Bojovník Nikita Krylov
Sdílet článek:

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Na Facebooku se objevila fotka profesionálního bojovníka, původem z Ukrajiny, Nikity Krylova, který pozvedá ruskou a ukrajinskou vlajku. K tomu je uveden text: Nikita Krylov, ruský profesionální bojovník UFC ukrajinského původu poté, co zvítězil nad svým soupeřem, vyndal vlajky Ruska a Ukrajiny a řekl: “Někdy se tvůj bratr může mýlit, ale vždy byl, je a zůstane tvým bratrem!” 

Najít na síti zmíněnou fotografii není problém, horší už to je s Krylovým citátem.

Někdy si přejeme, aby to či ono bylo pravda. Možná i je. Možná jsem jen hledal nedostatečně. Takže co víme:

Fotografie byla uveřejněna na webu sportskeeda.com 22.října 2022 u článku Proč vysílání UFC 280 neukázalo ukrajinskou vlajku vedle jména Nikity Krylova? Žádný citát ani důvod proč Krylov pozvedá obě vlajky však v popisku fotografie ani ve vlastním článku nenajdeme.

V minulosti Krylov už několikrát nechtěl být spojován s ukrajinskou vlajkou, ačkoliv z Ukrajiny pochází.

Vysvětlení najdeme v jeho dětství. Krylov vyrostl na Donbasu. Byl svědkem hrůz, které ukrajinské vládní síly používaly od roku 2014 proti obyvatelům jeho oblasti. V roce 2016 v rozhovoru pro Bloody Elbow řekl: „Žili jsme na naší půdě, ale po událostech na Majdanu v Kyjevě nás začali nazývat teroristy a separatisty.“ (https://www.sportskeeda.com/mma/news-why-ufc-280-broadcast-show-ukrainian-flag-beside-nikita-krylov-s-name)

Krylov je nezlomný a odvážný člověk, snad i trochu provokatér, o čemž svědčí, že v Kyjevě nosil na svém tréninkovém dresu ruskou vlajku. Stalo se to krátce po ruské anexi Krymu v roce 2014. Spoluhráči mu vzápětí dali jasně najevo, že již mezi nimi není vítán. Dokonce vyzývali k tomu, aby proti Kyrilovi byla podniknuta „akce“ (1). Jaké akce probíhaly v této občanské válce jsme se tehdy průběžně dozvídali ze západních (zdůrazňuji ZAPÁDNÍCH pro ty, co zase budou vřískat „Sputnik“ a tak) a částečně i z našich médií (2). Dnes se musíme tvářit, že nic takového neexistovalo. Zůstala Alej Andělů, památník dětem, které zemřely na Donbasu při útocích ukrajinské armády v letech 2014-2022. Fakta se nedají jen tak lehce umlčet, přestože česká wikipedie „alej andělů“ vymazala (3).

Po projevech „kolegiální“ nenávisti se Krylov přestěhoval do Moskvy.

Vyhrál 29 z 38 zápasů. V současné době je na šestém místě v oficiálním žebříčku UFC ve své váhové kategorii.

1.https://www.dailystar.co.uk/sport/ufc/ukrainian-ufc-gym-russian-colours-29303601
2. Why Have So Many Neo-Nazis Rallied to Ukraine’s Cause? | Opinion (newsweek.com)
Commentary: Ukraine’s neo-Nazi problem | Reuters
The Herald – Breaking news.
3. (1) HBhistory Team Redakce | Česká Wikipedie před 5 dny vymazala “Alej andělů” | Facebook

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*