CNN si stěžuje, že jejím zprávám nikdo nevěří




Sdílet článek:

Nezávislý novinář má desetkrát větší sledovanost než CNN. Nejlepší mozky CNN stále nemohou přijít na to, proč tomu tak je. Podle nich je velký problém, že ho lidé poslouchají. A zajímavá otázka od hráče fotbalu.

Mediální scéna v USA řeší kauzu moderátora Joe Rogana a jeho rozhovory se dvěma lékaři. J. Rogan je bývalý zápasník, herec a nyní moderátor své vlastní show, která je ke stažení na platformě Spotify. V nedávné době se dostal na přední stránky novin díky rozhovorům se dvěma lékaři, kteří mají jiný názor na řízení pandemie.

Jedním z nich je R. Malone, jenž je jedním z objevitelů mRNA metody očkování a jehož jméno je uvedeno ve veřejné databázi u devíti patentů přímo či nepřímo souvisejících s mRNA metodou.1 Druhým byl kardiolog P. McCullough, pod jehož jménem je ve veřejné databázi uvedeno 864 recenzovaných článků v prestižních lékařských časopisech.2 I při rychlém srovnání je zřejmé, že je to značný počet.

Zakažte to!

Sledovanost rozhovoru J. Rogana s oběma lékaři dosáhla desítek milionů a byla násobně vyšší než nejsledovanější pořady na kabelových televizích. Bez toho, aniž by kdokoliv řekl, v čem jsou názory obou lékařů nesprávné, se okamžitě objevily hlasy volající po cenzuře. Sám Bílý dům ústy svého šéflékaře prohlásil, že můžeme mít tu nejlepší zdravotnickou expertízu, ale ta nepomůže, když lidé nebudou mít přístup ke správným informacím.

Platforma Spotify následně upravila svoje podmínky pro zveřejňování zdravotnických informací. J. Rogan nejprve řekl, že jen dává prostor zajímavým lidem, aby vyjádřili své názory, a že rozdíl mezi dezinformací a informací je dnes v mnoha případech pouze otázka času. Poté se omluvil a řekl, že je otevřený změnám a že může zvát i experty zastávající většinové názory.

CNN: Lidé nám nevěří!

V televizním zpravodajství CNN z tohoto měsíce zaznělo doslova: „…lidé jsou v zásadě naštvaní, že nejsou schopni zastavit posluchače J. Rogana, kteří chtějí poslouchat zprávy, které jsou pro ně špatné. Spotify ho může zítra zrušit, ale nic se nestane, lidé ho stále budou poslouchat a stále nebudou věřit médiím hlavního proudu. A to je děsivé.”

Nebo: „Přemýšlejte o velkých firmách jako CNN, které mají medicínská oddělení a tvrdě pracují, aby si ověřily informace. A pak tu máme J. Rogana, který si to prostě vymyslí za pochodu, a protože mu věří lidé, kteří nevěří firmám jako CNN, máme tady problém větší než je Spotify.”3

Na závěr zaznělo: „Ne všechny názory jsou si rovny.”

Jednoduchá otázka

Superstar amerického fotbalu A. Rogers zareagovala jednoduchou otázkou: „Kdy v historii lidstva byla strana, která cenzurovala a pokoušela se lidi umlčet nebo je odstranit z veřejného života, na té správné straně?”

Protože Google ví vše, je možné se zeptat. Při zadání hesla dobrá nebo prospěšná cenzura je podle Googlu nejlepší článek z floridské univerzity, který tvrdí, že nenávistná řeč je antiřeč.

Při zadání hesla cenzura se zobrazí stovky odkazů. Zde je jejich náhodný výběr.

V roce 35 n.l. zakázal římský císař Caligula čtení Homérovy Odyssey, neboť by se lidé mohli nadchnout pro svobodu.4

Čínský císař Š’-chuang-ti vyřešil v roce 213 před n.l. kritiku na svoji adresu tím, že nechal spálit téměř všechny existující knihy a popravit učence, kteří ho kritizovali. Další rok nechal zazdít 460 konfuciánských učenců. Proto mají historici problém, když chtějí zkoumat historii Číny před rokem 213. Chybí jim písemné podklady.5

V roce 1526 nechal londýnský biskup spálit všechny výtisky anglického překladu Starého zákona, který byl vytištěn v Německu a propašován do Anglie. Pouze církev má mít právo vykládat, co je v Bibli napsáno, tvrdili církevní hodnostáři.6

V roce 1559 sestavil papež Pavel IV. seznam Index Librorum Prohibitorum, seznam zakázaných knih, který byl další staletí doplňován. O téměř 200 let později se na seznamu ocitl Robinson Crusoe, v dalším století novela V. Huga Les Misérables.7

V roce 1992 vypálily srbské jednotky národní knihovnu v Sarajevu a střílely po každém, kdo chtěl knihy zachránit.8

Šéf CNN rezignoval

Navíc nejvyšší šéf CNN J. Zucker tento týden odstoupil z funkce. Údajně poté, co na něj vyhozený reportér A. Cuomo prozradil, že má poměr se svojí kolegyní. Podle jiných zdrojů po tlaku akcionářů nespokojených s trvalým poklesem sledovanosti.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*