Bolševické chování
Sdílet článek:
iDnes vydal ve čtvrtek zajímavý článek o chování špiček EU, které velmi připomíná papalášské manýry, které většina z nás pamatuje ještě z doby komunistické éry.

O co jde? Samozvaná evropská elita si sama pro sebe stanoví různé výhody, které jí, my, daňoví poplatníci, budeme platit a sami se budeme uskromňovat v rámci oslavované „zelené“ ideologie.
Evropská komise v červenci slavně představila nebezpečný klimatický balíček, který nás všechny bude stát miliardy a miliardy a povede k chudnutí celé Evropy. Utahování opasků se však netýká všech občanů. Evropské elity si „zároveň zvedli limity na lety soukromými tryskáči, které představují z hlediska škodlivých emisí jednu z úplně nejhorších variant dopravy.“ Abychom se vyznali v tom, koho se šetření netýká, jsou to samozřejmě vrcholní představitelé orgánů EU, členů Evropské komise, dalších papalášů a nepochybně také globálních hráčů, kteří to s nimi táhnou.

Podle zjištění webu Politico se mohou vrcholní unijní úředníci těšit na další miliony eur, které jim byly schváleny na pohodlné cesty „leteckými taxíky“. Na posledních pět let měli členové Evropské komise či europoslanci schválen maximální limit 10,71 milionu eur na podobné lety. Na příští čtyři roky, tedy kratší období, už je to 13,5 milionu eur. Co může pán, nesmí kmán. Ještě mají tu drzost, že vše svádí na covid, protože tvrdí, že „potenciální nárůst poptávky je především kvůli pandemii.“ Tomuto tvrzení vůbec nerozumím. Plán je na čtyři následující roky. To znamená, že buď papaláši EU vědí, že pandemie bude pokračovat ještě čtyři roky, a já bych rád věděl, jak to mohou vědět, nebo z nás dělají blbce. Myslím si, že to druhé je správně, protože pokud by skutečně věděli, že pandemie bude ještě řadu let a nic lidu obecnému neřekli, nezaslouží si nic jiného než je vyhnat.

Zatímco většinu občanů EU čeká zdražování zboží, dopravy, energií, topení, nemovitostí, žádá Komise výjimku pro malá businesová letadla na soukromé využití, protože prý představují „nástroj podnikání těchto firem“. To je další drzost. Auta a další stroje jsou také nástroje podnikání, ale žádnou výjimku nemají. Zkrátka zelenou ideologii ať platí ti chudí. Vezmeme jim auta na naftu a benzín, a když nebudou mít na elektromobil, ať jezdí třeba na kole. Ať žije Sovětský evropský superstát.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Nechci se teda nějak vytahovat, ale tohle všechno mi bylo jasné už v roce 2004, kdy Špidlův govrment obdržel mé zcela jasné NE. Poté přišlo utvrzení v “pátečních píchačkách”, kdy si udření koně šli na otočku píchnout, aby měli za ten den svých 500 ojro (berte s nadsázkou, i když to daleko od pravdy nebude), i když jeli hned na chatu. Při konfrontaci se k tomu stavěli jako “elity”. I toto létání je v podstatě jen špička ledovce, a úplné drobné proti tomu, co elity provádí s Evropou poslední dekádu.
    Jenže náš národ si naprosto nevěří, socanské vlády ho obraly o zbytek zodpovědnosti a na nějaké vystoupení z toho cirkusu nemáme ani náhodou. Tak nezbývá než brady dolů, zírat a psát, jaký jsou to drzí papaláši 🙂

  2. Jak říká VK, cybí tu společenská poptávka. Lidé nestojí o svobodu a už tím méně o její druhou stranu, tou druhou stranou je zodpovědnost. Zodpovědnost především za sebe, své rodiny atd.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*