Bill Gates komentuje svůj vztah s Jeffreym Epsteinem: „Byla to obrovská chyba“
Sdílet článek:

Spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates ve středu označil svůj vztah s Jeffreym Epsteinem za „obrovskou chybu“.

V rozhovoru pro CNN Gates uvedl, že s Epsteinem před deseti lety „několikrát večeřel“. Epstein, finančník obviněný z obchodování s lidmi a sexuálního zneužívání dětí, byl v roce 2019 nalezen mrtvý ve vězeňské cele na Manhattanu.

 

Společné večeře probíhaly několik let poté, co byl Epstein usvědčen a odsouzen za navádění k prostituci nezletilých. Epstein v roce 2008 přiznal vinu a odseděl si 13 měsíců ve vazbě, ovšem s úlevami v rámci tzv. „work release“ programu, kdy vězni mohou opustit celu několik dní v týdnu z pracovních důvodů.

Gates, který je jedním z nejbohatších lidí na světě, televizi řekl, že když se s Epsteinem setkal, diskutovali spolu o možnosti získat miliardy dolarů na filantropii. Vztah prý ukončili poté, co to „vypadalo, že to není reálné“.

„Měl jsem s ním několik večeří, víte, doufal jsem, že to, co říkal o získání miliard na filantropii pro globální zdraví prostřednictvím kontaktů, které měl, by se mohlo uskutečnit. A když se zdálo, že to není reálné, tento vztah skončil,“ řekl Gates v rozhovoru a dodal, že setkávání s Epsteinem bylo „obrovskou chybou“.

„Ale byla to obrovská chyba, že jsem s ním trávil čas, že jsem mu dodal důvěryhodnost, víte, že jsem tam byl, ve stejné situaci byla spousta dalších, ale udělal jsem chybu,“ řekl.

V roce 2019 po finančníkově smrti v rozhovoru pro Axios Gates uvedl, že lituje toho, že se s Epsteinem setkával.

Gates tehdy zdůraznil, že Epsteina „tak dobře neznal“, a dodal, že je spojovala filantropická činnost.

 

„Proběhla setkání ohledně těchto věcí,“ pokračoval. „Ty se neuskutečnily, a tak jsem se s ním pak přestal setkávat.“

Před několika měsíci deník Wall Street Journal a další zpravodajské agentury informovaly, že se Melinda Gatesová v roce 2019 sešla s rozvodovými právníky poté, co se dozvěděla o zprávách týkajících se Billa Gatese a Epsteina. V pondělí byl rozvodový proces páru dokončen. Gatesová pro CNN uvedla, že je to „smutný milník“, ale oba stále pracují pro Nadaci Billa a Melindy Gatesových.

„Moje práce je pro mě velmi důležitá, víte, v rámci rodiny se budeme léčit, jak nejlépe dovedeme, a poučíme se z toho, co se stalo,“ okomentoval věc Gates.

Minulý měsíc vyvolal Gates jistou kontroverzi poté, co spolu s miliardářem a investorem Georgem Sorosem společně oznámili, že odkoupí společnost Mologic zabývající se testováním na covid-19 .

Sorosův fond ekonomického rozvoje, který je odnoží Sorosovy nadace Open Society Foundations, v prohlášení z 19. července potvrdil, že se stal partnerem Nadace Billa a Melindy Gatesových a podle prohlášení do projektu investuje „nejméně“ 41,1 milionu dolarů.

„Skupina financovala akvizici společnosti Mologic Ltd., předního světového inovátora v oblasti vývoje technologií laterálního toku a rychlé diagnostiky, včetně testů, které mohou pomoci v boji proti tropickým nemocem, jako je horečka dengue, bilharzie a říční slepota, a také proti covidu-19,“ uvádí se v jejich prohlášení.

řeloženo z původního článku newyorské redakce The Epoch Times. (jas)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*