Všichni se zase budeme mít stejně. Stejně blbě
Sdílet článek:
A někteří si zase budou rovnější. Komunisté sice už v PS nejsou, ale důvod k jásotu to není. Na rozdíl od budoucího ministra vnitra pana Rakušana se z toho zas tak moc neraduji, protože komunistické myšlení a praktiky nezmizely.

Ano, komunisté už v Poslanecké sněmovně nejsou, ale levičáků je v ní spousta. Neříkám, že to je špatně. Dělení na pravici a levici bylo v minulosti v tržní společnosti legitimní. Dnes už toto dělení je pouze na papíře. Schválně. Kterou stranu z nové vlády považujete za pravicovou a proč?

Blíží se doba nebo spíš už ji tu máme, kdy ideálem je společnost jednoho správného názoru, který poslušní ovčané musí chtě nechtě respektovat pokud se nechtějí stát občany druhé kategorie. A tím vůbec nemyslím jenom a pouze politikum v souvislosti s covidem i když to se nás teď týká ze všeho nejvíc.

Neočkovaní na tom budou od pondělka podobně jako svého času židé v nacistickém Německu. A není zásadního rozdílu mezi vládou v demisi a tou, která se teprve chystá vládnout. Kromě toho, že premiérem nebude Babiš.

V programovém prohlášení nové vlády to sice není nikde napsáno, ale mám obavu, že se blížíme k tomu, že ideálem je, abychom všichni uvažovali stejně. Nejenom tady v Česku ale minimálně v celé té slavné EU. Abychom se radovali ze stejných věcí, abychom byli zarmouceni jen z povolených smutků, abychom toužili po zelené budoucnosti a hlavně, abychom mysleli správně. A o tom, co je správně, se nebude rozhodovat prioritně ve vašich hlavách nebo ve vašich rodinách, nýbrž ve školních osnovách a ve hlavách dobře placených státních úředníků loajálních vládnoucí moci.

Teď tady napíšu myšlenku, která se mi dlouhodobě honí hlavou, a se kterou většina čtenářů asi nebude souhlasit, ale mám takový pocit, že nacistické myšlení a to moderní proevropské má hodně společných rysů. A že současní liberální demokraté mají mnoho společného s praktikami komunistů a socialistů. Demokracie se vždy vyznačovala pluralitou názorů s tím, že se realizuje vládou většiny. Bohužel ta demokracie s přívlastkem liberální svobodnou diskuzi neumožňuje, protože je tolerantní pouze k těm “správným” názorům.

Netvrdím, že jenom já mám ty správné názory a postoje, ale chci mít možnost je svobodně hlásat resp podle nich žít. Už jsem to zažil na vlastní kůži, kdy nám říkali co je správně a co ne. Před více než 32 lety. A historie se opakuje…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. To, že ve vládě není žádná pravicová strana, vůbec neznamená, že by zmizelo dělení na levici a pravici. Pokud někdo tvrdí, že dělení na levici a pravici už neexistuje, je to levičák. Levici a pravici jednoznačně určuje přístup ke kolektivismu a individualistmu a tento rozdíl nikdy nezmizí, nemůže.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*