CNN propustila tři zaměstnance za to, že přišli do práce nezaočkovaní
Sdílet článek:

CNN propustila tři zaměstnance za to, že se dostavili do kanceláře nezaočkovaní proti covid-19.

Všichni zaměstnanci pracující v kancelářích společnosti nebo v terénu musejí být plně očkováni. Ředitel CNN Jeff Zucker ve čtvrtečním sdělení zaměstnancům uvedl, že kabelová zpravodajská stanice v tomto ohledu uplatňuje „politiku nulové tolerance“ a tři zaměstnance propustila poté, co zjistila, že v uplynulém týdnu chodili do kanceláře neočkovaní.

„Abyste mohli přijít do kanceláře, musíte být očkovaní. A musíte být očkovaní, abyste mohli pracovat v terénu, s ostatními zaměstnanci, bez ohledu na to, zda vstoupíte do kanceláře, nebo ne, tečka,“ uvedl Zucker.

Zaměstnanci CNN zatím nemusejí předkládat doklady o tom, že jsou plně očkováni proti covidu-19. Firma se spoléhá na to, že budou čestní. Předložení očkovacího průkazu nebylo dosud povinné, ale to se může do budoucna změnit, avizoval ředitel firmy.

Zucker ve své zprávě dodal, že v budoucnu může mateřská společnost CNN, WarnerMedia, zavést formální proces, který by po zaměstnancích vyžadoval předložení dokladu o očkování.

Plánované datum návratu do kanceláří kabelové televize bude také odloženo ze 7. září na „začátek až polovinu října“ kvůli nárůstu případů nemoci ve Spojených státech. Většina amerických kanceláří CNN v současné době funguje na dobrovolné bázi pro ty, kteří jsou plně očkováni.

Také další tiskové organizace včetně The Washington Post, The New York Times a Politico vyžadují od zaměstnanců očkování proti covidu-19 jako podmínku zaměstnání nebo pokud se chtějí vrátit do kanceláře.

Skupiny na ochranu občanských svobod a republikáni označují očkovací pasy za protiústavní. Tvrdí, že porušují základní občanské svobody včetně práva na soukromí a že tyto systémy by vytvořily společnost rozdělenou na dvě kategorie – očkovaní a neočkovaní.

Spojené státy v pondělí dosáhly cíle prezidenta Joea Bidena aplikovat alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu-19 sedmdesáti procentům dospělých Američanů. Podařilo se to s měsíčním zpožděním. Biden chtěl původně cíle dosáhnout do 4. července.

řeloženo z původního článku newyorské redakce

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Je to dobré, zatím je jenom vyhazují z práce. Dalším krokem bude zřejmě viditelné označení odmítačů, samozřejmě v zájmu zodpovědných, aby se těm nebezpečným mohli vyhnout. Označení samozřejmě nemohou v zájmu veřejného zdraví navštěvovat taková veřejná místa jako jsou kina, divadla, muzea a výstavy. Bude asi také třeba vyhradit pro ně hodiny, kdy si budou moci nakoupit základní potraviny. Pokud se tato opatření ukáží jako nedostatečná, bude zřejmě v zájmu zdraví všeholidu nutné soustředit odmítače do převýchovných táborů, kde budou nenásilně a humánně přesvědčováni o svých omylech a uváděni na pravou víru. Žijí ještě pamětníci, kteří výšepopsané know-how znají z praxe.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*