Biden ukazuje svaly, které nemá
Sdílet článek:

V posledních týdnech byla západními tajnými službami a mainstreamovými médii rozehrána další kapitola virtuální hry na “zlé Rusko” a “ohroženou Ukrajinu“. Ukazovat svaly, které ale ve skutečnosti nemá, v ní chce americký prezident.

“Zlí Rusové”

Kolikrát to už zde bylo. Pokaždé, když ruské ozbrojené síly nacvičují u svých hranic obranu před útokem Severoatlantické aliance, jsou obviňováni z toho, že plánují na někoho zaútočit. Jednou jsou to pobaltské země, nyní Západem protěžovaná Ukrajina. V opačných případech, když cvičí Američané a na nich závislé země u ruských hranic, je dle tvrzení generálů NATO údajně vše v pořádku. Schizofrenie takové politiky je ovšem zcela zřejmá. Ruští vojáci jsou na svém území, které hodlají bránit, zatímco americké jednotky jsou tisíce kilometrů od USA jako vždy, když chtějí “exportovat demokracii”.

Protestní prezident

Současný americký prezident Joe Biden by se za standardní situace nikdy prezidentem nestal. Do karet mu nahrál jeho kontroverzní předchůdce Donald Trump, který silně rozděloval americkou společnost. Mnozí voliči, kteří ho nesnášeli, tak volili Bidena jako protestní volbu. 79-letý stařík totiž už nemá dost sil na vykonávání tak náročné funkce, jakou vedení Spojených států určitě je. Člověk na této pozici je zodpovědný nejen za spravování USA, ale také za uvážlivou zahraniční politiku a v přeneseném slova smyslu za udržování světového míru. Americká armáda je totiž stále jednou z nejsilnějších na světě a může při neuvážených rozhodnutích přivést celý svět do války.

“Silný Biden”

Joe Biden navíc postrádá charisma, což je pro vůdce tak velké země jako USA velký handicap. Ve svém vystupování se nicméně snaží působit rozhodným a silným dojmem, což je v jeho případě ale málo uvěřitelné až komické. Ve skutečnosti je ale Biden pouze zmateným staříkem, který se snaží hrát hru na prezidenta, která mu čím dále tím častěji nejde. To platí i o jeho posledních výrocích, ve kterých hrozí Rusku následky pokud by napadlo Ukrajinu. Jelikož byl celý život jen politikem, nezískal nikdy kontakt s realitou a musí se proto spoléhat více než jiní na své poradce, kteří jej tak v podstatě zcela ovlivňují a kterým uvěřil opět také nyní zvěsti o virtuální hrozbě ze strany Ruska vůči Ukrajině.

Rudolf Hruboň

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*