Tak to máme za sebou …
Sdílet článek:

Tak to máme za sebou. Jediná dobrá zpráva ovšem je, že sedmipohlavní Danuše zůstane v Brně. Děsí mne její masivní podpora mezi studenty, z níž je jasně vidět, co nás čeká za pět let. Proč někdo volí kandidátku bez politických zkušeností v době, kdy jsme prý ve válce? To je snad lepší generál, ne?

Souhlasil bych ovšem s komentářem paní Nerudové, že Babiš je zlo. To každopádně. Teď ještě zjistit, kdo představuje dobro. Už roky vůbec netuším.

Skoro bych si myslel, že jsme zralí na změnu volebního systému, protože v tomto státě dostane volební hlas zadarmo každý trotl, jakmile mu je osmnáct. I v autoškole se nadřete podstatně víc a většina z nás způsobí za volantem mnohem méně škod než ve volební místnosti.

Trochu ta naše demokracie připomíná valnou hromadu akciové společnosti, na které hlasují i neakcionáři. Osobně bych stáhnul volební právo na lidi, co platí tady doma daně (nikoliv podávají daňová přiznání) plus matky na mateřské. Tím bychom pěkně odstřihli ta telátka, co studují gender studies až do třiceti, všechny ty chytráky, co chodí do předčasného důchodu někdy v pětačtyřiceti plus každého, kdo si válí šunky řekněme v Bruselu coby zaměstnanec nějaké důležité instituce, a přesto by do toho chtěl mluvit. Neplatíš ten bordel, tak do toho nekecej. Docela by mne zajímalo, jak by to celkově dopadlo. Jak by to dopadlo s Danuší si dovedu představit.

Následují špatné zprávy. Podle pana Fialy musí hlava státu mít prozápadní orientací a schopnosti spojovat společnost. Osobně mi to připadá jako protimluv. Prozápadní v poslední době znamená cenzuru na Twitteru i jinde, covid pasy a neotestované vakcíny, zelené šílenství, ještě víc pohlaví, než si myslí Danuše, fluidní definici dezinformace, korupci v Evropském parlamentu kvůli Kataru a v Evropské komisi kvůli vakcínám, výbuch Nordstreamu, který se v podstatě nevyšetřuje, protože si nechceme ty americké potápěče rozházet a dál už nepokračuju. S takovými hodnotami chcete spojovat společnost, pane Fialo? Děkuju, nechci. Já bych někoho s pročeskou orientací a nebo ještě lépe, někoho konzistentního.

V druhém kole bude na výběr mezi komunistickým agentem a komunistickým rozvědčíkem. Nebýt ta zatracená změna režimu v roce 89, mohl ten druhý úkolovat toho prvního někde v Maroku. Třeba by byli dobrá dvojka. Marně přemýšlím, který z nich je horší. Jako symptomatická mi připadá smutná zpráva z Roudnice, kde přímo za plentou zkolaboval a následně zemřel občan-volič. Ročník 1946. Představuju si to tak, že měl před sebou lístky se jmény Babiše a Pavla, uvědomil si těch prvních 40 let svého života a vzápětí ho z toho kleplo. To mi připadá taky jako deficit volebního systému – proč o mojí budoucnosti hlasuje občan, který si vzápětí umře? Když už nepustíme k volbám desetileté, neměli bychom volební právo oříznout i shora? Volby jsou přeci o budoucnosti.

No nic. Přeji všem v druhém kole volby, ať vás taky neklepne za plentou.

 

Richard Nádvorník, blogosvet.cz
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,35 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Debata o tom, kdo má a nemá mít volební právo, je samozřejmě ve společnosti legitimní. Já bych z ní ale nejspíš vyloučil kromě fanatiků i vulgární narcisy, co píšou podobné, totalitou zapáchající články.

  2. Tak podobne clanky pisou proto,protoze je to zrejme slusne ziví,nebo z toho maji vyhody posilani penez od jinych lidi na sve ucty kdyz jim malují ty svetle zitrky ze to zaridí,pokud vlada padne.No a z tech prispevku od frustrovanych lidi nespokojenych se svou zivotni situací si zaplatí socialní pojisteni a dozijí se v klidu duchodu,aniz by kdy videli lopatu.No a ti druzi co poslali ty penize si musi poradit.No a to bude ten Váš džob plné ordinace lidí,kteri si to chtejí hodit.Takze vydelate taky.No a ja se snazim,at si poradí sami a Vy mi za to nadavate.Tak uz asi vím proč.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*