Blíží se dohoda mezi Izraelem a Hamásem?
Sdílet článek:

INN

Podle vysoce postavených zdrojů se izraelská delegace vydá na cestu, „pouze pokud Hamás odpoví, že existuje potenciál pro jednání“.

Arabská média informovala, že Hamás souhlasil s egyptským návrhem dohody o příměří a výměně rukojmích a že USA „poskytly záruky za ukončení války a stažení IDF z Gazy“.

V neobvyklém oznámení ze sobotního rána diplomatický zdroj rychle upřesnil, že „Izrael rozhodně nebude souhlasit s ukončením války v rámci dohody o propuštění našich rukojmích“.

„Jak rozhodl diplomatický ešelon, IDF vstoupí do Rafáhu a zničí prapory Hamásu, které tam zůstávají, ať už dojde k dočasné pauze za účelem propuštění našich rukojmích, nebo ne.“

Vysoce postavené zdroje rovněž uvedly, že izraelská delegace vyrazí, „pouze pokud bude ze strany Hamásu odpověď, která ukáže, že existuje potenciál pro jednání“.

Ministr Benny Gantz tuto zprávu odmítl a řekl: „Oficiální odpověď na dohodu zatím nepřišla. Až ji obdržíme – sejde se kabinet řídící válku a projedná ji. Do té doby navrhuji, aby ‚diplomatické zdroje‘ a všichni rozhodující činitelé počkali na oficiální aktualizace, jednali klidně a nepropadali hysterii z politických důvodů.“

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*