Co není zakázáno, to je dovoleno




Sdílet článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Normálně dostáváme 40 tisíc korun na devět dětí, popisuje. V pěstounské péči má tři a o další se stará. Všechno jsou to vnoučata, jejichž rodiče jsou ve výkonu trestu.

Před asi 3 roky jsem zveřejnila jak Romové zneužívají dávky a my jim to jak hlupáci tolerujeme, platíme je královsky a ostatní nesmí ani krknout, aby na nás nevytáhli rasismus. Jasně jsem popsala jak postupují při provozování pěstounské péče. Tady ta má potomky v kriminále a tak má vnoučata ve vlastní péči a jestli si myslíte, že je to ojedinělý případ, tak já si to nemyslím. Romové vždy vědí jak podojit dojnou krávu a já jen nevím jestli se mám rozčilovat a nebo je obdivovat za jejich nápaditost jak odlít prachy ze státní kasy, to je z kapes majority.

Proč by chodily do práce, když se to dá udělat jednoduše, lišácky a ještě si pořídit velkou rodinu. Takže platíme nejen pěstounky, ale i ty jejich matky které v té době sedí v base. Na ty totiž platíme taky. No není to paráda? Není, protože je to k nasrání. Ještě si paní napíše, že by jí lidi záviděli a ona nebere skoro 100 000,- ale jen skoro 50 000,-. Taky vás to pobavilo? Kolik lidí na takovou částku dosáhne když řádně pracuje. Někteří se dřou za minimální mzdu a tady se rozhazují peníze matkám a matkách jejich matek co si sedí v base. Ovšem, když to nejde přes basu, tak se potomků úředně zřeknou a zase nastoupí babička chůvička a prachy se sypou.

Seznam konečně napsal něco užitečného a pravdivého. Zde je odkaz na celý článek, protože já jsem ho mírně zkrátila. Pindy kolem sociálky není třeba opakovat pořád dokola.

———————————————————————————————————————

Zdroj: Seznam.cz  Reportéři Seznam Zpráv vypátrali adresátku poštovní poukázky na dávky ve výši téměř sto tisíc korun. Její pravost včetně částky potvrdila. Posměšky šéfa SPD Tomio Okamury jí vadí. Vysvětlila, že nedostává takovou sumu každý měsíc.

96 419 korun. Na nebývale vysokou částku, kterou v polovině srpna vyplatil Úřad práce ženě z Ostravy, upozornil tento týden předseda SPD Tomio Okamura. Zveřejnil útržek poštovní poukázky, na základě které jí dávky vyplatili.

„Z tohoto útržku to vypadá, že se vláda o některé ‚spoluobčany‘ umí postarat,“ rýpl si poslanec do systému sociálních dávek. Vzápětí však příspěvek z facebooku smazal. Objevila se totiž řada tvrzení, že se jedná o hoax a že suma na poukázce je upravená v grafickém programu.

Ženu, které byla částka adresovaná, reportéři ve středu vypátrali v činžovním domě na okraji Ostravy. Pravost poštovní poukázky potvrdila.

Ano, ta složenka je pravá, hledali jsme ji a nenašla se, kýve souhlasně hlavou 58letá Sabína. Zřejmě jsem ji ztratila při stěhování a někdo ji naschvál zveřejnil,“ říká, zatímco vytahuje svůj občanský průkaz, aby potvrdila, že je adresátkou poukázky. Mám devět dětí v péči, dává se poté do vysvětlování výše dávky. Máme to za dva měsíce zpětně. Normálně dostáváme 40 tisíc korun na devět dětí, popisuje. V pěstounské péči má tři a o další se stará. Všechno jsou to vnoučata, jejichž rodiče jsou ve výkonu trestu.

Nechce, aby se objevilo její celé jméno, natož fotografie. Jak říká, už teď má její rodina nepříjemnosti kvůli informacím, které kolují po internetu. Její manžel má problémy v práci.

„Záviděli a mysleli si, že to takhle beru každý měsíc,“ říká Sabína s tím, že zveřejnění poštovní poukázky rodině vadí a vnímá to jako podněcování k nenávisti.

Redakce ověřila pravost složenky i tvrzení ženy současně ze tří zdrojů z okruhu rezortu práce.

Podle úředníků, kteří se sociálními dávkami zabývají, mohou mimořádně nastat situace, kdy dojde k proplacení na první pohled vysokých částek, a to v ojedinělých případech, kdy například příjemce má v pěstounské péči vícero dětí.

V takové situaci může pobírat celý mix dávek: přídavek na dítě, rodičovský příspěvek, příspěvek na úhradu potřeb dítěte, pěstounské dávky a příspěvek při pěstounské péči či i jednorázový příspěvek při převzetí dítěte.

Konkrétně například příspěvek na úhradu potřeb dítěte může představovat 6290 až 9220 korun na dítě za měsíc. Jednorázový příspěvek při převzetí dítěte do pěstounské péče se pohybuje od 10 800 do 13 500 korun v závislosti na věku dítěte.

politikarina.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (50 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Před několika málo týdny jsem se dočetl, že průměrný státní výdaj na 1 vězně činí 1700,- Kč denně. No, neberte to. Průměrný státní výdaj na 1 důchodce je nějakých 20 000,- Kč měsíčně. Čili přibližně třetina výdaje na vězně. A porovnejte, na jaké zabezpečení má vězeň a jaké důchodce: Vězeň nemusí pracovat. Musí mít zajištěnou vyváženou stravu – lékařem kontrolovanou – podle svého věku a zdravotního stavu. Má zajištěnou zdravotní péči, včetně stomatologa, samozřejmě zdarma. Všechna potřebná lékařská vyšetření a ošetření. Má právo pěstovat své koníčky, má k dispozici knihovnu, posilovnu, konzultaci s psychologem, duchovním. Může se vzdělávat, rozvíjet pracovní dovednosti, mladí si mohou doplnit vzdělání – vzdělávací pomůcky zajistí věznice.
    Není tomu tak jen u nás. Je to evropský standart. Již před několika lety jsem četl humorně laděný návrh z Německa, že by se němečtí důchodci měli vyměnit s vězni.
    Před léty byla v Dánsku mezinárodní konference o vězeňství. Součástí byla i exkurze do dánského vězení. Účastníci z Afriky konstatovali, že dánské vězení je luxusnější než hotely u nich.

    • Vězeňskou službu provozuje stát, takže cena 1700 je samozřejmě zbytečně vysoká, protože není tlak na to ji snížit, z cizího krev neteče. Jde o klíčovou věc, argument o výpalném, které používají humanisté k tomu, že se nám dávky vlastně vyplatí. S tím ostatně hodlá přijít i nový ředitel ÚP. Tím je dané, že sociální dávky a vězeňská služba jsou spojené nádoby.
      Samozřejmě řešení je zavřít kohout, dávky vyplácet dočasně, případně ne v penězích a zřídit nějaké charita pointy. Část nepřizpůsobivých se přesune do již nefešáckých kriminálů (kde bez práce nebude posilovna a nikdo se tam nebude chtít vrátit), část emigruje tam, kde je štědřejší sociální stát, a doufám největší část začne normálně pracovat a svoje děti automaticky povede k lepšímu životu

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*