Rozumná pravice
Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Gert Wilders, kterého mainstream kvalifikuje jako pravicového populisty, nečekaně dostal ve volbách s 37 mandáty v 150 členné poslanecké sněmovně relativní většinu. Jeho strana Pvv s 25% hlasy zdvojnásobila oproti volbám 2021 počet hlasů. Druhá skončila koalice labouristů a zelených s 25 mandáty, třetí liberální Vvd s 24 mandáty. Relativní většina otevřela Wildersovi cestu k vládnutí, i když dojednat s dalšími stranami většinu 76 poslanců bude těžký úkol. Wilders v roce 2006 kvůli nesouhlasu s imigrační politikou opustil liberální Vvd a založil stranu Pvv. Na prvním místě Holandsko, boj proti islamizaci země a proti masové imigraci jsou klíčovými programovými body strany. Pvv je velmi kritická k EU, navrhuje organizovat referendum o setrvání Holandska v EU, chce vrátit právu asylu tradiční rozměr a nechápat je jako bránu do Evropy pro desítky milionů muslimů. Pvv hlásá, že není třeba se bát oteplování, které má původ v přirozených planetárních cyklech, evropská energie by měla stavět na mixu fosílních a jaderných zdrojů. Wilders se často ztotožnuje s postoji klasické sociální demokracie, obzvlášť k pracujícímu segmentu společnosti a důchodcům.

V Holandsku se po 7. srpnu konala obrovská demonstrace muslimských obyvatel na podporu Hamasu, Wildersovo vítězství přišlo v poslední chvíli. Mainstreamové partaje jsou u konce s dechem, nejsou schopny uchopit žádný podstatný problém, který tíží evropské země. V západní Evropě je dlouhodobým tíživým problémem masová migrace, která mění charakter zemí přímo před očima obyvatel. Dlouhé roky evropskounijní mainstream zastíral důsledky a sugeroval lidem, že stát a ekonomika bez masové imigrace nemohou existovat. Tento princip je jedním z hlavních pilířů evropskounijní ideologie. V západní Evropě pomalu nezabírají mainstreamové mediální manipulace a prosazuje se vědomí, že nacionalismus Wilderse, le Penové a AfD a jejich postoje k Rusku, Číně a USA nejsou ničím extrémním, ale přirozeným a legitimním politickým postojem, který má blízko k de Gaullovi. V krizových okamžicích doby se nakonec projeví přirozená národní intuice a šanci vládnout dostane národní pravice.
Wilders navrhuje zakázat Korán a zavřít většinu mešit, pokud bude chtít vládnout, musí jít do koalice s umírněnějšími strany a revidovat některé programové body, což je přirozené. U Wilderse se nedá předpokládat, že by úplně obrátil a zradil program, jak praktikuje Meloni. Korán se nemusí zakázat, ale trochu modernizovat, jak radí Eric Zemmour. Evropská národní pravice dnes už vyspěla a navrhuje přesvědčivou a realistickou alternativu v ekonomice, sociálních a bezpečnostních otázkách. Frankfurter Allgemeine reportuje, že nad Wildersovým vítězství a šancí vládnout lamentují velké holandské koncerny.

Především dva aspekty je těžce zneklidňují. Možná změna v klimatické politice vlády a odbourání zelených subvencí a omezení imigrace. Subvence velkým podnikům na zelenou transformaci ekonomiky jdou do miliard a to chce Wilders zastavit. Už současný ministerský předseda Rutte vyjádřil velké zklamání nad tím, jak velké zisky koncerny vykazují.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Tak pravice už “vyspěla”?? Rozuměj- už vykličkovala cestu mezi socansko- oligarchistickým bordelem? Tomu se, soudruzi, říká v moderním pojetí “vyspět”. Co na to říct:. Děkujem!

  2. P.Mužete zkusit jiný bordel.Na světě jich je.Jinak řikat kapitalistum kteři rvou delnika na kusy soudruzi, je jaksi mimo mísu.Soudruzi relaneho socialismu meli rudou knižku,ktera z nich dělala obcany první třidy s přednostnimi naroky na všechno.Bylo jich 1 500 000. No a ten zbytek byl do počtu až co zbude.Dneska se Vam s tou knižkou nikdo chlubit nebude.Oni nic,oni muzikanti tè doby.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*