Odpojování webů bylo v plánu dlouho
Sdílet článek:

Co si Libor Vondráček myslí o odpojování webů? To zjistíte v rozhovoru na XTV.

Jak pohlíží předseda Svobodných a právník Libor Vondráček na ukrajinskou krizi? Na jaké straně stojí? Má coby právník nějaké zdůvodnění či vysvětlení pro to, co Putin provedl? Proč Rusko, potažmo ruský prezident, bombarduje civilní obyvatelstvo? O co Putinovi jde?

„Rozhodně jsem vždy na straně toho, kdo je napadený, a v tuhletu chvíli Rusko vpadlo na území Ukrajiny, takže nemohu být na jiné straně nežli na straně Ukrajiny,“ odpovídá na úvodní otázku Libor Vondráček.

Jak si jako právník vysvětuje, že Rusko vpadlo na Ukrajinu? „Když se člověk podívá na to, co aktuálně komunikují ruští politici ve své televizi, tak se snaží argumentovat precedentem, kdy právně – minimálně v počátku – odkazovali ke Kosovu. Když jsme toto probírali poměrně hodně i v rámci studia (práv, pozn. red.), tak jsme vnímali, že je to vybočení z toho, co bylo tradicí.“

„Rusko toho právě využívá. Snaží se říct, že když to prošlo v Kosovu, mělo by to projít i v Doněcku a Luhansku. Kdybychom se dívali jenom na tyto dva případy, tak jsou si hodně podobné,“ konstatuje Libor Vondráček. „Ale to, co se dělo v minulosti špatně, neznamená, že budeme zavírat oči, když se to děje nyní.“

 

Svobodní

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

 1. Tak jsem si přečetl na hovínkách:
  “Bohužel je v Rusku zdeformovaný mediální prostor, režim se snaží udělat vše pro to, aby měl informační monopol, a o válce hovoří jen jako o speciální operaci na území Ukrajiny.”
  No ještě, že u nás máme svobodu projevu…

  A dále:
  “Režim nastoupil i proti médiím, které roky toleroval, jako např. Echo Moskvy nebo televize Dožď. Ty jsou od úterý zakázané (ve čtvrtek pak obě společnosti uvedly, že svou činnost ukončují – pozn. red.). Putinův režim má v informační oblasti naprostou dominanci.”
  No, vidíte, a u nás všechny opoziční servery běží…

  A do třetice:
  “Teď se na ruskou společnost řítí nový zákon, který má kriminalizovat šíření lží a nepravd o válečném tažení na Ukrajině. Trest má být do výše patnácti let odnětí svobody. Tedy patnáct let za to, že řeknete, že na Ukrajině probíhá válka. Je to ultimátní klacek na svobodu slova.”
  Tak. A my se tady čertíme, že nám soudruh prokurátor za nepohodlné názory vyhrožuje směšnými třemi roky…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*