Morellova medvědí služba americké demokracii
Sdílet článek:

Za koordinátora podpisové akce, ve které zpravodajská komunita označila „notebook Huntera Bidena“ tak, že „nese všechny klasické znaky ruské informační operace“, byl označen bývalý šéf CIA Mike Morell.

Morella asi měsíc před prezidentskými volbami v roce 2020 požádal současný ministr zahraničí Antony Blinken, tehdejší vysoký představitel prezidentské kampaně Josepha Bidena, aby zahájil speciální operaci za účelem zdiskreditovat příběh o přenosném počítači Huntera Bidena.

Více než 50 bývalých vysokých zpravodajských úředníků pak těsně před volbami podepsalo dopis zpochybňující původ příběhu New York Post o notebooku z pekla.

Dopis si můžete přečíst zde.

Celou antiTrumpovskou kampaň z roku 2020 začaly vyšetřovat hned dva výbory Sněmovny reprezentantů USA. Jim Jordan, předseda Výboru pro soudnictví se přidal k Michaelu Turnerovi (oba jsou z Ohia), předsedovi Výboru pro zpravodajské služby a zaslali předevčírem Blinkenovi dopis s žádostí o vysvětlení celé záležitosti.

Ačkoliv je Sněmovna reprezentantů USA pevně v rukou Republikánské strany, prakticky toho nezmůže vůči současnému ministru zahraničí nic moc. Jediná šance, jak z celé záležitosti pro republikány   něco vytěžit, je Blinkena předvolat a vyslechnout. Před Kongresem musí demokrat Blinken vypovídat pravdu, jinak se může dopustit celé plejády trestných činů.

Dokumentaci ze Sněmovny reprezentantů USA si můžete prostudovat zde.

Dnes je již jasné, že z opravy nevyzvednutý notebook skutečně patřil Hunteru Bidenovi. Pevný disk prověřila FBI i dlouhá řada uznávaných expertů. Problém s autentičností laptopu tedy sice není, ale je jasné, že soukromé informace o milenkách, videa a fotografie z večírků a jiné prasárny zakrývají mnohem závažnější skutečnosti. Jednak jde o kriminální podhoubí Hunterovi obchodní činnosti a jednak o praktiky politického vlivu tehdejšího viceprezidenta Josepha Bidena. Ten evidentně  nejenže věděl o obchodech svého syna, ale především byl pevnou součástí společného plánu. Joseph Biden zneužil svého mocenského postavení, aby zakryl kriminální aktivity syna a současně z nich měl osobně majetkový prospěch. Tato praxe znepokojuje všechny rozumné Američany. I když to všechno Američané v obrysech tak nějak tušili, netušili však drzost a rozsáhlost aktivit rodiny Bidenů, včetně úzkého přátelství s nepřáteli USA.

Na obrázku vidíme Michaela Josepha Morella (64), bývalého ředitele CIA. V této funkci byl od listopadu 2012 do března 2013. Předtím po tři roky zastával funkci zástupce ředitele.

Po útocích z 11/9 působil jako hlavní analytik prezidenta George W. Bushe. Ze CIA odešel v roce 2013. Od ledna 2014 pracoval pro CBSNews, jako mediální znalec špionského prostředí.

Ránou pod pás pro něj bylo prohlášení firmy Computer Forensics Services z listopadu 2022, že zveřejněná data z notebooku Huntera Bidena patří bezesporu jemu. Tím utrpělo především Morellovo zdaní nestrannosti, na kterém si v mediálním prostředí velmi zakládal (a z čeho se vypočítávala jeho výplata v CBSNews).

Proč republikánům právě teď prozradil účast Blinkena na snaze ututlat informace z Hunterova notebooku, je zatím těžké vysvětlit. Buď je na smrt nemocen a trápí ho špatné svědomí nebo se zbláznil nebo to má odvést pozornost od něčeho ještě mnohem závažnějšího – tak si vyberte.

Konzervativní noviny

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*