Česká republika není ve válečném stavu!
Sdílet článek:

Občan tedy nemá povinnost postavit se na tu, či onu stranu a ani nemá povinnost přijímat jakýkoliv a kýmkoliv preferovaný postoj.
Jelikož tedy nepanuje válečný stav v důsledku čehož by byla omezena občanská práva a svobody, platí Ústava České republiky v tom znění v jakém byla přijata i s její nedílnou součastí, kterou je Základní listina práv a svobod, jež obsahuje i toto závazné ustanovení.


Článek 17
(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.
(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

V odstavci tři a čtyři se píše, že cenzura je nepřístupná a svobodu projevu a právo vyhledávat informace lze omezit jen zákonem. A jelikož žádný zákon, který by porušení uvedených odstavců ze strany vlády či soukromých společností umožňoval nebyl přijat, pak oba subjekty tím, že uplatnily cenzuru porušily nejvyšší právní dokument této země! A pokud by chtěl někdo případně argumentovat nouzovým stavem, pak je nutné ho upozornit, že cenzura byla uplatněna ještě před nabytím jeho platnosti.

Jelikož se nejedná o první případ porušení nejvyššího právního dokumentu této země (viz. opakovaně soudy rušená protipandemická opatření), lze si právem pokládat otázku, zda stále ještě žijeme v právním státě, když moc výkonná cupuje svými kroky to, co by jí mělo být nanejvýš svaté …

 

Zdeněk Beneš

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. My sice nejsme ve válečném stavu, ale máme vládu ve válečném stavu proti vlastnímu obyvatelstvu, důkaz toho je cenzura, která samozřejmě nic neřeší jak neřešilo nic ockovani, celé to má za úkol:rozdělovat společnost, strašit, vyhrožovat. Kdo takové věci dělá není z Boha, ale od toho druhého, tato vláda stejně jako ta předešlá už nemá relativní kompetence Bohem dané, jsou v pozici totalitních režimu a tak na ně musíme koukat a jednat.

  2. Vypínání nežádoucích Webů,znovuzaváděnÍ státem placených udavačů,neurvalé umlčování neloaálních názorů a úvah to vše je pouhý půzkum bojem pro
    znovuzavedení policejnícho státu uplatňujícímu převýchovu v kriminálech či konečnému řešení za asistence mistra popravčího,Jaké skvostné,progresívní
    vyhlídky nám chystá to odporné,životunebezpečné loutkové divadlo pětikoalice..
    Pro mě je nejděsivější fak,co nadšených diváků z řad jejich příštích oběttoto svinstvo má.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*