Glosa MM: Politici se tváří, že vládnou a úředníci si je vodí jako loutky
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Zpráva o tom, že se mluvčí pražského magistrátu „dočetl“ o uzavírce Libeňského mostu, má vysokou vypovídací hodnotu.

Podle ekonomické analytičky Lenky Zlámalové hovořil prezident Petr Pavel ve svém novoročním projevu o přijetí eura na radu miliardáře a majitele firmy Eurowag Martina Vohánky. „Existuje skupina angažovaných podnikatelů, kteří hodně přispívali na kampaň Petra Pavla, a jeden z nich, Martin Vohánka z Eurowagu, toto prezidentovi poradil.“ Podle Zlámalové nejde nutně o projev lobbingu za byznysové zájmy. „On chce být podnikatel správňák, který posouvá zemi evropským směrem, je to jeden z financiérů Deníku N, byl to jeden z financiérů prezidentovy kampaně a takhle smýšlí o světě. Nemyslím si, že by to bylo jen čistě pragmaticky kvůli jeho byznysu,“ dodává Zlámalová. Redakce Reflexu nabídla Martinu Vohánkovi možnost se k tomuto tvrzení vyjádřit, kterou se rozhodl nevyužít, a vzkázal, že věc nebude komentovat.
Tolik zpráva z Reflexu. Jeden se pak ptá, k čemu jsou volby, když v posledku rozhodují nevolení v pozadí…

Jedna věc mi velice vadí, a to omluvy poslanců či jiných politiků, když něco řeknou, a pak pod mediálním tlakem couvnou.
Naposledy poslanec Jiří Kobza z SPD, který napsal, že střelec z FF UK Kozák byl produktem inkluzivního progresivistického školství, aby se po mediálním lynči za svá slova omluvil.
Jsem přesvědčen, že člověk, který buď rychleji mluví, než myslí nebo člověk, který zastává nějaký názor, ale pak se za něj pod nátlakem omluví, nemá v politice co dělat. Politika totiž potřebuje přemýšlivé lidi s pevnými postoji a názory, které se nebojí hájit.

Stát zaplatil v roce 2023 bývalým příslušníkům ozbrojených složek na takzvaných výsluhách 12,5 miliardy korun. To je za pět let nárůst o 64 %.
Namísto „stát“ si ovšem dosaďte nás, daňové poplatníky.

Podle listu Die Welt se i v Německu projevuje „globální hněv proti těm nahoře“.
To je ovšem omyl, nejde o hněv proti těm nahoře, ale proti jejich mizerné protilidové politice.

Chcete-li vědět, co je to ryzí pokrytectví, přečtěte si následující řádky.
Polsko nebude deportovat ukrajinské povolance, ale je připraveno vytvořit podmínky, aby odjeli sami, prohlásil šéf zahraničního výboru polského Sejmu Paweł Kowal.

Dále řekl, že deportovat Ukrajince, kteří jsou ve své vlasti vystaveni mobilizaci, není nutné, protože je to nezákonné. Stát je však připraven vytvořit takové podmínky, aby muži sami opouštěli Polsko a vraceli se domů.

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval občany v branném věku, kteří uprchli ze země, aby se vrátili na Ukrajinu. Na tiskové konferenci v Tallinu řekl, že jsou povinni alespoň platit daně, aby „chránili stát“, bez ohledu na místo jejich práce. Dodal, že lidé podléhající mobilizaci, „musí Ukrajině pomáhat“ buď na frontě, nebo penězi.
Jinak řečeno:
Jste si sice všichni rovni, protože tu máme Západem vychvalovanou demokracii, ale pokud máte prachy, tak jste rovnější a můžete se vykoupit a nepadnout za cizí zájmy.

Pokud nejste odkázáni jen na naše media, můžete si přečíst i následující komentář Lucase Leiroze, brazilského člena Centra geostrategických studií:
Míra antiruské paranoie dosáhla ve Švédsku nebezpečného stupně. Tamní politici tvrdí občanům, že se mají připravit na možnou válku s Ruskem v blízké budoucnosti. Dokazuje to jasně, jak západní vlády jednají iracionálně, ignorují realitu a nechápou evropský geopolitický scénář.

Čtenář glos O. S. mi napsal:
Dovoluji si připojit názor k současné kauze ministra Jurečky v souvislosti s tragickými událostmi.
Je zajímavé, že co se týká neukončeného vánočního večírku, řeší se Jurečka (poprávu, protože jako člen koalice „slušnost především“ si nic jiného nezaslouží).
Nikdo ale nezmiňuje 400 „špičkových“ pracovníků státní správy, kteří tam do noci juchali. Jsou to bezmozci nebo špičkoví úředníci? Patrně od každého část.
Hlavně jsou ale „za vodou“. Této části společnosti totiž v dnešní době nic nehrozí. Nemusí se bát o místo, pokud je zrovna někdo nechtyne při krádeži v supermarketu. Jejich výkon se nedá měřit a jejich platy jsou v průměru vyšší než v podnikatelské sféře. Stvořili jsme neodvolatelnou kastu, která v podstatě vládne, protože ti ministerští panáčci, kteří se tam sem tam vystřídají, je nejsou schopni řídit.
Podobná situace je i na radnicích velkých měst. Politici se tváří, že vládnou a úředníci si je vodí jako loutky…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. „…západní vlády jednají iracionálně, ignorují realitu a nechápou evropský geopolitický scénář.“
    Tak nás o té realitě a evropském geopolitickém scénáři poučte, Macku, který jste sežral Šalamounovo houno.
    Vlastně radši ne. Z těch keců o hodném russácku a zlých Američanech už je mi fakt na blití. Stejně jako z vás a vám podobných…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*