Proč? Proč lidé volí komunisty po tom všem?
Sdílet článek:

3 924 083 volilo dva bolševiky. Dalšího bolševika Zimu volilo 30 805 lidí.

Tihle lidé dnes šlápli na lebky páteru Toufarovi, páteru Bulovi, Drbolovi, Pařilovi. Víceprovinciálovi jezuitů Antonínu Zgarbíkovi. Josefu kardinálu Beranovi a tisícům řeholních sester a bratrů, kteří v rámci akce Z a akce Ř museli opustit kláštery, mnozí z nich skončili ve vězení, kde mnozí zemřeli, internaci, nebo museli opustit svou vlast. Jako Anastáz Opasek.

Plivli na tisíce sedláku, které komunisti vystěhovali z domovů, sebrali jim půdu, domy, stroje, zvířata. Čtyři miliony lidí volilo komunisty. Tolik komunisté neměli ani členů před rokem 1989.

Země, která zapomíná svoje dějiny bude nucena si je zopakovat. V antickém Římě měly dějiny tvar kruhu, kdy se vše opakuje. I to byl důvod pádu Římské říše, protože v krizích se Římané neustále vraceli ke své minulosti a tím opakovali svoje chyby. Byl to Órigenés, který ukázal, že dějiny mají dynamiku a jdou od bodu A do bodu B, což také znamenalo, učme se z historie, ze svých chyb, což zužitkoval ve svých dějinách Eusebius. Někdy mám pocit, že Eusebius vykrádal Órigéna.

Proč? Proč lidé volí komunisty po tom všem? I v tom Německu už by si dnes nikdo nedovolil volit někoho s nacistickou minulostí a u nás komunistická nevadí? Jde odpustit, ale nelze zapomenout. Sám jsem odpustil tomu praseti Kamilu Štrachotovi, který mě udal VKR, ale nezapomínám. I po 34 letech bych mu dal pěstí mezi oči. Ne abych se mstil, ale za jeho zradu.

Protože tento člověk krásně mluvil o svém dědečkovi, který pracoval u Bati a vychvaloval Baťu. Takže jsem se mu svěřoval s hodně věcmi, kvůli kterým mě nakonec VKR vyslýchala.

Další šok byl, když jsem někdy v roce 1993-94 četl, že major Bito, myslím, že se tak jmenoval, je velitelem výcviku vojsk mírových sil OSN v Českém Krumlově. Předseda stranické organizace u železničního vojska ve Valašském Meziříčí a hlavní armádní politruk. Strašná svině, o které se vědělo, že vojáky, kterým hrozil, pak sexuálně zneužíval. Za komunistů nepostihnutelný a pak najednou demokrat co trénoval naše vojáky pro potřeby OSN. Demokrat jako prase s rudou hvězdou na penisu.

Nerozumím dnešní době. V roce 1989 jsem chtěl demokracii. Společnost bez komunistů. Kde nebudou lidé pronásledování za názor, mladí lidé mlácení za návštěvu koncertu komunistům nepohodlné skupiny. A opravdu, prožil jsem úžasných několik let v devadesátých letech minulého století, kdy tomu tak opravdu bylo. Pak jsem žil několik let v Kanadě a vracel jsem se domu s radostí, že u nás je větší svoboda. Byla, už není.
Je mi, přiznám se, fyzicky zle z toho, že lidé opět volí komunisty a volí cenzuru, schvalují cenzuru a odstraňování lidí, když říkají něco jiného, než oni si myslí. Tohle už totiž není demokracie, ale vaření žáby Hlava 22. I když se obávám, že většina ani neví co Hlava 22 znamená.

 

Martin Kavka

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,21 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

15 Comments

  • Lide nemaji volit podle toho co jim je predhozeno jako psovi kost,ale podle svych zivotnich zkušeností s praktickymi zkusenostmi na ktere narazi pri sve pouti zivotem.No a pokud se tim bude ridit a na vselijake predhazovaní nebrat zřetel, tak muze casem zjistit ze si nezije tak špatně.

   • Docela bych i souhlasil, ovšem problém je v tom, že nikoho jiného, než co vám systém předhodí, volit nemůžete. Takže systém ignoruju jak to jde a žije se mi celkem dobře.

  • Rakušáci měli svého”tlumočníka” Kurta Waldheima, my třeba budeme mít svého “parašutistu” Petra Pavla!

 1. Baví mne často opakovaná lež o tom, jak by se spousta věcí v Německu na rozdíl od nás nemohla stát. Takže co například tato veřejně dostupná fakta: “Vysoké funkce také zastávali bývalý generálporučík Wehrmachtu Adolf Heusinger, jenž byl v letech 1957–61 prvním generálním inspektorem Bundeswehru. Někdejší náčelník štábu skupiny armád B bojující roku 1944 na západní frontě generálporučík Hans Speidel velel v letech 1957–1963 silám NATO ve střední Evropě.” Sleduji s oblibou dokumentární seriály francouzské a anglické provenience. V nich se to důkazy o tom, jaké vysoké funkce i v politice zastávali v poválečném Německu dřívější nacisté, jen hemží. Byly jich desítky.

 2. A nezapomeňte na otce Nerudové, vedeného ve spise STB. U komunistů, kteří zůstali věrní komunistům alespoň vím na čem jsem. Horší jsou ti překabátěný, kterých je politika dodnes plná.

 3. V životě jsem komouše nevolil a ani ty dva, ale článek je bohužel jen trapný pláč člověka, který setrvává v ideologickém a idealizovaném vidění světa ( i zmíněného německého), přestože nám zdejší mafiánský kapitalismus již ukazuje nejen zmanipulovanými volbami a cenzurou totalitní tvář jako dříve socialismus. Větší problém je, je-li někdo gauner, než byl-li třeba i komunista, ale slušný člověk. Problémem těchto voleb byla manipulace a to, že lidi lumpům, kteří je x-krát podvedli, znovu naletěli. Tož nezbývá, abychom si následky vlastní blbosti vyžrali až do dna. Možná je to jediná cesta k prozření – i všech ideologů.

 4. Mozna by bylo lepsi vyzkouset jiny system,treba autokracii s ideologickou diktaturou jedine spravne cesty na vlastni kuzi a pak seznamit zdejsi ctenare o co prichazejí, kdyz tak na tom mafianskem kapitalismu trvají.

  • Neprozřelým těžko některé věci vysvětlit, ale kdo vidí, jak se mění rozdělení bohatství ve světě a chápe jeho význam pro získání skutečné moci, porozumí i tomu, co jsem měl na mysli. To, že je jinde ještě o řád hůř perspektivě krkolomně se zadlužujících zemí nijak nepomůže.

 5. Skutecna moc sveta nemusi nikoho zajimat.Dulezite je,ze jste zdravy,prace Vas bavi,nemate strach ji menit a byt chvili treba i bez ni,s parnerem/partnerkou si rozumite a nemusite mit vsechno co vidite ve vykladni skrini.No a zivot Vam tak rychle utece ze ten svet se obejde s klidem i bez Vas,aniz by jste musel kdovijak podle Vas prozřít.

 6. Rakušáci měli svého”tlumočníka” Kurta Waldheima, my třeba budeme mít svého “parašutistu” Petra Pavla!

 7. Protože jsme se nevypořádali se zločiny komunismu v 90. letech. Komunisté ve vedoucích funkcích akorát změnili stranické knížky a dál pokračovali ve své kariéře, někteří tedy aspoň změnili své křeslo. Nedošlo k soudům a potrestání zločinů komunismu (jako třena v Německu po 2.sv.válce), protože tady byla příliš velká skupina lidí v jejichž rodinách byli komunisti a řada z nich byla velice aktivních. Když na to mnozí lidé upozorňovali v 90. letech tak byli odmítnuti.

 8. Tak jako byl po valce kazdy partyzán,tak po revoluci 89 se vyrojilo tolik trpících lidí ze se clovek zacal divit ze tu hruzu vubec prezili(ty zločiny komunismu).No a kdyby se to dneska zase prevratilo naopak,tak by pata kola u vozu soudruhum na rameni plakali,jak jim ten mafiansky kapitalismus ublizoval.

 9. Současná vládam se mstí obyčejným lidem za to, že se k moci nedostali již dříve ?
  Ano, podle mě za tím komoušský odkaz a je jech vinou jsme se z abviku demokratického myšlení a současná vláda toho chce pořádně využít.
  PO VOLBÁCH SE TO UKÁŽE KDO MÁ PRAVDU ? Ale to už může být pozdě. Vláda musí odstoupit za velkou chybu, kterou udělala úmyslně v případu ENERGETICKÉHO ŠPATNÉHO ROHODNUTÍ, Za tuto chybu tvrdě zaplatí hlavně obyčejný lid . V EU STÁLE JSME NA CHVOSTU SE ŽIVOTNÍ ÚROVNÍ, MIMO 1/3 bohatého OBYVATELSTVA !!!!

 10. Za to ze jste naletel agentum u Vasich dveri Bohemia energy prece vlada nemuze.Proc by mela odstoupit?Vy muzete nadavat tak akorat sam sobě.Mel jste levny plyn o 5 korun a kazdemu jste se urcite chlubil jak jste šikovný.No a sazka do loterie nevysla.Po volbach budete zit tak jak pred volbami a zodpovidat za sva zivotni rozhodnutí.Vlada Vam nema co do toho kecat(krome tech diktatorskych,ktere naopak Vam pekne tu budoucnost namalují dle sveho gusta).No a zivotni uroven prizpusobte svym moznostem a pokud nemusite mit vsechno co vidite ve vykladni skrini a u souseda na dvorku,v klidu si budete zit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*