V Evropě naštěstí existují země, které nejsou tak hloupé jako Německo
Sdílet článek:

JOSEF NOŽIČKA

Pevně doufám, že nejenom příklad německého odstavení jaderných elektráren se v České republice následování nedočká.

Pro ty, které titulek mého dnešního článku pobouřil a chystají se ihned psát do diskuse rozhořčený příspěvek: jde de facto o slova, která použil uznávaný německý klimatolog a bývalý ministr zemské vlády v Hamburku, profesor Fritz Vahrenhort, když v jednom rozhovoru před dvěma lety na otázku, související s nesmiřitelným bojem německých politiků proti jaderným elektrárnám, doslovně odpověděl: „Díkybohu jsou v Evropě ještě i jiné země, které nejsou tak hloupé jako my. Například Česká republika. Nebo Polsko nebo Nizozemsko, samozřejmě Francie. Finsko právě zprovoznilo novou jadernou elektrárnu a plánuje stavbu druhé a pak ještě třetí.

Jak ti, co sledují společenské dění, asi vědí, bojovníci proti jaderné energetice v zemi našeho západního souseda skutečně dosáhli toho, že letos v dubnu byla v Německu odpojena od sítě poslední jaderná elektrárna. Navzdory složité energetické situaci v Evropě, spojené zejména s již téměř rok a půl běžící válkou na Ukrajině, se tak Němci rozhodli vsadit výhradně na obnovitelné a ekologicky energetické zdroje. Podle názoru spousty lidí to není šťastní cesta, nicméně slova, která pronesl profesor Vahrenhort, by byla trefná i na řadu jiných věcí, ke které se v nejpočetnější zemi Evropské unie v poslední době odhodlali.

Začnu tím, co vyvolalo u řady lidí nevěřícné kroucení hlavou v nedávné době, a čemu se již věnovali i někteří mí zdejší kolegové blogeři: totiž informací o tom, že německá vláda dokončuje a připravuje ke schválení zákon, který umožní změnit oficiální záznam o pohlaví aktem pouhého slovního prohlášení. Možnost měnit pohlaví mají přitom mít všichni němečtí občané, starší 14 let, každý rok (viz odkaz zde). Co všechno takto šílený nápad může vyvolat, pokud bude opravdu bude uveden v praxi, raději ani nedomýšlet…

Jako by se němečtí pokrokoví politici a „progresivisté“ nepoučili tím, co všechno například způsobila masová migrace obyvatel ze severní Afriky a Blízkého východu do Evropy v období od roku 2015, které výrazně napomáhala tehdejší německá kancléřka Angela Merkelová. Jako namátkový příklad bych uvedl i v našich médiích nedávno publikovanou zprávu o násilí na některých německých koupalištích vůči tamním ženám, které mají na svědomí výhradně muži arabského a afrického původu. Kvůli tomu i přes aktuálně panující vedra někteří provozovatelé svá koupaliště raději ponechávají zavřená.

Další případ ze země našeho západního souseda, nad kterým jsem nevěřícně kroutil hlavou, byla nedávná zpráva o tom, že v Německu i Rakousku začínají na některých hřbitovech pěstovat ovoce a zeleninu na opuštěných hrobech. Dle slov předsedkyně Svazu německých hřbitovních zahradníků případní konzumenti nemusí mít jakékoliv zdravotní obavy, neboť žádná plodina není zakořeněna tak hluboko, aby se dostala do kontaktu s lidmi nebo jejich ostatky, kteří jsou pohřbeni na hřbitovech. Přesto se však ptám: koupili byste si od někoho takto vypěstované ovoce či zeleninu? Já tedy rozhodně ne…

Vším, co jsem v tomto blogu napsal, samozřejmě nepopírám to, že Německo stále patří mezi státy s nejvyšší životní úrovní v Evropě, a nejenom Češi mohou německým občanům závidět například výši jejich průměrných výdělků. Na druhou stranu však pevně doufám, že žádná z věcí, které jsem v mém dnešním blogu zmínil, se v České republice ještě dlouho následování nedočká. Byť i u nás by se nejspíš našli nějací „progresivisté“, kterým by se docela zamlouvaly…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

 1. Polsko podalo u Evropské komise stížnost na Německo kvůli nelegálně dovezenému odpadu. Jde o první krok v řízení před SDEU, oznámila ve středu ministryně klimatu a životního prostředí Anna Moskva. Polská vláda apeluje na Německo, aby „odneslo odpadky“.-26,7,2023
  https://www.money.pl/gospodarka/polska-skarzy-na-niemcy-do-ue-apelujemy-o-zebranie-smieci-6923711993773024a.html
  !!Co ti šmejdi u nás ,učinili něco taky? Už to u nás taky dlouho víme, že se to vozí i k nám? Nic…že nic, ticho, fialové ticho ..Polská vláda doufá, že Německo odpad odveze bez zbytečného odkladu.
  Čekáme na německé kamiony, které v příštích dnech vjedou do Polska a velkolepě odvezou odpadky – řekla ministryně Anna Moskwa.
  35 000, řekla. tun německého odpadů, na sedmi skládkách, které byly do naší země dovezeny z Německa.—kde skončí?
  Doufám, že skončí zpět v Německu, nebo…že by ho nemčouři… kam převezli a za levno na skládku? !

 2. cituji doslovně-Tady jsou pláže pro ženy proti islámskému obtěžování
  26. července 2023 – 09:13
  Marseillské nábřeží se promění v chráněnou oblast, která bude bojovat nejen s rozšířenou kriminalitou, ale především s cílem zastavit etnické a náboženské napětí
  poklrač
  https://www.ilgiornale.it/news/cronaca-internazionale/marsiglia-app-difendere-spiaggia-donne-francesi-dalle-2187653.html
  Specializovaná aplikace na obranu francouzských žen na pláži před sexistickými útoky , zejména od těch, kteří pocházejí od mužů islámského náboženství . „Safer plage“ je název aplikace spuštěné levicovou juntou města Marseille. Pilotní projekt začal loni a letos v létě se do něj zapojí čtyři nové pláže: Point-Rouge, Bonneveine, Catalans a Corbières. Marseillské nábřeží se promění v chráněnou oblast, která bude bojovat nejen s rozšířenou kriminalitou, ale především s cílem zastavit etnické a náboženské napětí.
  :mail: hmm tak novinka . „Safer plage“ j neustupují, ani náhodou))) -myšleno ironicky Svůj styl života vůbec nemění :))) neee )))) tak si to vsugerujte )))

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*