Bere desítky let peníze ze státního rozpočtu a neví, jak vypadá česká vlajka?
Sdílet článek:
PETR HANNIG
Buďto je to arogance typu, „vidíte, hlupáci, zvolili jste si mě a já na vás z vysoka kašlu“. Nebo je to odsouzeníhodná nevědomost té, která si dobře žije ze státního rozpočtu.

Je to skutečně jenom nevědomost dlouholeté poslankyně, posléze předsedkyně Poslanecké sněmovny a nyní senátorky?

Určitě jste mnozí z vás viděli tu fotku na klopě senátorky Mirky Němcové, kde jsou převráceny barvy na jednom z nejdůležitějších státních symbolů, což je vlajka České republiky. Nevím, zda bych porušil autorská práva, kdybych sem dal tu pověstnou fotku, na které jsou Dana Drábová, předsedkyně státního úřadu pro jadernou bezpečnost, Jozef Síkela, ministr průmyslu a obchodu za STAN v pětikoaliční vládě, zahaleni do izraelských vlajek a právě senátorka Němcová s českou vlajkou, kde je červená nahoře a bílá dole.

Možná, že ta „zprzněná“ česká vlajka není tak úplně nevinný počin. Pochybuji, že by si ji senátorka vyrobila sama. Zdá se mi, že to je vyjádření nějakého postoje. Nerespektování toho, že jsme stále ještě samostatným státem se všemi jeho státními symboly obsaženými v zákoně č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky účinném od 1. 1. 1993.

Úmyslné poškozování těchto symbolů, či zesměšňování je trestné. Tyto symboly jsou státní znak (velký a malý), státní vlajka, státní pečeť a státní hymna.

Spousta lidí tuto trestuhodnou věc na klopě senátorky Němcové, která byla zvolena voliči v obvodě Prahy 1, části Prahy 6 a Prahy 7, ačkoliv má bydliště snad ještě ve Žďáru nad Sázavou, bere jako úsměvnou záležitost, já to však pokládám za hanobení státního symbolu. A nemyslím si, že se jednalo o omyl.

A ještě něco. Všechny tři osoby se řehtaly na plné kolo, ačkoliv ta demonstrace se týkala nadmíru vážné věci a vůbec ne něčeho, kde je vhodné se takto chovat.

V Izraeli se 7. října stal teroristický čin spáchaný islámskými radikály z hnutí Hamás, které vládne na území Gazy, který nemá obdoby od hrůz, které se děly v režii Islámského státu na území Sýrie a Iráku. V Gaze probíhá nyní válka, ve které kromě islamistů umírají i civilní osoby včetně dětí.

Navíc tento zatím geograficky omezený konflikt na území Izraele, Gazy a rozšiřující se na území západního břehu Jordánu, protože se jedná o neuralgický bod světa, má potenciál dokonce přerůst v jadernou třetí světovou válku. Psal jsem o tom v mém posledním článku „Oko za oko, zub za zub až do zničení světa“.

A nejde jenom o Izrael. Nenávist se šíří jako lavina a zachvátila i Německo, kde propalestinští demonstranti z řad muslimů, ale i levicových radikálů, pálí auta a malují symboly z doby nacistického Německa, včetně nápisu Jude, na obchody židovských vlastníků. Tyto protiizraelské demonstrace se konají ve Francii, Spojeném království i jinde.

Samozřejmě je nutné brát v potaz pocit bezmoci Palestinců, že ještě nebyl ustanoven samostatný palestinský stát, že na západním břehu Jordánu vznikají stále nové a nové židovské osady. Tyto aspekty se projevily i v rezoluci OSN.

A ještě něco. Zase se děje to, že extrémně nepopulární osoby se zahalují do izraelských vlajek. Varuji před tím. Zatím většinově proizraelsky nálada občanů ČR se může lehce překlopit v pravý opak. Vzpomeňme na nedávné zahalování nepopulárních politiků do ukrajinských vlajek, a jak se změnilo původně velice proukrajinsky naladění vidění rusko – ukrajinského konfliktu velké části obyvatelstva.

Myslím si, že taková arogance, když si senátorka připne na klopu špatně vyvedenou českou vlajku, je toho zářným příkladem.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

 1. Ta tři individua spojuje nejenom najednou probuzená láska k Izraeli, ale zejména u Drábové a Němcové i rusofobní paranoia. Drábová, ač původně snad odbornice, nyní ale už zcela podléhající své paranoi, se nestydí z pozice šéfky úřadu po jadernou bezpečnost tolerovat Fialovu vymyšlenost krmit české atomovky nekompatibilním americkým palivem od Westinghausu. A podle posledních zpráv nás Síkelovo zabalení do izraelské vlajky stálo zakázky ropy ze Saúdské Arábie.

    • Už v roce 2019 (30.7.2019) se psalo:
     https://www.nsenergybusiness.com/news/tvel-fuel-dukovany-nuclear/

     TVEL, ruská společnost pro jaderné palivo a dceřinná společnost Rosatomu, podepsala smlouvu s českou národní energetickou společností Čez o zavedení nové modifikace RK 3+ jeho paliva Vver-440 na 2 040 MW Dukovany jaderné elektrárny (NPP). Před zavedením provede TVEL řadu předběžných testů pro nový design paliva zaměřeného na kvalifikaci na licenci od státního úřadu České republiky pro jadernou bezpečnost.
     Ve srovnání s předchozími generacemi paliva Vver-440 má design RK 3+ vylepšené fyzické a termohydraulické vlastnosti. Nový návrh paliva navíc má delší rozteč palivových tyčí, které v jádru reaktoru zefektivňuje poměr voda-urania a zvýší účinnost paliva.Konstrukce poskytuje inženýrům možnost prodloužení palivového cyklu v elektrárně.

     EDU se předzásobila tímto palivem ještě na tři roky dopředu, protože jí umožní přejít na delší – 16měsíční kampaň s 6letou výdrží paliva.
     viz zde (27.01.2023)
     https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2317423
     Elektrárna bude také déle využívat palivo v reaktorech. S počátkem letoška provoz bloků postupně převádí z dvanáctiměsíčních palivových kampaní na 16 měsíců. Prodloužením palivových kampaní bude delší období výroby elektřiny každého ze čtyř dukovanských bloků mezi pravidelnými odstávkami pro výměnu části paliva za čerstvé.
     “Je to významný krok, přinese benefit i pro zařízení, které nebudeme muset tak často otevírat,” řekl Bohdan Zronek, člen představenstva ČEZ a ředitel divize jaderná energetika k prodloužení palivových kampaní. Uvedl, že je to cesta, která následuje standardní jaderný svět. “Většina elektráren na světě provozuje v osmnáctiměsíčních cyklech, některé dokonce i v delších,” řekl.
     K prodloužení palivového cyklu má pomoci nové palivo PK3+, které už elektrárna má a na něž bude žádat o licenci Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB). Toto palivo by mohlo být v reaktoru až šest let.
     Dukovany stále používají ruské jaderné palivo od společnosti TVEL. Po loňském začátku války na Ukrajině měla podle ředitele elektrárny Romana Havlína zásoby paliva na tři roky. “Což je v podstatě unikát v tomto regionu, nicméně rozhodli jsme se ještě trochu palivem šetřit,” řekl. Při každé zavážce paliva dávají energetici o šest nových palivových souborů méně, nahrazují je staršími soubory.

     Obávám se, že Westinghouse není zdaleka tak vstřícný.

 2. Mám jedno vysvětlení: Paní si to nasazovala sama a nedošlo jí, že z jejího pohledu (shora) je ta vlajka ok, ale pro ty, co je bude potkávat, je naopak.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*