Další válka Evropské unie
Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

EU po válce s Ruskem rozjela další válku s RN Marine le Penové (MLP), pokud by tyto války EU vyhrála, nastoupil by nový otrokářský řád. Evidentně se mobilizovala celá unijní mašinerie, aby zabránila vítězství RN v nedělních parlamentních volbách ve Francii. Nejdřív poštvala na Francii své ekonomické buldoky, začal výprodej francouzských cenných papírů, “spread” mezi německými a francouzskými cennými papíry narostl na historicky nejvyšší úroveň, unijní média voličům naznačují, že pokud RN bude vládnout, nebude to ekonomicky zodpovědně. Program RN je v rozporu s neoliberalistickým principy, RN hodlá podporovat rodiny s dětmi, blokovat cenu energií, vylepšit zdravotní systém, klade akcent na veřejnou dopravu, řešení důchodového problému vidí jinde než je zvyšování věku odchodu do důchodu atd.

Thomas Fazi v Unherd píše, že finanční trh nemá v zásadě důvod být znepokojen rozpočtovým deficitem, důvod by existoval, pokud by zemi hrozil bankrot, což v žádném případě není francouzský případ. Na spread má největší vliv centrální banka a v tomto případě je to Evropská centrální banka (ECB). V období pandemické krize francouzský deficit bobtnal a spread byl kolem nuly, i dnes by mohla ECB jednat podobně a aktivováním nákupu cenných papírů spread srazit, ale neudělá to, není jasné proč má finanční trh manipulovat národními volbami a rozsévat paniku. Ovšem nejsou to finanční trhy, které se vměšují do francouzských voleb, ale Evropská centrální banka.

Jsme svědky aliance zdiskreditovaných francouzských elit a nadnárodních evropských institucí. EU vytvoří umělou finanční paniku a národní elity to mediálně zneužijí, aby odradily voliče volit špatné kandidáty. V televizi to otevřeně prohlašují Macronovi kandidáti. Macronisté prohráli volby, protože dovedli zemi do ekonomické katastrofy, ale jejich ministr financí Le Maire neomaleně věští řadu katastrof, které přijdou s vítězstvím RN, dokonce tvrdil, že Marine Le Penová je marxistkou. Nicméně RN ztlumila řadu svých původních ekonomických představ, Bardella prohlásil, že jeho vláda bude stavět na realistických opatřeních, aby udržela v mezích inflaci a cenu energie, Bardella nemá gaullistickou rétoriku MLP a není tak anti NATO. Pravděpodobný ministr financí RN Jean-Philip Tanguy prohlásil, že bude respektovat unijní fiskální pravidla a nepřekročí povolené rozpočtové limity, prostředky na financování programu strany hodlá získat z peněz na subvencování proimigrantské politiky a z daňových úniků. Bývalý ekonomický stratég RN Bernard Monot řekl, že dnešní stranický ekonomický program přestal být národním.

Bardella a MLP sice zmírnili své představy, ale i tak nejsou pro mainstream moc stravitelní, zdá se, že osud Francie i Evropy dnes spočívá na Bardellových schopnostech, úžasná role, může se stát Napoleonem nebo vyčpělou Meloni. Bardella předpokládá snížení DPH, u energií z 20% na 5,5% a hodlá maximálně podpořit jádro. Jeho vláda bude tvrdě bojovat s kriminalitou imigrantů a jejich dětí, zruší rodičovské příspěvky nezletilým kriminálníkům, vypoví ze země imigrantské kriminálníky a zruší automatické udělování občanství dětem imigrantů narozených na francouzské půdě atd. Důchod v 62 letech po 42 letech placení odvodů, zvláštní fiskální plán pro rodiny se 2 dětmi atd.

Řada mainstreamových komentátorů se domnívá, že v EU se mohou populisté, jak nazývají silné duo RN, dostat k moci, ale radikální změny jsou mimo dosah jejich možnosti. Toto velmi tristní, ale realistické konstatování je silně diskutovaným tématem v národních médiích, jako je např. RiposteLaique, BVoltaire aj. Tématem se velmi fundovaně zabývá velký znalec unijních struktur a mechanismů, spisovatel Alain Falenta, publikoval na toto téma řadu dobře přijatých knih. 24. června v Sud Radio vysvětlil parametry alternativní cesty. Aby alternativní vláda mohla vůbec vládnout a realizovat svůj program, musí okamžitě nasměřovat svou politiku směrem k opuštění Unie. Dnes má Unie superioritu a exkluzívní pravomoci ve všech klíčových oblastech. Pokud se toto nezlomí, lid může hlasovat, jak chce a nic se nezmění. Národní vláda nevládne, ale jenom udržuje spektákl, reálnou moc má pouze Komise. V předvolební kampani se kandidáti vyslovují o zastupitelných tématech, nikdo neotevře to podstatné, taky proto, že je jim trapné říct lidu, že ve skutečnosti nemohou nic dělat. Jsme zajatci monstra, které je navenek nepředstavitelně slabé, ale ke svým poddaným brutálně tvrdé, od dob covidu je jasná jedna věc: unijní donucování vůči poddaným nezná limit.

Francie má potenciál čelit moderním výzvám doby, je to dynamická a talentovaná země, Evropská unie je překážkou vývoje a blokuje možnosti země. Podle Falenty EU organizuje smrt francouzskému rolníkovi, průmyslu, umělecké kreativitě a celé francouzské civilizaci.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*