Lhaní i před Ústavním soudem
Sdílet článek:

OTTO KAMM

Několikrát bylo řečeno současným ministrem financí, že pokud by nedošlo k snížení zákonné valorizace červnových důchodů, že by to stálo naši společnost v roce 2023 … 20 miliard a v budoucnosti téměř 400 miliard. Tato nehorázná lež zazněla veřejně několikrát a to dokonce i před ústavním soudem.

Nezákonným retro rozhodnutím bylo skutečně ušetřeno přibližně 20 miliard. Toto rozhodnutí bylo navíc přijaté bez obvyklého projednání sněmovnou – v nouzovém režimu.

Ale hrozilo do budoucnosti skutečně zatížení státního rozpočtu o 400 miliard pro důchodce ? Ale kdeže. Pohodlná hlasovací většina pětikolky ve Žvanírně i v Konírně zajistí – když si to usmyslí, že důchodci nedostanou třeba pět let navíc ani korunu. Je možné, že by to chvíli trvalo, ale nakonec by to prosadili, a to dokonce i tehdy, kdyby fešácký prezident s tím nesouhlasil. Takže argument o nějakém dalším zatížení státního rozpočtu v budoucnu je blbost.

Problém je v tom, že ministr financí se rozhodl (určitě na něčí pokyn), že k tomuto kroku dojde až po prezidentských volbách, protože strach z toho, že by nebyl zvolen generál, byl hodně velký. Takže došlo k nezákonnému retro postupu.

Byly slyšet i hlasy žádající odvolání ministra financí. Jak se vyjádřil jeden člen pětikolky, ministr financí odvolat nejde, protože má „odpracováno“ (zásluhy o volební vítězství). Co dodat ?

Nic. Počítá se s tím, že všichni budou mlčet, souhlasit. I Ústavní soud.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (47 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. „Počítá se s tím, že všichni budou mlčet, souhlasit. I Ústavní soud.“
    A taky že budou, ne?
    Nebo???

  2. No to je přece pochopitelné nezbylo by pro Ukradinu, což nacistický protektor nemůže připustit. Budou dělat vše pro to aby znemožňovali i tu sebemenší změnu v česku za pomoci justiční madie. Aber es komm der taag and gott mit unsere.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*