Novinky

„Bylo to krásné a bylo toho dost. Sbohem a šáteček,“ rozloučil se Zeman s lidmi v posledním vánočním poselství
Sdílet článek:

 

Mezi nejdůležitější problémy současnosti zařadil Miloš Zeman válku na Ukrajině, energetickou krizi, inflaci, „zelený fanatismus“ způsobený Green Dealem či pokusy opustit výrobu energie nejen z uhelných, ale i jaderných elektráren v sousedním Německu. Zmínil také své negativní stanovisko k úsilí o většinové rozhodování v rámci EU.

Zeman uvedl, že byl stoupencem korektních vztahů s Ruskou federací, zejména kvůli relativně levným dodávkám energetických surovin. Celosvětová bezpečnost a i ČR je však podle něj touto agresí ohrožena. „Proto plně podporuji pomoc ČR Ukrajině. Věřím, že tlak svobodných zemí přiměje Rusko, aby Ukrajinu opustilo,“ zmínil.

V rámci hodnocení svého působení v politice uvedl, že se vždy snažil hájit české národní zájmy – národním zájmem je pro Českou republiku podle Zemana prosazovat export a „mít korektní vztahy se všemi významnými zeměmi světa“. Proto podle svých slov podnikl celou řadu zahraničních cest za doprovodu obchodních delegací. V souvislosti s tím Zeman zmínil úsilí, aby se v rámci EU rozhodovalo většinově, což by mohlo znamenat, že ČR ztratí část své suverenity, protože bude přehlasována většími zeměmi – „Jsem odpůrcem tohoto řešení,“ dodal.

Vyzdvihl vztah s Izraelem. Jde podle něj o „malý a statečný národ, který dal lidstvu mnoho vynikajících osobností“. „Proto jsem se snažil, aby byl náš vztah nad rámec jakýchkoliv jiných vztahů,“ řekl Zeman. „S pokorou a úctou“ podle svých slov také nedávno přijal z rukou izraelského prezidenta nejvyšší izraelské vyznamenání – Řád cti.

V závěru svého projevu se Zeman zmínil o „nulách“ v politice a o těch, na něž bude vzpomínat rád: „Jako každý politik jsem se občas setkával přímo nebo zprostředkovaně i se závistivými a zakomplexovanými nulami, ať už mezi politickými komentátory, mezi neúspěšnými politiky i jinde. Na tyto nuly zapomenu první den svého starobního důchodu. Naopak budu vděčně a s úctou budu vzpomínat na ty, s nimiž jsem měl tu čest pracovat pro republiku.“

„Milí moji, je čas se rozloučit. A jak jinak než slovy básníka: A kdybychom se víckrát neviděli, bylo to krásné a bylo toho dost. Sbohem a šáteček,“ zakončil svůj projev prezident.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

12 Comments

 1. Od té jeho hospitalizace už to nebyl on. Řekl bych, že to spolu souvisí.

  Horší to bude s jeho nástupcem. Karty jsou rozdány tak, že odpůrcům vlády nezbývá než volit (o málo) menší zlo v podobě Babiše. Pokud Babiš nepostoupí do druhého kola, tak volba mezi provládní Nerudovou a provládním Pavlem bude jako volba mezi oběšením a otrávením.

  • Babiše prosím ne. S jeho znalostmi nemůže být prezident i kdyby to s Českem myslel dobře. A to si pište, že nemyslí a patří spíš na hrad Mírov. Souhlasím že ti dva propagovaní lepší nebudou. Z kandidátů má (bohužel) jediný kvalifikaci na prezideta Bašta. Vůbec ale nevím, co si od socana přestoupeného k Okamurovi, slibovat.

   • Nikdo lepší než Babiš reálně nemá šanci postoupit do druhého kola. Takže zbývá Babiš.

    Nerudová a Pavel by šli vládě na ruku, takže jsou nevolitelní. Babiš je jediný, kdo by vládě mohl oponovat a zároveň má šanci na postup. Samozřejmě, dobře to myslí hlavně se sebou. Ale do klece s příšerami slušňáci nepatří. Babiš by mohl vládu kritizovat a dlouhodobě z toho vytloukat politický kapitál. To by vládu oslabovalo a tolik by s námi nezametala. Určitě je mi milejší někdo, kdo zastupuje sám sebe, než ti dva provládní slouhové, kteří by zastupovali hlavně rozmary bruselské vrchnosti.

    Bašta by byl určitě lepší prezident než Babiš. Ale na postup do druhého kole nemá dostatečnou voličskou podporu. Jeho hlasy propadnou. Nemá smysl ho volit.

    Je to stejné jako v minulých volbách. Volit ideál někdy znamená podpořit jeho opak. Bašta musí vědět, že nemá šanci. Divím se, že na sebe vzal tuto úlohu “škodné”, která odsaje hlasy a způsobí výhru toho nejhoršího zla. Ve vhodnou chvíli by měl odstoupit a své voliče vyzvat k volbě Babiše. Jinak znevěrohodní sebe i SPD.

    • Sorry jako. Kdybych to hodil Babišovi, nebo těm dalším dvěma, musel bych se sám před sebou stydět. Babiš nás jistě nezbaví Fialové drahoty, když to ždímání národa sám začal. Volím toho, koho chci a ne toho kdo má šanci, jiná strategie je chybná a vede k tomu, co tu dnes je. I s tím Baštou mám problém, jak už jsem psal, ale toho snad zkousnu, když dodrží trochu slušnosti.

     • Dělat něco, co nemá šanci na úspěch je s odpuštěním hloupost. Kdybych to hodil Baštovi, připadal bych si jako trouba. K čemu mi bude volit kandidáta, který nemá nejmenší šanci na postup? Když tím navíc pomůžu k tomu, aby vyhráli ti nejhorší?

      Samozřejmě, že nás Babiš fialové drahoty nezbaví. Ale může způsobit, že jim to bude trochu drhnout. Není to mnoho, ale je to maximum, které lze dosáhnout.

 2. Souhlasím s tím, že dělat něco, co nemá šanci na úspěch, je hloupost. A zvolení Babiše prezinentem rozhodně nepovažuji za úspěch. Ten Bašta má ale šanci proto, že všechny kandidáty, kteří by s ním mohli sdílet voliče, mu “oni” odstranili. Nic moc o něm ovšem nevím (na rozdíl od Babiše, o kterém vím, třeba jak chtěl se současným hradním okupantem privatizovat Unipetrol, neštítil se zničit i vlastní děti, vždy jinak mluvil a jinak konal…), pokud se o Baštovi dozvím něco podobného, vůbec k volbám nepůjdu.

  • Bašta evidentně šanci nemá. SPD volí cca 12% voličů. I kdyby všichni volili Baštu (což nebudou) a k tomu se přidalo několik procent od voličů pidistran, stále by zůstal hluboko pod dvaceti procenty. Jenže vítěz bude potřebovat preference kolem 30%.

   Nehledě na to, že podle aktuálních průzkumů má Bašta směšných cca 3,5%.
   https://www.e15.cz/prezidentske-volby/aktualni-volebni-pruzkumy-preference

   Kdo “myslí”, že s takovými preferencemi může kandidát uspět, měl by si dát mokrý hadr na hlavu. Před minulými volbami mnozí zmatení voliči Volného tvrdili, že průzkumy jsou vylhané… ale Volný to projel přesně tak, jak průzkumy předpovídaly.

   Babiše sluníčkáři a vypínači plynu hystericky nenávidí. To z něho činí jediného favorita v tomto chudém výběru.

   Žádné “děti” Babiš neničil. Jen se pokusil odklidit z dosahu antibabišovských novinářů svého dospělého schizofrenického syna. Udělal to neobratně a tak trochu mafiánským způsobem. Nakonec uškodil nejvíc sám sobě.

 3. Slušný člověk se této šaškárny účastnit nemůže. Toto není výběr kandidátů, to je ponor do sraček. Rochnění se v tomto hnusu přenechám jiným.
  Demokracie opět prokazuje své vrcholné umění. Demokracie není řešení, ona je TEN problém. Demokracie je absolutní zlo, každé volby dopadly vždy blbě a vás to stejně nerozhodí. Přeji všem voličům příjemný ponor.

  • Tomu hnusu se nelze vyhnout, protože nám vládne. Nevládne skutečná demokracie, kde by se hlasovalo co a jak chceme, ale právě tento hnus. Proto má smysl zkusit ho ovlivnit alespoň o kousíček k lepšímu, než tomu nechat volný průběh. Jinak vyhraje to nejhorší. Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř.

   Není pravda, že všechny volby dopadly blbě. Kupříkladu minulé prezidentské volby dopadly (v rámci možností) dobře. Vyhrál Zeman, který nechtěl muslimské migranty a nikoli Drahoš, který by dělal všechno proto, aby u nás Eurosvaz nějaké odložil

  • No a timto jste zrejme naznacil,ze pro Vas demokracie neni reseni a takova totalita je to pravé,a chystate se na cestu do zemí kde je to pravé ořechové i s bičem.Informujte nas pak jak se vede.

 4. V r. 2013 také nikdo nepředpovídal, že bude Schwarzenberg ve 2. kole, všichni tvrdili, že Fischer. Jenže abychom měli slušného prezidenta, totéž platí pro vládu, to bychom asi museli prvně vyměnit voliče. Babiš (morálka, hlupák, Slovák), Nerudová (morálka, loutka), Pavel (morálka, soudruh dobrovolně) apod jsou pro mě nepřijatelní, Babiš dokonce podle mě patří do basy. Žádnej Marek Eben holt nekandiduje. Nechápu jak toho lumpa může někdo tolerovat, i tak děkuji za názor.

  • Babiše bych si v base také představit dokázal. Za to, že podepsal Green Deal. Ale v té hlavní trojici kandidátů představuje menší zlo, protože by byl schopný vzepřít se vládě.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*