Bruselský terorista jako ilustrace evropské migrační politiky
Sdílet článek:

ALEXANDR VONDRA

Přicestoval v roce 2011 na dnes nechvalně známou Lampedusu. Ilegálně, lodí. Z Tuniska, země, kam Evropané jezdívají na dovolenou, a kde více či méně spokojeně žije 12 milionů lidí.

Mladý, zdravý muž s kriminální minulostí. Podle některých zpráv byl již v Tunisku souzen přímo za terorismus, v každém případě měl doma v Tunisku bohatý trestní rejstřík. V době jeho příjezdu proti němu soudy v Tunisku vedly další řízení, dá se tedy říct, že utekl před spravedlností.

Byl zralý na okamžitý návrat, jenže jsme v Evropě. Vypravil se tedy z Itálie do Švédska, kde pobýval pod několika identitami. V roce 2012 byl zatčen v Malmö kvůli držení drog. Poté byl odsouzen ke dvěma letům a dvěma měsícům vězení. Poté byl ze země vyhoštěn.

Ale ne do Tuniska, byl vyhoštěn do Itálie. Dlouho se tam neohřál a odebral se do Belgie. V té době už ho italské tajné služby identifikovaly jako radikalizovaného. To byl rok 2016. Takže o něm Italové věděli. Přesto s ním nedokázali udělat vůbec nic. Jen ho nechali odejít do Belgie.

Italové zprávu o radikalizovaném Tunisanovi sdíleli s belgickými orgány, na jejichž území se tehdy již nacházel. Italové Belgičanům řekli, že plánuje cestu do Sýrie, aby se tam přidal k ISIS. Belgické úřady neměly čas to prověřit, jelikož měly takových Abdessalemů v té době hodně.

S touto veselou osobní historií podává Abdessalem 5. listopadu 2019 v Bruselu žádost o azyl. Následující rok byla tato žádost zamítnuta, protože se nedostavil ani k úvodnímu pohovoru na úřadě. V roce 2021 byl z belgického národního registru zcela vyřazen. Ale že by měl být snad vyhoštěn? Ha, úřady neznaly jeho doručovací adresu. A někde ho držet by bylo nehumánní.

Následující čtyři roky se pohybuje v belgickém islamistickém podzemí, které mu zajišťuje relativně pohodlný život. Ale nijak se neskrývá. Má rodinu, dokonce cestuje.

Abdessalem si dělal z Evropy dobrý den do poslední chvíle. Po svém teroristickém útoku, který stál život dvou švédských občanů, si šel ještě posedět do kavárny.

Abdessalem Lassoued nebyl dobrý člověk. Ale jako idioti z toho vycházíme my.

 

Konzervativní noviny

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Pane Vondra, za idiota z toho vycházíte tak akorát vy a vy všichni, kteří chcete více Západu, více EU a předháníte se, kdo bude větší Evropan… EU tyto lidi v EU chce a dováží další a další jemu podobné… 🙂 Pane Vondra, za idiota jste tady vy a vám podobní!

  2. Souhlas! Už skoro deset let se žvaní , že je tŕeba nêco s migraci udělat, včetně těch našich prdolīnů ve vládě. Hranice postavit tak jak to bylo kdysi s elektrickými ploty a pohraničníky . Slušný člověk přichází dveřmi a záleží na panu domácím, pustī li dále. A tak se bude kydat v EU furt dokola. Je to o ničem. Dobŕe nám tak, chtěli jsme to a pokračujeme .

  3. Je zajimave,že se migranti orientuji pořad jednim směrem-na prohnilou Evropu kde neni žádná svoboda a misto k žití.Ze si nevyverou jinè arabske země a třeba teď ten nový svet v RF.

    • Inu, nějaká svoboda je téhle svoloči u prdele. Hlavně že jim platíme pohodlné bezpracné živobytí a oni na oplátku můžou povraždit pár náhodných kolemjdoucích. Ale možná je to pro vás a pro vaši obsesi moc složité.

  4. J.D.Tak jste mi to zase pěkně vysvetlil.Dekuji.A myslite že by neměli lepši bezpracnè živobytí třeba v zemich BRICS? A my měli chvili pokoj? Vždyť se v tè Evropě tak hrozně žije.Vždy mi pekně všechno vysvětlíte.A Vy by jste chtěl žít v zemích BRICS?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*