Jak se baví inerntet: Prezident Pavel dodatečně podepíše Chartu 77
Sdílet článek:

Na mostě stojí chlap, na krku provaz, na konci provazu šutr. Ženská k němu běží a řve: “Počkejte, neskákejte, počkejte!” Doběhne k němu, strčí mu pytel od brambor: “Tumáte, vemte sebou koťata!”

Deset důvodů, proč se přihlásit do Výměny manželek:
1) Po deseti dnech pobytu u cizích lidí inkasujete 100 000,-Kč a konečně můžete dětem koupit boty a kružítko. Finanční odměna je většinou jediný důvod, proč se do Výměny někdo hlásí. Je ale potřeba vymyslet důvod náhradní, takže pár, který má dohromady pět zubů a dvoje tepláky stojící před svou rozpadlou chatrčí obklopen smečkou deseti dětí z dvaceti předchozích vztahů, tvrdí do kamery, že důvodem, proč se přihlásili, je uhasínající vášeň a touha poznat něco jiného. Dalším uváděným důvodem bývá snaha matky, která většinu času tráví hraním her na mobilu, kouřením a pitím kávy, aby si jí konečně začali vážit a uvědomili si, co všechno pro ně dělá.
2) Konečně se jednou objevíte na druhé straně televizní obrazovky a stáváte se tím pádem celebritou jako je Martin Zounar nebo Pavel Trávníček.
3) Setkáte se s novými trendy v oblasti kosmetiky nebo dentální hygieny a do vaší domácnosti proniknou vymoženosti jako hřeben nebo kartáček na zuby.
4) Zjistíte, jak jste pro celou rodinu důležitá a nepostradatelná – děti a manžel se obvykle přimknou k vyměněné manželce, která se dělá hezkou, neřve, k obědu vaří normální jídlo a ne segedín z konzervy, občas vyluxuje a čte pohádky před spaním. Manžel, který díky nově nastolené domácí pohodě ihned přestává chodit do hospody a házet celou výplatu do automatů, a z hulváta mění se v bodrého dobráka se šroubovákem, se před kamerou kasá, jak nastolí nový řád a Vás vykopne, jestli se to tady do týdne nezmění.
5) Naučíte se spoustu nových společenských her – všechny manželky po příchodu do svého nového působiště začnou hned ode dveří s odhalováním všech nepravostí. Jedním z nich je (kromě nehygienického prostředí, ve kterém ty děti proboha nemůžou žít) absence společného trávení volného času, především prostřednictvím hraní společenských her a výletů. Zatímco doma nemají manželky ani pexeso z tácků od piva, v nové rodině hrají od rána do večera skrabble a monopoly.
6) Zjistíte, jak jsou odolné Vaše malé děti – ve Výměně se často vyskytují osmiměsíční mimina, která zrovna procházejí obdobím zvýšené fixace na matku a je tudíž vhodné je – v rámci otužování a přípravy na krutý a nemilosrdný život – zanechat po dobu deseti dní v přítomnosti cizí a neznámé osoby, o níž bezpečně víte jenom to, že zřejmě urgentně potřebuje peníze na novou střechu.
7) Zjistíte, jak odolné jsou vaše starší děti – ty jsou většinou svědkem toho, jak o Vás nová matka nelichotivě hovoří, před všemi diváky, z nichž většina jsou spolužáci ze třídy, a navíc se na světlo boží vytahuje veškerá rodinná špína od použité vložky za postelí po milostný život rodičů.
8)Podíváte se na místa, o jejichž existenci jste dosud neměly ani tušení. Většinou jde o místa jako Odřepsy u Opolan nebo Karviná – Doly.
9) Přesvědčíte se na vlastní kůži, že při odjezdu na deset dní, během kterých neuvidíte své bližní, je skutečně nutné se usedavě rozplakat bezprostředně po usednutí do auta.
10) Od svého manžela dostanete každopádně pugét a zřejmě budete i požádána o ruku, přestože jste již dvacet let vdaná a z toho devatenáct uvažujete oba o rozvodu. Manžel si totiž již uvědomil, že se nechal zákeřnou náhradní manželkou vlákat do pasti a všechny ty pomluvy, se kterýma bezvýhradně souhlasil, dříve nebo později uvidíte, což by se Vám nemuselo líbit.
11) Stanete se protagonistkou pořadu, u něhož ženy s lahví ferneta vyžehlí dlouho odkládanou hromadu prádla, spravedlivě se pohoršujíce nad tím, co se děje u Vás doma, aby se následně cítily jako dobré hospodyňky, matky a manželky.
Ještě bych dodal, že podle mě nejčastějším požadavkem televize Nova je aby účastníci měli…
Na místo zdravého chrupu jen opálené Františky.

 

Prezident Pavel dodatečně podepíše Chartu 77

Na dodatečném podepsání Charty 77 se na festivalu Trutnoff dohodli bývalí disidenti s týmem prezidenta Petra Pavla.

K samotnému aktu by mělo dojít 28. října 2023 před slavnostním předáváním státních vyznamenání. Podepsání Charty 77 by mělo završit přijetí Petra Pavla mezi osobnosti, které zasvětily svůj život boji za demokracii.

„V roce 1977 mi bylo šestnáct let. Tehdy jsem Chartu 77 skutečně podepsal, ale jenom sám pro sebe v soukromí domova. Ani rodičům jsem o tom neřekl. Snil jsem o nespoutaném životě v undergroundu. Bohužel, za mých studií mi režim neumožnil chartu podepsat oficiálně, stejně jako mnoha jiným. Nyní bych chtěl tento dluh splatit,“ říká prezident Pavel a neskrývá, že se na samotný akt velice těší.

„Máme po 20 letech demokratického prezidenta a jeho podpis by určitě pod Chartou 77 neměl chybět,“ uvádí Otto Rákosník, jeden z bývalých disidentů, který celou akci vymyslel, a dodává: „Je snadné někoho soudit kvůli tomu, co napsal v osmdesátých letech do životopisu nebo co se rozhodl studovat. Ale co ví veřejnost o tom, jaký pan generál skutečně byl a jaké zastával vnitřní postoje?“ pokládá Rákosník řečnickou otázku, aby si posléze sám odpověděl tak, že mnohdy je vnitřní a neokázalý protest cennější než vystupovat proti režimu otevřeně.

Prezident Petr Pavel se od mládí připravoval na kariéru předsedy vojenského výboru NATO a neuvážený podpis pod dokumentem, který byl nenáviděn komunistickým režimem, by mohl jeho cestou za kariérou zkomplikovat. Právě díky svému cílevědomému studiu měl příležitost stát se šiřitelem svobody a demokracie v globálním měřítku pod záštitou NATO.

Představitelé českého disentu si tuto skutečnost uvědomují a prezidenta Petra Pavla už dávno berou jako člověka ze svého středu. Dodatečné podepsání Charty 77 tak bude důležitým aktem, který potvrdí postavení prezidenta Petra Pavla jako osobnosti, která, stejně jako Václav Havel, zasvětila svůj život boji proti útlaku a totalitnímu zřízení.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Já tedy chápu, že prodavači jsou dnes spíš jen podavači zboží, ale přesto mě dnes v masně trochu rozkolísalo, když se mě prodavačka zeptala, který to jsou ty liberecký párky, co chci.
  • České banky se potýkají s masivními výpadky systémů a nedostupností služeb. Vám to možná připadá zábavné, ale já tam mám peníze!
  • Monika Babišová rozzářila západ slunce nad mořem. Ovšem má ještě co dohánět, protože při narození Kim Čong-ila se nad posvátnou horou Pektusan vytvořila dvojitá duha a na obloze se zjevila hvězda.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*