Covidoví klauni u lůžka Lazarova
Sdílet článek:

Hradní crew zjevně zachází při provozování nemocného prezidenta za hranu toho, co se dá označit za vůbec přijatelné. Tento týden publikovali video, kde Zeman podepisuje jakési papíry. Asi si mezi konzumací klobás a meruňkových knedlíků našel čas na nějaký ten státnický úkon. Video bylo natočené amatérsky na nějaké mobilní zařízení, zatímco u Lazarova lože stojí delegace hradních „autorit“. Složení skupiny je různorodé, chybí snad už jen hadí žena s papouškem na rameni a starý Kočka.

Video se dostalo do médií, což bylo pravděpodobně jeho určení. Je na něm vidět nemocí zjevně indisponovaný Zeman, jak v nepřirozené poloze na posteli podepisuje jakési papíry a něco u toho žbrblá podlomeným hlasem. U toho stojí teta ve svetru, hradní „kancléř“ Mynář, předseda sněmovny a nějaký pučmidrát v bundě. Vypadají jako nějaká banda šmejdů, která přesvědčuje důchodce, že si má koupit předraženou sadu hrnců z nějaké vesmírné superslitiny.

Je to zoufalé, nedůstojné a svým způsobem znepokojivé.

Média signature challenge klip převzala a bez velkého ostychu publikovala, místo aby s ním pana „kancléře“ poslala do prdele a lapidárními výrazy tomu komediantovi vysvětlila, že něco takového se nachází zcela zjevně za hranou lidské slušnosti a úcty k soukromí pacienta obecně, přičemž je současně sporné, zda byl prezident v takovém stavu, aby se dal dovodit jeho souhlas se zveřejněním videa. Takže to publikovat nebudou a ať si to vylepí někam na LiveLeak nebo podobně. Stal se opak. Mediální komentátoři nabrousili svoje tužky a vrhli se na komentování této zoufalosti, přičemž jádrem jejich sdělení bylo, že členové delegace u lůžka Lazarova neměli respirátory.

Moje znechucení z takto povrchního závěru nemohlo být větší.

To je vážně v pořádku, že hradní crew není ochoten respektovat Zemanovo soukromí a ruší ho od pojídání buřtů a knedlíků na ARO nějakými písemnostmi? Uvítali by páni mediální komentátoři, jinak nechutní beznázoroví zmrdi, aby se někdo dobýval takto na ARO za nimi, až si propálí kotel? Podle mně když je někdo nemocný, tak je prostě nemocný, a zaslouží si klid tak dlouho, až dokud není zdravý. Je to elementární slušnost. Netřeba zachraňovat zdravé důchodce demonstrativním nošením roušek ani emotivní rétorikou, stačí nechat ty nemocné v klidu uzdravit.

Ale to je cajk.

Již sama ta delegace u Lazarova lože vyvolávala nejednu pochybnost. Zejména mě zaujala tetka ve žlutém vytahaném svetru. Myslel jsem si až doposud, že ARO ústřední vojenské nemocnice vypadá jinak, tak nějak více profesionálně, a že existuje jen velmi omezený počet osob, které smějí na takové oddělení za pacientem docházet, a to navíc za určitých poměrně striktních pravidel Tohle spíš vypadá, jako by prezidenta přišli navštívit na záchytku k Apolináři a ne na odborné pracoviště špičkové nemocnice.

To je pro média taky cajk.

Je také v pořádku, že nemocného člověka, jen tak by the way hlavu státu, natáčí v nemocnici mobilem jak nějakého puberťáka ve skateparku? Dejme tomu, že skutečně chtěli vyprodukovat nějaký oficiální mediální výstup, který by prokázal, že prezident reálně existuje a má alespoň nějaké atributy státníka. Proč pak nebyl přizván nějaký oficiální kameraman, třeba z ČTK, a pokud to nešlo, proč ne třeba z nějaké hradu nakloněné televizní stanice, jakon třeba CNN Prima, TV Barrandov, TV Šlágr nebo čínské televize?

Je to nedůstojné a směšné, ale cajk!

Kdyby toho nebylo, myslíme si, že je v pořádku, když nejvyšší ústavní funkci vykonává nemohoucí člověk? Vždyť tohle samo je projevem naprostého úpadku a ve své podstatě pohrdáním občany této země, naší zemí jako takovou a její tradicí svrchované hlavy státu, která je už tak vytunelována různými Beneši, Havly a jinými velezrádci. Kdyby ten hradní kašparklan měl jen zbytky soudnosti, vysvětlili by svému prezidentskému tamagoči, že této zemi může nejlépe prospět, když se vzdá funkce a po zbytek svého života bude věnovat sobě a svému zdraví, zatímco svoji pozici přenechá někomu, kdo je mentálně i fyzicky schopen ji v materiálním smyslu vykonávat. Je součástí jejich práce jednak rozpoznat, kdy mohou vliv páně prezidenta rozvíjet, ale také rozpoznat, kdy je čas sbalit krám. Právě v tomhle vidím jejich největší selhání.

Ale jinak taky cajk.

Co tedy není cajk?

Že neměli repirátory!

Média, hlídací pes demokracie, nad tím vším blahosklonně přivřela oči, zaslintala a zavrtěla ocáskem. Tohle všechno není důležité, tohle všechno je to podle nich v cajku, hlavní problém je, že kumpáni z Hradčan neměli nasazený sakrální objekt covidové církve, svatý respirátor.

Ale ano, já tomu rozumím. Oni jsou my a my jsme oni, inherentní zkurvenost nejširších vrstev populace se promítá do zkurvenosti elit a naopak ve zničujícím cyklu, jehož každá další regrese vede k ještě hlubšímu úpadku. To, co jsme pokládali ještě včera za úplné dno, je brzy nahrazeno novým dnem. Tohle je obraz naší země, sražené na dno mnoha generacemi lokajů, přisluhovačů, poskoků a lízačů prdelí. Ti našli smysl svých bezcenných životů v tom, že zalezou do první řiti, která se namane, protože jim z toho kouká nějaký marginální prospěch. V tomto případě zalézají do prdele covidové, stejně jako to předtím byla prdel komunistická a nacistická. Pojmy jako důstojnost, úcta nebo respekt jim neříkají nic, protože jejich morální hodnotou je shrbenost, lokajství a nekritické přijímání symbolů. V minulém režimu by tyhle kurvy umisťovaly do oken vlaječky nebo chodily v demonstracích s transparentem, aby vyjádřily bezvýhradný souhlas s lidově demokratickým zřízením. Ještě předtím by kurvy udávaly sousedy, že neposlouchají ten správný rozhlas. To dnešní doba nevyžaduje, protože se používají zase jiné symboly, které společnost vyžaduje přijímat, uctívat a nutit je druhým, a tím je aktuálně svatý respirátor.

Původně ochrana dýchacích cest pro řemeslníky při broušení sádrokartonu.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 3,13 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*