

Úmrtí matek při porodu nebo krátce po něm je nejvyšší od roku 1965. Počet žen, které zemřely, vzrostl v roce 2021 o 40%.

(5) Mladí atleti nemohou sportovat bez defibrilátoru

Březen 2023, tiskové prohlášení asociace amerického fotbalu

Asociace NFL se spojila s basketbalovou, baseballovou a dalšími sportovními asociacemi, aby oznámily vytvoření koalice, jejímž cílem je bojovat proti syndromu náhlého úmrtí středoškolských sportovců z důvodu selhání srdce. Nejpodstatnějším bodem programu je požadavek, aby byl na každém stadionu umístěn defibrilátor.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*