Což takhle zkusit místo brutálních kampaní a nátlaku PRAVDU?
Sdílet článek:
Smyslem tohoto příspěvku není propagace či odmítání očkování, je pouze reakcí na formu propagace “dobrovolného” očkování. Nabízí pohled, jak by kampaň mohla být vedena mnohem korektnějším a efektivnějším způsobem.

Nařízení české vlády v rámci boje proti koronaviru nikdy nedávala velký smysl. Byla nekonzistentní, nelogická, chaotická a téměř v žádné chvíli nepůsobila dojmem, že jejich cílem je v první řadě ochrana veřejného zdraví. Jestliže jsme si loni na jaře mohli myslet, že to co jsme zažili v uplynulých měsících už nemůže nic překonat, tak letošní podzim nás vyvedl z omylu. Kampaň k očkování, které mělo být původně dobrovolné, nabrala neuvěřitelný směr a formu.

Na neochotu očkovat se odpověděla vláda praktikami, které jsou nám spíše známy z totalitních režimů. Znechucen tímto přístupem si pokládám otázku, zda je tohle opravdu ta jediná cesta, jak dosáhnout kýženého cíle? Opravdu si papaláši myslí, že všechny mohou dostat tam kam chtějí pomocí nátlaku a síly? Neuvědomuji si snad, že u nemalé části společnosti vyvolá zvýšený tlak také zvýšený odpor? Přesvědčit všechny lidi k očkování je nemožný úkol, ať už samotné očkování smysl má či ne. Někteří lidé se nenechají očkovat za žádnou cenu a jejich důvody budou všelijaké. Někteří se bojí čipů Billa Gatese, jiní na kovid nevěří, další mají obavy z rizik a někteří jsou prostě proti jenom z principu.

Je tu však nemalé procento lidí, kteří by snad byli ochotni vakcinaci podstoupit, ale stále zvažují pro a proti. Tyto lidi však nepřesvědčí nátlak, nýbrž fakta. A to fakta pravdivá, komplexní a nezaujatá. Taková fakta, která nabídnou ucelený pohled na danou problematiku se všemi plusy i mínusy. Těmto lidem nestačí říct, že očkování je jedinou cestou z krize. Nestačí jim říct, že díky očkování virus porazíme. Potřebuji vědět jak ho porazíme. O kolik procent se sníží šance, že mohu virus šířit dál pokud jsem naočkovaný? Jaké je riziko, že budu potřebovat hospitalizaci vzhledem k mému věku a zdravotnímu stavu? Proč je potřeba očkovat všechny a ne jenom rizikovou skupinu? U většiny onemocnění poskytuje prodělání nemoci lepší a delší imunitu než očkování, proč je tomu u Covid-19 (soudě dle nastavených pravidel) jinak? Potřebují také vědět, že s očkováním se pojí učitá rizika a jaká ta rizika konkrétně jsou. Potřebují vysvětlit, proč je potřeba očkovat jejich děti, pro které virus představuje minimální riziko, dost možná menší než sebou nese samotné očkování.

Těmto lidem nestačí pouze říct, že pokud naočkujeme x% lidí, zvítězíme nad koronavirem. Tito lidé potřebují definovat, co si pod pojmem vítězství mají představit. Zmizí snad virus navždy v propadlišti dějin nebo se jeho následky pouze podaří omezit na určitou přijatelnou úroveň. Potřebují vědět, jaká je ta úroveň a zda už to bude vítězství konečné nebo pouze vyhraná bitva a dočasné bezpečí jen do příštího cyklu očkování. Zkuste jim místo brutálních fotek z jednotek intenzivní péče sdělit všechny tyto informace, aby na jejich základě mohli udělat svobodné rozhodnutí, o kterém budou přesvědčení, že je to to nejlepší pro ně samotné, jejich rodiny a celou společnost.

Možná jste tak již učinili, ale tyto informace zapadly v záplavě denních počtů nakažených, názorů „expertů“ a přehledů aktuálních nařízení. Nebo jste postupem času díky pokrytectví, ignorování zákonů a neplnění slibů ztratili jejich důvěru. Ať tak či onak, pokuste se místo protlačování očkování z pozice moci a síly propagovat jeho smysl pomocí prosté pravdy. Pokud je opravdu tak spásné jak tvrdíte, neměl by to být žádný problém. Zkuste lidem věřit, že budou-li jim poskytnuty pravdivé informace, dokážou učinit svéprávné rozhodnutí. A ve chvíli kdy tak učiní, respektujte prosím jejich volbu a nerozdělujte společnost na dva tábory. K vítězství totiž budeme potřebovat všechny, ať už se rozhodnou očkovat nebo se budou chránit jiným způsobem, kterému věří. Jsme v tom totiž společně!

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Pokud tito “papaláši” dnes vysvětlují, že má každý pro svých 5 slepic postavit minihalu, (aby nemohly po zahradě volně šmajdat, uštipovat trávu nebo zobat pavouky), pak je jen ztrátou času poslouchat nějaká očkovací odůvodnění. Ať je očkování povinné, bez otázek, vydělá to někomu spousty peněz a hotovo. Bude to sice totalita, ale bude se to blížit pravdě víc, než když si pořád dokola nalháváme něco o demokracii. I tady na Svobodném Světě je vidět, co vítězí – pravda a láska nebo 11 poskakujících reklamních oken…?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*