Nepřipomínají některé kroky Fialovy vlády komunistickou totalitu?
Sdílet článek:
Ten kdo sleduje opravdu pozorně politiku, tak ví, že přesně ti, kdo se vydávají za „jediné“ demokraty k nim mají na hony daleko. Už jen fakt, že jiné strany nazývají nedemokratickými jen z titulu jiných názorů ukazuje, že mají tyto „pětislepencové“ strany mnohem blíž k totalitě než k demokracii.

Nová vláda také dává od samého začátku najevo, že občané této republiky jsou jí zcela ukradení. Je to snad jediná vláda, která nijak neřeší astronomické zdražování nejen energií, ale prakticky všeho. Tedy ano, pomohli přesně těm, co sedí už 30 let doma na dávkách a natahují ruce. Nikomu jinému. A další voliče si zřejmě chce tato vláda již velmi brzy dovážet z Afriky a zemí Středního a Blízkého východu.

Ihned po nástupu ke korytům se vláda postarala hlavně o svoje kamarádíčky a spolustraníky, ale také o koryta pro všechny vládní strany, včetně pouhých 4 Pirátů. Vláda tak namísto šetření zřídila zcela zbytečná ministerstva i s patřičným aparátem. Vzhledem k tomu, že vládě pochlebují i mainstreamová média, tak ta tento počin samozřejmě jednohlasně schválila.

Poté přišel totalitní pandemický zákon, jehož původní podoba by se dala nazvat kopií zmocňovacího zákona 3. říše. Neměl být ani časově omezen a šílenosti v něm implementované vypadaly, jako kdyby jej dával dohromady nějaký sadista, který si libuje v týrání nevinných občanů. Jen díky některým pozorným odborníkům a jejich protestu i protestu SPD nakonec došlo k přepracování, ale i tak jde o nástroj totalitní moci, který byl schválen na objednávku WHO. Ukončení platnosti v listopadu jen potvrzuje, že hodlají využít období respiračních onemocnění pro jeho další prodloužení.

Tato vláda nám chce také protlačit – a to co nejdřív – možnost korespondenční volby. Praxe z USA nebo Rakouska ukázala, jak skvěle lze těmito hlasy manipulovat a falšovat volby.  Není náhoda, že například Francie korespondenční volby před časem zrušila a další země o tom uvažují.

Vrcholným projevem totalitních manýrů pak bylo zavedení cenzury – symbolicky 25.2., snad aby nám dala vládní partička najevo, koho vládu chce „kopírovat.“ Po zavedení totalitní cenzury a po schválení pandemického zákona nám tak dala vláda najevo, že Ústavu považuje za hodnou použití tak maximálně coby toaletního papíru.

Upozorňuji, že naši vládu si vzali za příklad pouze na Slovensku, nikde jinde žádné alternativní weby neblokují. Jde tedy o „československou“ specialitu. Ve všech dalších zemích si jsou vědomi, že zablokováním alternativních webů by došlo k porušení Ústavy, neboť všechny evropské země mají ve svých ústavách zahrnutu i Listinu základních práv a svobod. Za tento protiústavní krok mohou nyní weby vládu i soukromou firmu, která překročila své kompetence, zažalovat. U nás již podle mých informací k nějakým žalobám dochází.

Posledním počinem naší vlády, který ukazuje, jak moc miluje totalitu a uzurpování si moci, je zavedení nouzového stavu pod pláštíkem přijímání ukrajinských uprchlíků. Naše vláda se tak připojila k Itálii, kde šílená covidistická vláda prodlužuje nouzový stav stále dokola, přičemž nedávno jej prodloužila až do června. Ale tam je výmluvou covid. Zajímavé je, že země, které jsou v první migrační zóně – tedy země, které s Ukrajinou sousedí – nouzový stav většinou nezavádí.

Jistě by se dalo i bez nouzového stavu zorganizovat vše tak, aby bylo možné příchozí rychle ubytovat. Mnozí zde mají příbuzné a známé, přičemž ubytování v různých beztak nyní prázdných hotelích, penzionech či ubytovnách by neměl být problém. Navíc mnozí občané, kteří mají prázdné byty, je nabízejí často i zdarma. Podle mých informací k nám nepřichází o nic víc Ukrajinců, než do podobně velkého Rakouska a mnohem méně než do Německa, kde navíc zažívají i nápor multikulturních obohacovačů, zejména z Afriky a Afghánistánu.

A jsme-li u Německa, tak to před 7 lety přijímalo naráz statisíce lidí, během pár měsíců se jednalo o milion, za roky 2015-16 celkem asi 2 miliony. A nebyl kvůli tomu nouzový stav.

Vláda sice tvrdí, že nouzový stav se nás netýká. Ale i to může být lež podobně, jako v případě pandemického zákona, o jehož hlavním účelu – jak již dnes víme – nám vláda lhala. Nouzový stav totiž například znamená automaticky vyšší tresty. A nejsem si jista zda dokonce neumožňuje – máte-li příliš velký byt – vám do něj  bez ptaní kohokoli nastěhovat.

Jedno ovšem každopádně umožní nouzový stav s naprostou jistotou; přihrávat kšeftíky a předražené zakázky rodinným příslušníkům a kamarádíčkům a parádně si nakrást tak, jako to dělala i minulá vláda při nouzovém stavu například s respirátory za 700Kč.

Vláda je u koryt teprve pár měsíců, ale za tu krátkou dobu nám už mnohokrát stihla ukázat, že totalita je jí smýšlením mnohem blíž než vládními politiky neustále omílaná demokracie. K té mají asi stejně blízko jako Gottwald, jehož významné datum si zvolili k počátku zřejmě postupně zaváděné cenzury…

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*