Jaderný konflikt s Ruskem? Z úvah ministerstva mrazí
Sdílet článek:

PZ

Česko se musí připravit na dlouhý a možná jaderný konflikt s Ruskem a také na přesuny velkých celků spojeneckých armád po území republiky a jejich pobyt. To jsou alespoň plány ministerstva obrany v reakci na vývoj konfliktu na Ukrajině.

.
Ministerstvo obrany mění v reakci na konflikt na Ukrajině obrannou strategii, na jejímž základě chce modernizovat armádu a zajistit investice do dopravní infrastruktury, aby dokázala pojmout kolony spojeneckých vojáků a techniky mířící k hranicím Ruska.
.
„V důsledku rostoucí agresivity Ruska je hlavním úkolem české obranné politiky všestranná příprava na dlouhotrvající obrannou válku vysoké intenzity s technologicky vyspělým protivníkem vybaveným jadernými zbraněmi,“ stojí v dokumentu, který by měl v pátek projednat branný výbor Sněmovny.
.
Podle bývalého šéfa armády Jiřího Šedivého postupuje obrana a vláda správným směrem, protože je potřeba připravit armádu i společnost na možný konflikt bez ohledu na situaci na Ukrajině, protože bezpečnostní situace se ve světě zhoršuje a zhoršovat se bude. Zvláště kvůli rivalitě USA a Číny.
.
To doslova vytočilo předsedu strany PRO Jindřich Rajchla, který prohlásil, že pravda ohledně nové obranné smlouvy vyšla konečně najevo, a že ministryně obrany a celá vláda lhali, když tvrdili, že se smlouva nezabývá podmínkami pobytu amerických vojsk na území ČR.
.
„Pamatujete si, jak nás vláda ještě před měsícem ujišťovala, že smlouva DCA s USA rozhodně není o pobytu amerických vojsk na našem území? Tak dnes se tímto vyjádřením Jana Černochová otevřeně přiznala, že nás zcela nepokrytě obelhali. Přesně za tímto účelem totiž ona smlouva zcela evidentně uzavřena byla. A tak se opět jedna dezinformace stala pravdou,” napsal na svém facebookovém profilu Rajchl, který následně vše ještě podrobněji rozebral ve svém vysílání. Záznam celého pořadu můžete vidět níže pod článkem.
.
.
prvnizpravy.cz
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 2,60 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Nesedí za to náhodou někdo v kriminále,kam ho demokrati poslali,když říkal v podstatě úplně to samý,tak že rozšiřuje dezinformace a poplašný zprávy????!!!!!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*